Насіння соняшника

Як обрати потрібний гібрид для Вашого поля читайте тут

Акционные товары

Популярні питання покупців:

1. Порадьте високоврожайні гібриди соняшнику для півдня України

Високий урожай соняшнику залежить від декількох параметрів – правильно обраного гібрида, технології вирощування, погодних умов. Кожна складова знижує або підвищує врожайність на 25-30%, тому важливо враховувати всі параметри.

2. Скільки коштує мішок посівного соняшнику?

Вартість мішка соняшнику формується такими складовими як селекція, калібрування, технологія під яку підходять насіння і т.д. Найдешевші сорти соняшнику можна придбати за 500-800 грн / мішок, але якість такого посівмату відповідна.

3. Скільки днів потрібно насінні соняшнику-від посіву до збирання

Період вегетації соняшнику в середньому становить 105-115 днів, але є більш ранні гібриди, які дозрівають за 90 днів і пізні (більше 120 днів). Термін дозрівання вказано в характеристиці кожного гібрида насіння соняшнику.

4. Який у вас є соняшник сербської селекції?

Сербська селекція на ринку України представлена кількома виробниками (Сади України, Юг Агролідер, Нертус, Евросєм). Кожна компанія вирощує різні гібриди насіння, лінії для яких закуплено в сербському інституті НС Семі.

Наша компанія співпрацює з кожним з виробників, тому ви можете купити на Яблуком наступні гібриди соняшнику сербської селекції:
Златібор, Імісан, Таурус, Адмірал, НСХ 6045, Рими 2, Анастасія, Гольфстрім, Сумо 2017, Гранада Рімісол, Прийми, НСХ 498, Фалькон, Пегас, Оро, Душко та інші.

5. Хочу купити соняшник української селекції. Який вибрати?

Перш за все потрібно вирішити під яку технологію потрібні насіння; в якому регіоні будете вирощувати; який сівалкою сіяти; який плановий урожай ви закладаєте?

Тільки після повного розбору інформації ми зможемо рекомендувати вам найбільш підходящий варіант.

Вибрати у нас можна з асортименту компанії ВНІС, Гермес, Агрорітм, Семанс та інших.

6. Порадьте кращі гібриди соняшнику в Україні

Сьогодні на території України свою продукцію реалізує більше 30 насіннєвих компаній. Це приблизно півтисячі різних гібридів соняшнику. Щоб підібрати кращий гібрид для вашого поля, потрібно як мінімум розуміти кліматичні умови, тип ґрунту, технологію вирощування, якої ви дотримуєтеся і т.д. Розуміючи всі дані про поле клієнта, враховуючи ваші побажання, досвідчений агроном завжди зможе підібрати найкращий гібрид соняшнику (якщо звичайно, цей агроном має можливість дістати не один варіант). Не бійтеся вимагати грамотного підбору насіння для вашого поля, адже ви вкладаєте гроші в урожай.
Звертайтеся до наших консультантів, і ви точно отримаєте найурожайніші насіння американської, французької, турецької, сербської, іспанської або української селекції. У нас є все для вашого поля!

7. Що таке гібрид соняшнику?

Гібрид – це насіння, отримані в результаті запилення материнської лінії соняшнику батьківській. Гібридне насіння отримують генетичні характеристики 2 поколінь (батька і матері), мають високу врожайність, можуть бути стійкі до гербіцидів, толерантні до хвороб і посухи.
Якщо говорити про те, що краще сорту або гібриди соняшнику, то продуктивність гібридів буде, звичайно ж, вище. Сорти вигідні тільки тим, що ви мало витрачаєте на посівний матеріал, але так де мало і збираєте.

Насіння соняшнику в Україні – одна з найпопулярніших культур серед фермерів і навіть агрохолдингів. Вигода від вирощування хороших гібридів соняшнику становить близько 150-200%, тому соняшник приваблює агробізнесменів.

Як правильно вибрати посівний соняшник

Купити насіння соняшнику в Україні – непросте завдання, тому що величезна популярність культури привела на вітчизняний ринок селекціонерів з Туреччини, Сербії, Іспанії, Франції, США, Угорщини та інших країн не тільки Європи, а й світу. Портфоліо українського ринку насіння соняшнику включає близько 300 гібридів соняшнику для різних технологій вирощування.

Технології вирощування соняшнику

Насіння соняшнику в Україні - Яблуком
Для початківців фермерів непростим завданням стає не тільки вибір насіння соняшнику, а й підбір відповідної технології для його вирощування. Чи не кожен продавець посівного матеріалу соняшнику займається підбором правильного гібриду.

