Гумати

Гумати в останні 5 років зайняли почесне місце серед добрив для позакореневого підживлення польових рослин, садів і овочів.

Існують різні форми гуматів:

  1. гумат калію сухий
  2. гумат калію рідкий
  3. гумат калію з мікроелементами
  4. гумат натрію
  5. біо гумат та інші

При великому асортименті формуляцій цього добрива ціна на гумат калію різнится від 30 грн за літр до 150-200 грн / л. Виходячи з цього у фермера виникає маса питань перед покупкою:

  • Який гумат калію купити краще?
  • Який буде ефект від внесення гуматів?
  • Яка різниця між гумат калію і гумат натрію?

Ми постараємося розкрити тему гуматів максимально і дати відповіді на питання, які допоможуть вам купити гумат калію вигідно і отримати запланований ефект.

Що таке гумати?

Гумати – складова частина гумінових речовин, які є основою гумусу. Як відомо всім аграріям вміст гумусу в грунті визначає її родючість. Таким чином гумати – це один з факторів, який впливають на врожайність сільськогосподарських культур.

Гуматні добрива в рідкому вигляді отримують з природних джерел – торфу, вугілля, леонардиту, компостів. Завдяки властивості гумінових кислот створювати легкорозчинні солі з деякими елементами на ринку з’явилися гумат калію і гумат натрію.

Такі добрива (за умови, що їх отримали з натуральних джерел) є органічними, екологічними і природними. Якщо говорити простими словами, то рідкі гумати – це водний розчин гумусу, сухі гумати – концентрований гумус.

Навіщо застосовують гумати?

Гумінові кислоти входять до складу гумусу грунт, але також складаються з різних підгруп, які мають різний вплив на грунтовий розчин.

Фульвокислоти (входять до групи гумінових кислот) – прискорюють транспорт поживних елементів в грунті і грунтовому розчині. Гумінові кислоти навпаки створюють геохімічний бар’єр.

У складі ґрунтового розчину гумінові речовини підвищують проникність мінеральних сполук, прискорюють транспорт азоту, фосфору, калію та інших елементів, тим самим покращуючи забезпеченість рослини потрібними поживними елементами і підвищуючи врожайність.

Тому гумати максимально ефективні, якщо застосовувати їх грунт.

В Європі та Америці сухі гумати використовують для підвищення родючості грунту разом мінеральними добривами. Гумати в такому випадку повертають органічну складову в грунт, підвищують якість, структуру ґрунту, покращують водний баланс, перешкоджають ерозії. Точно такий ефект ви отримаєте від внесення гною або компосту на свої поля.

Застосування рідких гуматів

Рідкі гумати в Європі застосовують в теплицях. Промислові теплиці передбачають вирощування рослин не на грунті, а на спеціальних граданах (поролон). Всі поживні речовини, в тому числі і гумати подають під кожну рослину крапельним поливом. Саме для цієї мети були створені гумати в рідкому вигляді, придатні для краплинного поливу, без домішок і осаду.

Як вигідно використовувати гумати в Україні?

  1. Купити сухі гумати і внести на поле під оранку. Таким прийомом, ви підвищите кількість гумусу в грунті і поліпшите його продуктивність.
  2. Вносити рідкі гумати по листу для захисту рослин від теплового стресу або зняття симптомів пестицидної інтоксикації. Гумат калію має активні фізіологічні властивості, підвищує імунітет рослини і прискорює обмін речовин.

Гумати, внесені на рослини в стані стресу, прискорюють відновлення нормального стану рослини і знижують втрати врожайності.

Гумати, внесені до настання високих температур або морозів істотно підвищують опірність рослини і зберігають період активної вегетації.

  1. Для того, щоб отримати істотну надбавку від внесення гуматів, необхідно забезпечити рослини максимально необхідним мінеральним живленням і застосовувати гумат як засіб для підвищення засвоюваності азоту, фосфору або калію. Якщо ви взагалі не вносили мінеральні добрива в грунт, очікувати збільшення від внесення гуматів не варто.

Купити гумат калію сухий або в рідкому вигляді ви можете в нашому магазині. Радимо обов’язково пройти консультацію з агрономами Яблуком, які зможуть оцінити ситуацію на полі, ваші побажання і підібрати таку схему живлення, яка дасть вам потрібний ефект.

Оцініть якість продукції
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (2 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Завантаження...