Насіння ячменю

У сівозміні фермерів України чималу частину займають насіння ячменю. Цей злак використовують як для приготування борошна або кормів, так і в пивоварній галузі. Ячмінь належить до найменш вимогливих рослин серед злакових хлібів. Ця культура невибаглива до термінів посіву, вологи, температурного режиму.

Ячмінь є відмінною культурою для сівозміни в зонах ризикованого землеробства. Залежно від термінів посіву і періоду вегетації розрізняють озимі та ярі сорти ячменю. Середній період вегетації ярого ячменю становить 70-100 днів, озимий формує урожай на 10-12 днів раніше, ніж озима пшениця. При дотриманні технології та виборі високоінтенсивних сортів, врожайність ярого ячменю може становити до 45 ц / га, озимого – до 65 ц / га.

Насіння ячменю – робимо правильний вибір

Правильний вибір насіння ячменю, є першим етапом в отриманні високого врожаю. При виборі насіння слід звертати увагу на:

  1. Селекцію. Не завжди обов’язково купувати імпортне насіння. Українські сорти ячменю не набагато поступаються імпортним по стійкості до захворювань, посухи та потенціалу врожайності. Вітчизняні сорти районовані для території України, що дозволяє знизити ризик впливу несприятливих природних факторів на майбутній урожай.
  2. Період вегетації. Залежно від термінів посіву і регіону вирощування, якісний підбір сорту дозволить заощадити на додаткових ресурсах при збиранні і зібрати максимальний урожай.
  3. Репродукцію. Купуючи еліту, ви можете використовувати вирощене насіння для посіву протягом ще мінімум 3 років із збереженням середньої врожайності. Якщо ви купуєте репродукційне насіння (1, 2 репродукція), то термін отримання високого врожаю пропорційно знижується.
  4. Біологічні особливості сорту. Якщо ви плануєте вирощувати ячмінь після злакового попередника, рекомендовано вибирати сорти з високою толерантністю до захворювань. Для степової зони України при виборі озимого ячменю варто звертати увагу на морозостійкість, так як в даній зоні відсутній щільний сніговий покрив. На засолених і піщаних грунтах краще не сіяти ячмінь до проведення окультурення землі.

Норми висіву ячменю

Важливо також дотримуватися норму висіву ячменю на 1 га. Для степової зони норма висіву ячменю становить 3,5-4 млн схожих насінин на гектар, для зони Лісостепу – 4-5 млн насіння. У кілограмах норма висіву в середньому становить 160-180 кг / га.

Ячмінь – культура довгого дня, тому при вирощуванні сортів ячменю в північній частині України, період вегетації скорочується. Висівати ячмінь найкраще в оптимально ранні строки, так як затримка посіву в 1-2 дня різко знижує врожайність. Холодовий стрес – не перешкода для отримання врожаю ячменю, він здатний переносити заморозки до -9.

Дуже важливо вчасно проводити гербіцидну обробку ячменю. Для цього можна використовувати гербіциди на основі 2-4 Д (Дисулам, Агент, Альфа-Ефір, Амінка, Декабрист) і сульфонілсечовин (Гренадер, Голд Стар, Грозний). Також обов’язково слід обробляти посіви ячменю фунгіцидами та інсектицидами для збереження потенціалу врожайності обраного вами сорту. У будь-якому випадку ви можете звертатися до фахівців «Яблуком» для підбору насіння і ЗЗР з урахуванням особливостей полів і регіону.

Оцініть якість продукції
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Фільтр
×
Селекція
Оригінатор
Потенціал врожайності
Маса 1000 насінин
Тип яровизації
Стійкість до посухи
Період вегетації
Найкращі області для вирощування
Стійкість до хвороб
Тип колосу