Насіння пшениці

Купити насіння пшениці одна з головних задач українських фермерів. Більше 45% посівних площ щорічно відводять під посів пшениці. Цю культуру вирощують як великі холдинги, так і невеликі фермери. Пшениця підходить для обробітку в північних, південних, центральних і західних областях приносячи рентабельність близько 30-35%.

Які є види насіння пшениці?

Залежно від термінів посіву, пшениця ділиться на озиму та яру.

Озима пшениця має тривалий період вегетації (від 250 днів), який ділиться на осінній (45-50 днів) і весняно-літній (150-200 днів). Перевагами обробітку озимої пшениці є більш висока, ніж у ярої, врожайність і ранні строки збирання. Висівають озиму пшеницю у вересні-жовтні з нормою від 3,5 до 5,5 млн схожих насінин на 1 гектар площі. Для України кращі строки посіву озимої пшениці це період з 25 вересня по 5 жовтня. Але, все ж, при посіві також враховують наявність достатньої кількості вологи і особливості вибраного сорту пшениці.

Що необхідно зробити щоб зібрати високий урожай озимої пшениці?

  1. Вчасно зібрати попередника і добре підготувати поле.
  2. Внести 90% фосфорно-калійних добрив восени, для того, щоб вони повністю використовувалися на закладання врожаю
  3. Добре протравити насіння пшениці перед посівом. Як правильно вибрати протруйник для озимої пшениці ми докладно написали тут

При грамотному підборі сорту озимої пшениці та дотриманню технології вирощування при неінтенсивній технології можна зібрати 5-6 т / га, з інтенсифікацією – 8-10 т / га.

Яра пшениця має короткий період вегетації (близько 100 днів), нижче потенціал врожайності, але тим не менш, присутня на полях вітчизняних аграріїв. Висівають яру пшеницю в період початку весняних польових робіт, при досягненні стиглості грунту. Норма висіву ярої пшениці від 5,5до 6 млн схожих насінин на 1 гектар, так як період продуктивного кущіння у неї нижче, ніж у озимої.

Головні складові врожайності ярої пшениці

  1. Оптимально зберегти грунтову вологу
  2. Дотримуватися глибини закладення не більше 5 см
  3. Правильно прорахувати норму висіву і густоту посівів

Кращі показники врожайності по ярим сортам пшениці 45-55 ц / га, середні – 35-45 ц / га.

Головною складовим фактором майбутньої врожайності безсумнівно є підбір сорту пшениці. Купити насіння пшениці насправді дуже просто, але забезпечити хорошу врожайність не завжди виходить. Зазвичай у фермерів рідко виникає питання де купити насіння озимої пшениці, так як багато колег продають його прям з поля. При такій покупці є маса ризиків, про які ми розповімо більш детально.

Як вибрати насіння пшениці? Де купувати – у компанії або у сусіда?

Обидва з варіантів мають свої плюси і мінуси, про які необхідно знати всім фермерам, які планують купити насіння пшениці в Україні.

  • Головна перевага покупки у сусіда або у місцевого холдингу – ціна. Ціна завжди нижче, ніж від дистриб’юторських компаній, так як не включає логістику і накладні витрати. Крім того, купуючи насіння «на місці» вам не потрібно чекати доставки товару кілька днів. На цьому, швидше за все переваги закінчуються.
  • Якщо ви купуєте насіння у офіційних виробників або дистриб’юторів – гарантовано отримаєте підтвердження репродукції насіння. Варто пам’ятати, що чим нижче репродукція – тим нижче врожайність, нижче імунітет і стійкість рослини. Купуючи насіння нижче 3 репродукції, ви не тільки не добираєте врожаю, але і витрачаєте більше на фунгіцидні обробки. Для отримання максимальної врожайності агрономи радять купувати насіння пшениці 1 репродукції, а якщо ви хочете залишити собі насіння на посів – краще купувати еліту. Перша репродукція насіння пшениці завжди більш урожайна, ніж елітне насіння.
  • При купівлі насіння не в насіннєвому господарстві, ви ризикуєте отримати насіння, заражене хвороботворними грибами. При вирощуванні насіннєвих посівів, проводяться всі необхідні внесення фунгіцидів. На товарних ділянках, в фермерських господарствах найчастіше для здешевлення собівартості ці обробки ігнорують. Як результат, ви можете отримати заражений і погано схожих посівний матеріал.

Яку селекцію вибрати – вітчизняну чи зарубіжну

Останнім часом аграрії в основному шукають насіння пшениці німецької селекції або канадської селекції, щоб купити. Все менше високоінтенсивних господарств віддають перевагу сортам озимої пшениці української селекції. Як вибрати самий врожайний сорт пшениці? Ми зібрали досвід кращих агрономів, і готові поділитися цими порадами з вами.

Порада 1. Якщо попередник пар або бобові культури – краще купити насіння канадської або іншої імпортної пшениці. Вони забезпечать вам кращу врожайність.

Порада 2. Якщо ваші поля в посушливому регіоні і попередник соняшник – зупиніться на вітчизняних сортах, вони мають кращу адаптивність до умов вирощування на території України.

Порада 3. Якщо немає можливості вносити необхідні норми мінеральних добрив – краще купіть українське насіння пшениці. Імпортні високоінтенсивні сорти дають високі врожаї тільки при хорошому мінеральному живленні.

Сорти пшениці в Україні

Серед величезного вибору пропозицій по насінню пшениці сучасному фермеру важливо розуміти, яким науковим підприємством виведені ті або інші сорти.

Насіння пшениці німецької селекції (а також австрійські сорти) – Кубус, Колоніа, Глаукус, Лукуллус, Фабіус, Фіделіус і інші.

Насіння пшениці української селекції – Шестопаловка, Богдана, Подолянка, Магістраль, Мирлена.

Більш детально про кожен сорт озимої пшениці можна дізнатися тут

Більше інформації про насіння ярої пшениці тут

Якщо наданої на сайті інформації буде недостатньо, перед тим як купити насіння пшениці в Україні ми радимо вам звернутися до наших досвідчених консультантів. У такому випадку ми можемо гарантувати вам максимальні врожаї пшениці.

Оцініть якість продукції
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Фільтр
×
Репродукція
Оригінатор
Селекція
Потенціал врожайності
Маса 1000 насінин
Тип яровизації
Рекомендовані терміни посіву
Період вегетації
Найкращі області для вирощування
Стійкість до посухи
Стійкість до хвороб