Найчастіше, непрофесійні перекупники просто пропонують те, що є на складі, враховуючи тільки побажання клієнта по ціновому сегменту. Для того, щоб ви змогли самостійно визначити, який гібрид соняшнику підійде для вашого поля, ми склали чек-лист поля і критерії для вибору технології.

Перш за все, вам потрібно знати, що технологія вирощування соняшнику визначає те, яким методами боротьби з бур’янами ви зможете користуватися, вибравши той чи інший гібрид соняшнику.

Зараз на ринку України пропонують гібриди соняшнику по 3 технологіям вирощування:

 • Традиційна (класична);
 • Експрес (Сумо);
 • Чисте поле (Кліарфілд)

Традиційна технологія вирощування соняшнику передбачає, що для боротьби з бур’янами ви зможете застосовувати грунтові гербіциди.

Плюс цієї технології в тому, що соняшник отримує мінімальний токсичний вплив від гербіциду і таким чином не втрачає врожайність.

Мінус технології – грунтові гербіциди не можуть контролювати більшість складних бур’янів, які згодом не можна нічим прибрати з поля, крім механічної прополки.

Технологія вирощування гібридів соняшнику Експрес (Сумо) або в народі – насіння соняшнику під гранстар – допускає те, що у фермера є можливість забрати осот, лопух, амброзію та інші широколисті бур’яни вже після сходів соняшнику. Для цього на спеціальних гібридах соняшнику можна застосовувати гербіциди Гранстар, Експрес або їх аналоги.

Плюс технології – недорогий захист від усіх бур’янів в післясходовому періоді.

Мінус технології – соняшник деякий період буде перебувати в стані стресу, тому гібриди під гранстар можуть бути менш урожайні, ніж класичні.

Технологія Чисте Поле (Кліарфілд) або гібриди під євролайтінг використовується для 100% контролю розвитку вовчка соняшникового. Крім цього, гербіцид Євролайтнінг або його аналоги також забирає велику кількість бур’янів в соняшнику.

Плюси технології – єдиний надійний варіант контролю вовчка, немає необхідності купувати кілька гербіцидів для різних типів бур’янів.

Мінуси технології – період фітотоксикаціі гібридів соняшнику, який знижує врожайність; обмеження сівозміни через грунтову післядію гербіциду (не всі культури можна сіяти після євролайтінгового соняшнику)

Перед тим як купити насіння соняшнику під одну із зазначених технологій, радимо заповнити чек-лист вашого поля.

 1. Що у вас росло на цьому полі
 2. Які бур’яни в основному паразитують на полі
 3. Чи зустрічали ви вовчок на цьому полі
 4. Якої сівозміни ви плануєте дотримуватися на цьому полі

Якщо по чек листу ви отримали варіант поля забрудненого різними видами бур’янів, без вовчка, і планова культура після соняшнику – соя, кукурудза або пшениця, радимо вам брати насіння соняшнику під Гранстар (технологія Експрес)

Якщо поле чисте, вовчка немає, ви хочете зібрати максимальний урожай – купуйте класичні гібриди соняшнику.

У разі якщо поля засмічене і присутній вовчок – ваш варіант гібрид соняшнику під євролайтінг (Чисте поле).

Як вибрати найкраще насіння соняшнику?

Це питання напевно турбує кожного фермера. Після вибору технології вирощування соняшнику, виявляється, процес підбору не закінчується.

 • Тепер завдання складніше, яку селекцію купити – українську або імпортну?
 • Чи варто переплачувати за розкручені бренди насіння соняшнику?
 • Який я зберу врожай з імпортного насіння?
 • Кажуть, що українські гібриди соняшнику більш адаптовані до нашого клімату.
 • А сусід брав Сингенту в минулому році і зібрав мало, а у мене дешевий український краще насипав …

Величезна кількість порад колег, продавців, реклама, відгуки про гібриди соняшнику в інтернеті створюють величезну масу інформації, в якій нелегко розібратися.

Характеристика гібридів соняшнику не завжди повністю розкриває реальні показники гібридів в полях. Крім того, різні технології, грунту, регіони і системи вирощування не можуть забезпечити точність результатів врожайності навіть по одному і тому ж гібриду. Трапляється так, що фермер один рік візьме дороге насіння в посуху і збирає 10-15 ц / га. На наступний рік бере дешевше, але рік з достатньою кількістю опадів – і врожай вже 20 ц / га. Але, такі дані не можна брати за основу, так як різні кліматичні і погодні умови створюють різні передумови для формування врожаю. Може бути так, що якщо фермер купив би гібриди з різницею до навпаки, то в перший рік врожайність склала б 5ц / га, а на другий 35 ц / га.

