Насіння бобових

Зернові бобові культури є невід’ємною частиною сівозміни українських фермерів. Ця група сільгоспкультур включає в себе: сою, горох, сочевицю, нут, люпин, квасолю, чину. Більшу частину посівів в Україні займає соя, друге місце за горохом, інші культури відносяться до нішевих і вирощуються невеликими площами.

Чи вигідно вирощувати бобові культури?

Перш за все, зернобобові є ідеальним попередником, покращують родючість грунту. Особливо актуально включати зернобобові культури в сівозміну аграріям Північно-Західної України, де переважно бідні супіщані і дерново-підзолисті ґрунти. Ключова цінність бобових культур у властивості зв’язувати і фіксувати азот з повітря, тим самим збагачуючи грунт азотними сполуками. Після збирання зернових бобових культур в грунті залишається до 100 кг / га д.р. азоту, що можна порівняти з внесенням 295 кг / га аміачної селітри. Крім азоту зернобобові збагачують грунт сполуками фосфору, кальцію, калію. Вирощуючи бобові культури, ви збираєте і продаєте урожай товарної продукції, а також економите на внесення азотних добрив під наступну культуру.

Всі зернові бобові рослини належать до групи ярих культур, тобто висіваються в весняний період. Найменш сприйнятливі до низьких температур горох і сочевиця. Їх можна висівати в грунт з температурою 2-3 градуси. Соя і квасоля висіваються при температурі грунту від +8. Насіння бобових вимогливі до наявності грунтової вологи. Мінімально необхідна норма опадів для вирощування зернобобових – 450-500 мм.
За показниками врожайності зернобобові відстають від зернової групи приблизно на 7-10 ц / га. Середні показники по гороху – 30-35 ц / га, сої – до 40ц / га, інші – до 15 ц / га. Закупівельна ціна на урожай бобових культур зростає щороку і знаходиться посередині між цінами закупівлі олійних і зернових культур. Середня ціна закупівлі становить 300-400 доларів за 1 т.

На території України рекомендується розміщувати зернобобові культури наступним чином: в Лістостепу і Поліссі краще висівати холодостійкі і вимогливі до вологи культури (горох, люпин, сочевицю); в Степу можна вирощувати посухостійкі нут, сою, чину і новинку ринку – озимі сорти гороху.

Підібрати гібриди та сорти бобових рослин під умови вашого регіону допоможуть спеціалісти нашого інтернет-магазину.

Оцініть якість продукції
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Фільтр
×
Селекція
Форма
Оригінатор
Тарна одиниця
Тип обробки насіння
Потенціал врожайності
Висота рослини
Маса 1000 насінин
Кількість білка
Густота посіву
Стійкість до посухи
Період вегетації
Найкращі області для вирощування
Сума ефективних температур CPU