Насіння соняшника

Насіння соняшнику – один з найпопулярніших запитів фермерів протягом останніх 15 років. За цей час соняшник, як сільськогосподарська культура отримав безмежну популярність, зайнявши практично головне місце в сівозміні фермерів, агрохолдингів і фермерських господарств. Навіть господарства з Західної України, які ніколи не займалися вирощуванням цієї культури вже давно «підсіли» на соняшник.

Чому фермери України вибирають на посів насіння соняшнику?

 1. Невибагливість до умов вирощування. Ця культура здатна виживати в умовах нестачі вологи і надлишку температур. У південних областях України посіяти сою або кукурудзу на полях без поливу нерентабельно. Соняшник в таких кліматичних умовах здатний забезпечити прибуток.
 2. Постійний попит з боку закупівельників. Україна є світовим лідером з виробництва соняшникової олії, тому ця культура завжди користується попитом, на відміну від нішевих культур. Добре розвинена інфраструктура підприємств, портів та елеваторів дозволяє навіть самому маленькому фермеру знайти куди продати вирощений соняшник.
 3. Вигідна ціна. Закупівельна ціна на соняшник стабільно висока з року в рік. Немає різких стрибків в ціні з різницею в 50-150%. Посів соняшнику гарантує середніх дохід для фермера, незалежно від сезону
 4. Доступність технології. Для вирощування соняшнику фермеру не потрібно особливих агрегатів і пристосувань. До того ж, кількість технологічних операцій для посіву соняшника значно нижче, ніж для зернових або бобових. Витрати на ЗЗР, добрива і техніку в співвідношенні до валового урожаю і закупівельній ціні істотно нижче, ніж по зерновій групі. Вирощувати соняшник легко і менш затратно. До того ж, через високий попит на насіння соняшнику з кожним роком підвищується якість посівного матеріалу і спрощується технологія вирощування.

Як бачите, попит на насіння соняшнику в Україні зрозумілий і виправданий. Цей ринок активно розвивається ще з початку 2000-х років і з кожним роком вдосконалюється лінії, гібриди, з ринку йдуть старі неконкурентні компанії, приходять новий гравці. Разом з тим, стрімко змінюється світовий клімат і зсуваються кліматичні зони в нашій країні.

Тому, кожному фермеру, який займається вирощуванням гібридів соняшнику необхідно розбиратися не тільки в технологіях, селекції та агрономії, а ще стежити за змінами на ринку. Тільки актуальна і достовірна інформація здатна підвищити прибутковість фермерського бізнесу, заснованого на посіві соняшника. Старі методи не приносять колишніх дивідендів, тому потрібно шукати нові шляхи збільшення рентабельності виробництва.

Правильний підбір насіння соняшнику – це основа вашої прибутковості. Можна і потрібно купувати насіння соняшнику за 1,5 тис грн і за 5-6 тис грн. Але, при цьому важливо розуміти, для яких умов ви берете це насіння і що реально отримаєте за підсумком восени.

Купити насіння соняшнику можна швидко і безглуздо, а можна приділити пару днів на підбір технології, виробника і гібрида для отримання максимального профіту від вкладених в насіння грошей.

Якщо вам більше імпонує другий варіант, тоді слід читати далі.

Читати далі

У цій частині статті ви дізнаєтеся:

 • Які є технології вирощування соняшнику
 • Як правильно підібрати технологію для свого регіону і поля
 • Чим кардинально відрізняються насіння соняшнику сербської селекції від французької або турецької. Чи варто купувати насіння соняшнику української селекції?
 • Хто виробляє найурожайніші гібриди соняшнику в Україні?
 • Які виробники насіння соняшнику використовують нові розробки, а хто продає застаріле і неврожайне насіння?
 • Які сорти і гібриди соняшнику краще для Півдня, Центру, Сходу України
 • Чи варто купувати виключно насіння Сингента або можна збирати хороший врожаї з більш бюджетних гібридів?

Як вибрати технологію вирощування соняшнику для вашого поля і які є варіанти?