Купити насіння соняшнику в Україні, фото 2 - Яблуком

При виборі гібриду соняшнику необхідно враховувати безліч факторів: стійкість до хвороб, стійкість до посухи, період вегетації, селекційні напрацювання виробника, тип вирощування гібрида, планові норми внесення добрив.

Це лише невеликий список особливостей підбору насіння соняшнику. Найкраще знайти досвідченого фахівця, який працював з різними селекції і дізнатися експертну думку. Не варто вірити продавцям, у яких обмежений вибір товарів – вони будуть пропонувати тільки те, що зможуть продати.

Найкраще відразу озвучити свої побажання по врожайності, розповісти, що ви плануєте зробити за сезон на цьому полі і скільки готові витратити на посівний матеріал соняшнику.

Поради щодо вибору селекції і виробника

 1. Не варто розраховувати на середню врожайність понад 20 ц / га з гібридів соняшнику української селекції. Недороге насіння саме тому має невелику вартість. Воно програє в посухостійкості, толерантності до вовчка та гербіцидів, стартовому рості, процесах виповнення насіння, використанні мінеральних добрив більш дорогим гібридам. Будьте реалістами, не можна за ціною Таврії купити Ауді, точно така ж історія з ціною на насіння соняшнику на посів.
 2. Купуйте дороге насіння на хороші, чисті поля, де ви плануєте вносити мінеральні добрива. Навіть найпродуктивніший гібрид соняшнику не дасть високих врожаїв на голому агрофоні. Якщо ви нічого в землю не даєте, то чекати врожаю в 35-40 ц / га навіть з Сингенти або Піонера – трохи нерозумно. Немає грошей на мінералку – купіть той гібрид соняшнику, який дасть максимум і без добрив.
 3. Для посушливих регіонів вибирайте селекцію з посушливих країн – США, Іспанія, Туреччина або ж тих виробників, які мають реальні дослідні поля в вашому регіоні.
 4. Для регіонів з хорошими грунтами і достатньою кількістю опадів, по можливості, беріть високопродуктивні гібриди соняшнику – з них ви отримаєте найкращий результат

Після вибору виробника насіння або селекції залишається ще один момент – як не потрапити на підробку. Тому наступна порада буде про те, де купити насіння соняшника.

Де купити оригінальне насіння соняшнику?

Оригинальні насіння соняшнику в Україні, фото 3 - Яблуком
При купівлі насіння соняшнику дуже важливо бути уважним, щоб не потрапити на підроблене, нелегальне насіння.

 • Як відрізнити підробку насіння соняшнику від оригіналу?
 • Як перевірити насіння соняшнику на підробку?
 • Що робити, якщо вам підсунули неліквід, підроблене або несхоже насіння?

Розберемося у всіх пунктах по порядку.

Як вибрати постачальника насіння соняшнику?

Для цього вам знадобитися трохи часу, телефон та інтернет. Але, таким чином ви зможете зберегти свої гроші від шахраїв.

 1. Перевірте на сайті Мін’юсту України як давно працює компанія.
 2. Якщо ви хочете купити дороге насіння міжнародних компаній – дізнайтеся в офісі компанії-виробника чи є обраний вами постачальник їх партнером. Це займе трохи часу, але дасть вам можливість розібратися в ситуації.
 3. Запитайте, чи надає продавець документи – видаткову і податкову (для юр.осіб) накладну, свідоцтва (сертифікати) якості. Якщо у вас є документи, що підтверджують покупку, ви завжди зможете відстояти свої права і отримати компенсацію в разі форс-мажорних ситуацій.
 4. Купівля насіння від виробника також не є запорукою вдалої угоди. В Україні більше 10% ринку знаходиться в тіні, тобто насіння не проходить державну сертифікацію, ніхто не контролює процеси вирощування і доопрацювання. У підсумку, ви як споживач, можете отримати таке насіння соняшнику, які на полі потім по 3-5 кошиків сформує.

Перевірити, чи контролює держава вашого виробника можна на сайті Міністерства аграрної політики. Існує відкритий реєстр виробників насіння, який оновлюється щорічно. Саме в ньому реєструють виробників, які вирощують насіння соняшнику офіційно. Якщо вашого виробника в реєстрі немає – значить, отримати будь-яку компенсацію ви не зможете.

