Інсектициди


Інсектициди – підвид пестицидів, які застосовують в сільському господарстві для боротьби з шкідниками культурних рослин. Застосовують інсектициди як засіб від комах в садах, на городах, полях, виноградниках, присадибних ділянках. Інсектицидні препарати відносяться до високотоксичних пестицидів, тому слід дуже уважно підбирати правильні препарати для боротьби з комахами. Для цього, потрібно розібратися який тип інсектициду підійде для знищення шкідника на вашій ділянці.

Залежно від шкідливого об’єкта в сільському господарстві використовують такі варіанти інсектицидів:

  • контактні;
  • кишкові;
  • системні;
  • фумігантні

Для правильного вибору хімічного препарату проти шкідників, необхідно розібратися до якого виду шкідника належить комаха. Наші агрономи склали для вас таблицю, яка допоможе правильно класифікувати шкідника.

Тип ротового апарату шкідника Шкідник
Гризучий Гусениці
Сисний Совки, вогнівки
Лижучий Злакові мухи
Колюче-сисний Попелиці, щитівки, клопи
Гризуче-лижучий Пильщики

Залежно від ротового апарату комахи доцільно підбирати різні типи інсектицидів.

Типи інсектицидів

  • Контактні інсектициди використовують для знищення шкідників з колючо-сисним ротовим апаратом. Такий тип хімічного засобу діє на комаха при контакті тіла шкідника і робочого розчину. Перевагою таких інсектицидів є швидкий ефект.
  • Кишкові інсектициди працюють тільки при попаданні в травний тракт комахи. Тобто, такі препарати починають працювати тільки після того, як шкідник з’їдає отруєну рослину. Використовують кишковий інсектицид проти комах з гризучим ротовим апаратом.
  • Системні інсектициди застосовують для ефективного знищення комах з колючо-сисним ротовим апаратом. Переваги цього типу інсектицидних препаратів в тому, що потрапляючи на рослину, діюча речовина змішується з соком і переміщається в усі органи рослини. Такий ефект забезпечує ураження шкідників в будь-якій фазі і тривала дія самого інсектициду.
  • Фуміганти або фумігантні інсектициди використовують найчастіше для знезараження складських приміщень.

Перед тим, як купити інсектициди недостатньо тільки розібратися з типом шкідника, також важливо до якої хімічної групи належить діюча речовина обраного вами препарату. Хімічна група визначає ефективність препарату при високих або низьких температурах, ризик резистентності, рівень токсичності, а також на яких культурах можна використовувати препарат.

Хімічні групи інсектицидів

Фосфорорганічні інсектициди (диметоат, хлорпирифос, піріміфос-метил). Зазначені діючі речовини добре працюють проти дорослих особин комах і личинок, але погано впливають на яйця шкідників. Ці препарати мають нервово-паралітичну дію, неприємний запах і в підвищеній концентрації можуть нашкодити людині.

Піретроїди (альфа-циперметрин, лямбда-цигалотрин). Відрізняються високою ефективністю при низьких температурах. Найчастіше піретроїди використовують для захисту озимих культур ранньою весною проти лускокрилих шкідників.

Неонікотиноїди (ацетаміприд, імідаклоприд, клотіанідін, тіаметоксам) інсектицидні препарати новго покоління, які мають найнижчий відсоток виникнення резистентності у шкідника. Найчастіше такого роду препарати використовують для садових і овочевих культур, а також для захисту медоносів.

Це була коротка технологія підбору інсектицидів, але перед тим як купити інсектициди в Україні найкраще скористатися допомогою консультантів «Яблуком». При виникненні проблеми ви завжди можете звернутися за кваліфікованою допомогою по телефону або за допомогою вайбера. Після детальної консультації ви зможете отримати препарат з безкоштовною доставкою по Україні.

Оцініть якість продукції
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Фільтр
×
Діюча речовина
Препарат оригінал
Площа обробки
Країна виробництва
Виробник
Шкідники
Вартість за 1 га