Зараз в Україні пропонують насіння гібридів соняшнику для 3 технологій вирощування:

Кожна технологія створена під певні потреби поля, запити фермера і технологічні можливості боротьби з бур’янами. Саме ця особливість сприяла розділенню гібридів соняшнику на стійкі до гербіцидів і не стійкі.

Можливість застосовувати спеціальні гербіциди для боротьби з бур’янами на соняшнику після сходів дозволяє фермерам знизити кількість обробок і завантаженість техніки, а також краще контролювати поширення широкого спектра бур’янів.

Ця можливість з’явилася завдяки сульфо-гібридам і насінню під евролайтнінг. В класичною технологією гербіцидна захист зводиться до використання ґрунтових гербіцидів, які не володіють 100% ефективністю.

Для вибору будь-якої з існуючих технологій є чіткі критерії для застосування. Не можна просто вибрати один з варіантів, без повного аналізу польових умов. Звичайно, багато некомпетентних продавців, в бажанні продати потрібний або вигідний товар, продають невідповідні гібриди без попередньої консультації.

Подібна помилка в підборі правильної технології може коштувати фермеру врожаю.

Так чи варто вірити продавцеві на слово?

Логіка тут проста. Якщо ви прийшли до лікаря з болем в животі, а той без опитування та огляду відправив вас різати апендицит, ви б погодилися?

Така ж ситуація з вибором насіння соняшнику і технології.

Якщо продавець не запитав вас нічого про поле, для якого ви шукайте гібрид – біжіть від такого продавця, як від некомпетентного лікаря. Гарного врожаю і прибутку при такій покупці ви точно не отримаєте.

Як навчитися самому правильно вибирати технологію для свого поля?

 1. Розставте пріоритети. Не існує гібрида або технології, яка закриє всі ваші запити. Важливо подолати вовчок та не дати йому розмножуватися – потрібен гібрид під Евролайтнінг. Якщо потрібно прибрати нетребу і амброзію на полі, але не знизити врожай озимих в наступному сезоні – вибирайте насіння під гранстар. Чисте і доглянуте поле і бажання зібрати максимум в цьому сезоні – звичайно традиційний гібрид соняшнику.
 2. Адекватно оцініть свої технологічні можливості і наявність часу для догляду за полем. Якщо вирощування сільськогосподарської продукції не основний вид діяльності – вибирайте технологію з мінімальною кількістю робіт протягом вегетації. Якщо немає своєї техніки для внесення гербіцидів – подумайте про гібриди Clearfield або Сумо.
 3. Ваші поля в дуже посушливій зоні – не купуйте евролайтінгові гібриди.
 4. Перший рік взяли поле в обробку і нічого про нього не знаєте – беріть евролайтінгові гібриди.

Це тільки невелика частина умов, які важливо враховувати при виборі технології. Якщо є багато часу – можна розібратися у всіх нюансах самому. Якщо ж ви дотримуєтеся логіки, що будь-яку роботу повинні робити професіонали – знайдіть кваліфікованого консультанта і віддайте цю частину роботи йому (не знаєте таких? Зателефонуйте до нас на Яблуком – познайомимося і допоможемо).

Що таке селекція соняшнику в її ринковому значенні?

Селекція соняшнику дає розуміння покупцеві в якій країні був розроблений генетичний матеріал для гібрида. Часто фермера плутають країну вирощування і селекцію. Це не правильно.

Генетика гібрида розробляється в певному науковому центрі. Таких спеціалізованих центрів у світі не так багато. Вирощувати гібрид соняшнику на базі створеної генетики можна в будь-якому регіоні і країні – на характеристики насіння соняшнику цей параметр не має впливу.

Простий приклад. Якщо тато і мама європейської раси, але живуть в Китаї, дитина буде європейської зовнішності і отримає генетичні параметри від батьків, а не від країни, де він живе. З насінням соняшника схожа історія.

Дуже важливо відрізняти країну вирощування від країни селекції для того, щоб ефективно підбирати правильний гібрид соняшнику.