 1. Перевіряйте ринкові ціни на обраний вами гібрид соняшнику. Допустима різниця в ціні – близько 10-15%, якщо вам пропонують насіння на 40-50% нижче, варто подумати. Не покладайтеся на те, що продавець насіння хоче мало заробити. Швидше за все, він просто купив насіння дуже дешево (підробка, неліквід, несхоже) і на цьому заробляє ще більше, ніж на якісному посівному матеріалі соняшнику.
 2. Найголовніше – вирішіть для себе, чи готові ви бути обдуреним. Якщо не готові – тоді присвятіть час вивченню постачальника і в будь-якому випадку результат буде позитивний.

Чи є різниця в урожайності насіння соняшнику екстра і стандарт?

Перше – давайте розбиратися, що таке стандарт і екстра. Кожен виробник після збирання насіннєвих полів відправляє урожай на доопрацювання на насіннєвий завод. На заводі насіння соняшнику очищають, калібрують, фарбують, обробляють протруйниками і зашивають в мішки. Калібрування насіння – поділ гібрида соняшнику на фракції за розміром і вагою насіння.

В Україні немає встановленого порядку і регламенту для фракцій насіннєвого матеріалу соняшнику. Що це означає? Кожен виробник самостійно визначає, яке насіння у нього потраплять в екстра фракцію, а яке –  в стандарт. Екстра фракція в залежності від виробника може мати вагу від 8 до 12 кг, стандарт – від 6 до 8 кг. Якщо ви в різні сезони купуєте насіння екстра у різних виробників, то вони точно будуть відрізнятися по вигляду і вазі мішка.

Найчастіше дуже велике насіння соняшнику у фракції екстра пропонують українські виробники. Українські гібриди соняшнику поступаються за врожайністю більш дорогим гібридам, тому ви повинні «купити їх очима». Чим краще гібрид соняшнику показує себе в полях, тим дрібніше вам може потрапляти калібрування. Генетичні особливості гібрида зберігаються і в більшому, і в дрібному насінні. Єдина відмінність – розмір, який не завжди зручно посіяти, і кількість збереженої енергії (дрібне насіння соняшнику довго сходить при посіві в холодну землю).

Якщо ви любите висівати крупне насіння – найкраще його купувати заздалегідь. У високий сезон лютий-квітень в продажу залишається лише дрібне калібрування.

Коли краще купувати насіння соняшнику?

Будь-який покупець завжди шукає максимально вигідні умови. У кожному сегменті ринку є періоди, коли ціна максимально низька або діють інші цікаві пропозиції.

Купити насіння соняшнику можна в період з липня по жовтень – в цей час найнижчі ціни на залишки посівного матеріалу. Але, купуючи залишки, ви завжди обмежені асортиментом. Не завжди потрібний або популярний гібрид соняшнику залишається в кінці сезону.

Якщо ви хочете взяти популярний гібрид або новинку – найкращий час для внесення передоплати – серпень або вересень. Починаючи з жовтня всі виробники трохи піднімають ціну, досягаючи її пікових значень в сезон.

Якщо ж у вас міцні нерви і немає переваг по гібридам, хороша можливість заощадити на посівматі – придбати його в кінці травня. В період закінчення сезону посіву виробники часто запускають акції, щоб не залишатися влітку із залишками товару.

Ці варіанти підійдуть вам, якщо ви маєте потрібну для закупівлі насіння суму грошей. Якщо ж грошей недостатньо – можна взяти насіння в розстрочку або кредит.

Насіння соняшнику в кредит

Для постійних клієнтів аграрного інтернет-магазину Яблуком діють спеціальні умови розстрочки або кредитування. Якщо ви купуєте у нас вперше – не проблема. Зв’яжіться з менеджерами, щоб дізнатися про варіанти розстрочки, доступні саме для вас.

Ми постаралися зібрати воєдино більшість чинників, які допоможуть вам купити насіння соняшнику на посів з максимальною вигодою.

«Яблуком» може запропонувати вам тільки сертифіковане насіння соняшнику для будь-якої технології вирощування та бюджету. Зверніться до наших фахівців і будьте впевнені в тому, що купуючи насіння соняшнику і ЗЗР у нас, ви обов’язково отримаєте бажаний результат.

Оцініть якість продукції
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (2 оценок, среднее: 4,50 из 5)
blankLoading...
Фільтр
×

Селекція

Фактична врожайність

Технологія вирощування

Виробник

Рік врожаю

Стійкість до вовчка

Стійкість до посухи

Високоолеінові

Кондитерські

Придатність для ноутіл

Стійкість до пероноспорозу

Найкращі області для вирощування