Отже, що ми маємо по селекції на ринку України коротко описано в таблиці нижче.

СелекціяБрендиОсобливості
УкраїнськаВсі гібриди, внесені до реєстру вітчизняними науковими Інститутами-відсутність напрацювань по стійкості до нових рас вовчка та хвороб;

-неактуальні гібриди

-Непогані класичні гібриди для регіонів з помірним кліматом

СербськаСады Украины, Нертус, Юг Агролидер, Евросем– висока толерантність до агресивних регіональних рас вовчка

– високий потенціал врожайності в регіонах з помірним кліматом

– недостатня натура і олійність насіння в украй посушливих регіонах

ФранцузькаАПС, Євраліс, Майсадур, Косад Семанс, ЛГ, Альфасідс та ін– висока олійність насіння

– хороша стійкість до хвороб

ТурецькаМай Агро– висока толерантність до агресивних рас вовчка

– хороша посухостійкість

АмериканськаDow Seed, Nuseed, Corteva– висока стійкість до спеки і посухи

– високоякісні кондитерські гібриди

У переліку зібрані не всі бренди, так як глобальні компанії часто обмінюються батьківськими лініями і співпрацюють з селекціонерами з різних країн, тому назвати їх гібриди конкретно французькими, аргентинськими або американськими неможливо.

Мультинаціональні компанії мають фінансові ресурси для покупки кращих розробок в Іспанії, Румунії, Сербії, Франції чи Туреччині. Ці розробки в підсумку об’єднують в висококласних брендових гібридах соняшнику. Але, якщо розглядати окрему кожну країну, то в селекційній роботі простежуються особливості і сильні сторони тієї чи іншої селекції. Ви можете використовувати ці знання у виборі насіння соняшнику на посів.

Продовжуючи огляд різних селекцій соняшнику, не можна залишити без уваги компанії-виробників, які займаються вирощуванням, доопрацюванням і реалізацією посівного соняшнику.

Якщо чесно, за 7 років роботи на ринку насіння України, наша команда зустрічалася з більш ніж 25 компаніями, які займаються якісним виробництвом посівного матеріалу соняшнику і з не меншою кількістю шахраїв і профанів в цьому напрямку. Є компанії зі світовим ім’ям, є регіональні компанії з досвідом роботи більше 15-20 років, є молоді і адекватні виробники, і звичайно ж, є компанії, які приходять на ринок на 1-2 сезони і пропадають.

На довгий термін на висококонкурентному ринку насіння соняшнику виживають тільки сильні компанії з якісною продукцією. Компанії – одноденки пропадають протягом 2 сезонів, але встигають за цей час завдати шкоди фермерам своїм дешевим та неякісним насінням. Тому не радимо вам бути першопрохідцями і купувати посівмат соняшнику в новоствореній компанії. Зачекайте рік-два, і якщо про їхнє насіння не буде лихої слави – сміливо пробуйте. А ми поки розповімо докладніше про асортимент і характеристики гібридів компаній, яким довіряємо ми.

Популярні виробники гібридів соняшнику в Україні.

 • Сингента. Компанія, яка створює найбільш високоврожайне насіння для Центральних і Північно-Західних областей України. Ваше поле розташоване в цих регіонах? Безсумнівно, вибирайте насіння соняшнику Сингента.
  В асортименті компанії Сингента є насіння соняшнику під Евролайтнінг, під Експрес, стійкі до вовчка та навіть високоолеїнові гібриди.
  Найпопулярніші гібриди соняшнику Сингента – Неома, Бріо, Конді, Босфору, Купава, Естрада, Суміко.
  Кожен сезон селекціонери додають в портфоліо нове насіння соняшнику. У сезоні 2021 року це будуть гібриди Сайберік, NX 81220, Честер і Арко.
 • Кортева / Піонер / Бревант / Дау Сідс. Група компаній, де мало на кожен рік відбуваються злиття-поглинання. З 2020 року бренд насіння соняшнику Піонер в Україні представляє компанія Кортева (для ясності). Кількома сезонами раніше величезною популярністю і пошаною серед аграріїв користувалися насіння соняшнику Піонер під Гранстар. Але, з розвитком цього напрямку іншими компаніями, насіння Піонер відійшло на другий план.
  Популярні гібриди соняшнику Піонер: ПР64Ф66, П64ЛЕ25, П64ЛЕ119.
 • Євраліс. Насіння соняшнику компанії Євраліс дуже популярні в Південно-східному регіоні нашої країни. Завдяки поєднанню стійкості до вовчка та посухи їхній флагманський гібрид Белла вирощує, напевно, кожне господарство Донецької, Запорізької, Дніпропетровської, Херсонської областей. Але, соняшник Євраліс добре сипле не тільки в цих областях.
  Найпопулярніші гібриди соняшнику Євраліс – Белла, Генезис, Аркадія, Петунія.
 • Лімагрейн. Виробник насіння соняшнику французької селекції, який активно набирає обертів в останні кілька років. Нещодавно Лімагрейн розширив лінійку гібридів соняшнику насінням під гранстар, що значно збільшило спектр клієнтів ЛГ.
  Популярні гібриди соняшнику від Лімагрейн – Тунка, ЛГ 5580, ЛГ 5555, ЛГ 59580.
 • Агроспецпроект. Українська компанія, яка вирощує гібриди селекції Євраліс і Маїсадур за ліцензійними договорами. Добрі відгуки клієнтів по гібридам Жалон, Лейла і Бенет від АСП. Якісна селекція і адекватна ціна – головні переваги цього виробника.
 • Юг Агролідер. Компанія, яка займається вирощуванням насіння сербської селекції в Україні. Серед асортименту Юг Агролідер особливим попитом користуються гібриди соняшнику Таурус, Златібор, Імісан. Кожен варіант має свою особливу характеристику, яка підходить клієнтам з різних регіонів України. Портфоліо компанії – набір оптимальних гібридів сербської селекції для будь-якого регіону і технології вирощування.
 • Сади України. Першовідкривач сербської селекції для ринку України. Більше 20 років тому ця компанія відкрила українським фермерам врожайні гібриди соняшнику сербського інституту.
  На сьогоднішній день в асортименті Садів України широка лінійці насіння соняшнику не тільки сербської, а й спільної селекції.
 • Євросем. Молода українська компанія, яка також розвиває насіння соняшнику сербської селекції в Україні. Головна спеціалізація – розвиток ринку стійких до вовчка гібридів і комплексна боротьба з рослиною – паразитом.
  Гібриди соняшника бренду Євросем – Авалон, Тор, Сумо 007, Пегас.

Як бачите, фірм які займаються селекцією або вирощуванням соняшнику в нашій країні чимало. Тому важливо перед вибором гібриди і компанії провести невелику аналітику, щоб не помилитися.

Які гібриди соняшнику найбільш високоврожайні?

Навіщо займатися аналітикою, витрачати час, підбираючи технологію, якщо можна знайти в інтернеті топ врожайних гібридів і купити насіння соняшнику з цього списку.

Напевно, не секрет, що рекордного врожаю ви так не отримаєте.

Крім характеристики гібридів соняшнику на їх врожайність напряму впливає агротехнологія, погода і ще багато чинників. Навіть найдорожчий гібрид соняшнику не дасть вам 50 ц / га, як написано в описі, якщо ви його посіяли в Кривому Розі, по попереднику соняшник, без 1 кг добрив, він заріс амброзією, яку ви пізно обробили.

Тому радимо або самому добре розібратися в підборі посівного матеріалу, або знайти професіоналів і довіритися їм.

Після вибору гібрида соняшнику ваші випробування не закінчуються. Тепер необхідно вирішити, яке калібрування насіння вибрати. Цей виклик актуальний тільки для гібридів, вирощених в Україні. Виробники ділять гібрид на 2, 3 і навіть 4 фракції, які продають за різною ціною. Найдрібніше насіння соняшнику (калібрування економ) найдешевше, велике насіння еліт або екстра + подорожче.

Калібрування насіння не впливає практично ні на що, крім зручності висіву. Старими сівалками, без пневматики важко якісно висіяти дрібну фракцію, але можливо.

Крім калібрування, також звертайте увагу на схожість і енергію насіння. Якщо виробник працює офіційно, то не має продавати насіння з схожістю нижче 85%. Тобто, насіння соняшнику вважаються кондиційним, якщо лабораторна схожість становить від 85%. Ці дані завжди вказують в сертифікаті на насіння, який ви повинні вимагати при покупці. Також відсоток схожості враховують у розрахунку посівної норми на 1 га.

Всі ці моменти ми радимо врахувати до здійснення покупки. Не намагайтеся купити насіння соняшнику виходячи з ціни в інтернеті або особистого знайомства з продавцем. Спочатку визначіться з технологією, селекцією, гібридом, калібруванням, а вже потім шукайте продавця, у якого захочеться купити посівний матеріал потрібного вам соняшнику.

При пошуку продавця в інтернеті відфільтруйте неправдиву інформацію. Якщо на сайті вказана неадекватно низька ціна на відомий гібрид, не радимо вам звертатися в цей магазин. Тут може бути кілька варіантів розвитку подій:

 • низька ціна на сайті насправді неактуальна і служить лише хитрощами, щоб отримати ваш номер телефону. У розмові менеджер активно починає продавати вам потрібний товар, а не той за яким ви телефонуєте. Чи варто купувати в магазині, який приваблює клієнта обманом з самого початку?
 • низька ціна реальна, але на ці гроші вам відвантажать швидше за все підробку без документів і бажано з оплатою «за готівку».

Ми підготували для вас орієнтири з ціною на насіння соняшнику. Нормально, якщо різниця в ціні по нашій табличці буде відрізнятися від пропонованої вам на 100-200 грн. Якщо ж різниця більше – варто дуже уважно перевірити всі документи, товар і продавця.

Середні роздрібні ринкові ціни на насіння соняшнику відомих брендів

БрендГібридЦіна за 1 п.о.
СингентаНеома5600-5700 грн
ЛимагрейнЛГ 55555300-5500 грн
ЄвралісБелла4200-4400 грн
Юг агролідерТаурус1800-2700 грн

(в залежності від фракції)

Також варто пам’ятати, що найчастіше підробляють найпопулярніше і дороге насіння соняшнику. Гібриди ціною до 3 000 грн / посівну одиницю немає сенсу підробляти, так як шахрай не отримає бажаного прибутку.

Де можна купити насіння соняшнику в Україні?

Є кілька варіантів для покупки насіння – у виробника безпосередньо, через дистриб’ютора або дилера, а ще можна купити «крадене» насіння соняшнику у агронома з холдингу.

Найбільш ідеальний і надійний варіант для кожного фермера – купити насіння соняшнику від виробника безпосередньо. В цьому випадку аграрій відчуває себе захищеним від підробок і не переплачує «перекупникам». Але, на ринку посівного матеріалу соняшнику в Україні практично відсутні прямі продажі або їх здійснюють виключно великими обсягами для холдингів і великих фермерських господарств.

Більшу частину насіння реалізують дистриб’юторські компанії, які крім продажу надають технологічну допомогу клієнтам. Але, разом із сумлінними дистриб’юторськими компаніями на ринку працюють шахраї і спекулянти.

Перед тим, як купити насіння соняшнику у одного з продавців бажано дізнатися відгуки про роботу цієї компанії і перевірити її за алгоритмом, описаним нижче. Для цього вам знадобиться трохи часу, телефон та інтернет. Але, таким чином ви зможете зберегти свої гроші від шахраїв.

Перевірте на сайті Мін’юсту України як давно працює компанія.

Якщо ви хочете купити дороге насіння міжнародних компаній – дізнайтеся в офісі компанії-виробника чи є обраний вами постачальник їх партнером. Це займе трохи часу, але дасть вам можливість розібратися в ситуації.

Запитайте, чи надає продавець документи – видаткову і податкову (для юр.осіб) накладну, свідоцтва (сертифікати) якості. Якщо у вас є документи, що підтверджують покупку, ви завжди зможете відстояти свої права і отримати компенсацію в разі форс-мажорних ситуацій.

Купівля насіння від виробника також не є запорукою вдалої угоди. В Україні більше 10% ринку знаходиться в тіні, тобто насіння не проходить державну сертифікацію, ніхто не контролює процеси вирощування і доопрацювання. У підсумку, ви як споживач, можете отримати таке насіння соняшнику, які на полі потім по 3-5 кошиків сформує.

Перевірити, чи контролює держава вашого виробника можна на сайті Міністерства аграрної політики. Існує відкритий реєстр виробників насіння, який оновлюється щорічно. Саме в ньому реєструють виробників, які вирощують насіння соняшнику офіційно. Якщо вашого виробника в реєстрі немає – значить, отримати будь-яку компенсацію ви не зможете.

Перевіряйте ринкові ціни на обраний вами гібрид соняшнику. Допустима різниця в ціні – близько 10-15%, якщо вам пропонують насіння на 40-50% нижче, варто подумати. Не покладайтеся на те, що продавець насіння хоче мало заробити. Швидше за все, він просто купив насіння дуже дешево (підробка, неліквід, несхоже) і на цьому заробляє ще більше, ніж на якісному посівному матеріалі соняшнику.

Найголовніше – вирішіть для себе, чи готові ви бути обдуреним. Якщо не готові – тоді присвятіть час вивченню постачальника і в будь-якому випадку результат буде позитивний.

Коли краще купувати насіння соняшнику?

Будь-який покупець завжди шукає максимально вигідні умови. У кожному сегменті ринку є періоди, коли ціна максимально низька або діють інші цікаві пропозиції.

Купити насіння соняшнику можна в період з липня по жовтень – в цей час найнижчі ціни на залишки посівного матеріалу. Але, купуючи залишки, ви завжди обмежені асортиментом. Не завжди потрібний або популярний гібрид соняшнику залишається в кінці сезону.

Якщо ви хочете взяти популярний гібрид або новинку – найкращий час для внесення передоплати – серпень або вересень. Починаючи з жовтня всі виробники трохи піднімають ціну, досягаючи її пікових значень в сезон.

Якщо ж у вас міцні нерви і немає переваг по гібридам, хороша можливість заощадити на посівматі – придбати його в кінці травня. В період закінчення сезону посіву виробники часто запускають акції, щоб не залишатися влітку із залишками товару.

Ці варіанти підійдуть вам, якщо ви маєте потрібну для закупівлі насіння суму грошей. Якщо ж грошей недостатньо – можна взяти насіння в розстрочку або кредит.

Насіння соняшнику в кредит

Для постійних клієнтів аграрного інтернет-магазину Яблуком діють спеціальні умови розстрочки або кредитування. Якщо ви купуєте у нас вперше – не проблема. Зв’яжіться з менеджерами, щоб дізнатися про варіанти розстрочки, доступні саме для вас.

Ми постаралися зібрати воєдино більшість чинників, які допоможуть вам купити насіння соняшнику на посів з максимальною вигодою.

Як бачите, купити насіння соняшнику не таке просте завдання. Але, як в будь-якій справі, для досягнення успіху потрібно просто мати поруч надійного професіонала і майстра своєї справи.

Наш аграрний інтернет-магазин Яблуком може стати вашим надійним помічником в підборі і вирощуванні насіння соняшнику для вашого поля.

Ми – як аграрний супермаркет, маємо можливість запропонувати вам будь-який товар, який є на ринку. Але, крім цього, ми ще знаємо, коли варто переплатити, щоб зібрати більше, а коли не потрібно гнатися за брендом. Цими знаннями та іншою корисною інформацією, недоступною для фермерів, ми ділимося з нашими клієнтами.

Наша головна турбота і робота – максимальний урожай на вашому полі і ми знаємо як його отримати.

Популярні питання покупців:

1. Порадьте високоврожайні гібриди соняшнику для півдня України

Високий урожай соняшнику залежить від декількох параметрів – правильно обраного гібрида, технології вирощування, погодних умов. Кожна складова знижує або підвищує врожайність на 25-30%, тому важливо враховувати всі параметри.

2. Скільки коштує мішок посівного соняшнику?

Вартість мішка соняшнику формується такими складовими як селекція, калібрування, технологія під яку підходять насіння і т.д. Найдешевші сорти соняшнику можна придбати за 500-800 грн / мішок, але якість такого посівмату відповідна.

3. Скільки днів потрібно насінні соняшнику-від посіву до збирання

Період вегетації соняшнику в середньому становить 105-115 днів, але є більш ранні гібриди, які дозрівають за 90 днів і пізні (більше 120 днів). Термін дозрівання вказано в характеристиці кожного гібрида насіння соняшнику.

4. Який у вас є соняшник сербської селекції?

Сербська селекція на ринку України представлена кількома виробниками (Сади України, Юг Агролідер, Нертус, Евросєм). Кожна компанія вирощує різні гібриди насіння, лінії для яких закуплено в сербському інституті НС Семі.

Наша компанія співпрацює з кожним з виробників, тому ви можете купити на Яблуком наступні гібриди соняшнику сербської селекції:
Златібор, Імісан, Таурус, Адмірал, НСХ 6045, Рими 2, Анастасія, Гольфстрім, Сумо 2017, Гранада Рімісол, Прийми, НСХ 498, Фалькон, Пегас, Оро, Душко та інші.

5. Хочу купити соняшник української селекції. Який вибрати?

Перш за все потрібно вирішити під яку технологію потрібні насіння; в якому регіоні будете вирощувати; який сівалкою сіяти; який плановий урожай ви закладаєте?

Тільки після повного розбору інформації ми зможемо рекомендувати вам найбільш підходящий варіант.

Вибрати у нас можна з асортименту компанії ВНІС, Гермес, Агрорітм, Семанс та інших.

6. Порадьте кращі гібриди соняшнику в Україні

Сьогодні на території України свою продукцію реалізує більше 30 насіннєвих компаній. Це приблизно півтисячі різних гібридів соняшнику. Щоб підібрати кращий гібрид для вашого поля, потрібно як мінімум розуміти кліматичні умови, тип ґрунту, технологію вирощування, якої ви дотримуєтеся і т.д. Розуміючи всі дані про поле клієнта, враховуючи ваші побажання, досвідчений агроном завжди зможе підібрати найкращий гібрид соняшнику (якщо звичайно, цей агроном має можливість дістати не один варіант). Не бійтеся вимагати грамотного підбору насіння для вашого поля, адже ви вкладаєте гроші в урожай.
Звертайтеся до наших консультантів, і ви точно отримаєте найурожайніші насіння американської, французької, турецької, сербської, іспанської або української селекції. У нас є все для вашого поля!

7. Що таке гібрид соняшнику?

Гібрид – це насіння, отримані в результаті запилення материнської лінії соняшнику батьківській. Гібридне насіння отримують генетичні характеристики 2 поколінь (батька і матері), мають високу врожайність, можуть бути стійкі до гербіцидів, толерантні до хвороб і посухи.
Якщо говорити про те, що краще сорту або гібриди соняшнику, то продуктивність гібридів буде, звичайно ж, вище. Сорти вигідні тільки тим, що ви мало витрачаєте на посівний матеріал, але так де мало і збираєте.

Оцініть якість продукції
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Фільтр
×

Селекція

Фактична врожайність

Технологія вирощування

Виробник

Стійкість до посухи

Високоолеінові

Кондитерські

Придатність для ноутіл

Найкращі області для вирощування