Насіння сої

Характеристика стійкої ГМО (під раундап) сої

Коли з’явилося насіння сої під раундап вирощування цієї культури для невеликого фермера стало набагато доступнішим і вигіднішим. Боротьба з бур’янами здешевилась в рази, що підвищило попит на насіння сої ГМО. При вирощуванні цієї культури є і плюси і мінуси. Наші агрономи виділили головні переваги та недоліки в процесі виробництва ГМО сої. Радимо вам ознайомитися з цією інформацією, перед тим як купити насіння сої ГМО.

Плюси вирощування сої під раундап

 1. Не потрібно застосовувати грунтові гербіциди, так як контроль всіх бур’янів в післясходовому періоді здійснюється гербіцидом Раундап або його аналогами.
 2. Істотне здешевлення вартості боротьби з бур’янами. При вирощуванні традиційної сої витрати на післясходові гербіциди мінімально становлять 850-900 грн. Ця сума включає внесення гербіцидів на сою від злакових та дводольних бур’янів. Вартість витрат при вирощуванні ГМО сої 250-360 грн / га. Тобто, гмо соя вигідніше з точки зору витрат майже в 3 рази.
 3. Скорочення технологічних операцій – економія часу і витрат на паливо. Традиційну сою необхідно обприскувати 2 рази – окремо від злакових бур’янів, окремо від дводольних. При цьому дуже важливо внести гербіцид в оптимальній фазі розвитку бур’янів. На перерослих бур’янах гербіциди працюють не так ефективно.
  На раундапну сою ізопропіламінну сіль вносять 1 раз і незалежно від фази розвитку бур’янів. Гліфосат працює практично в будь-якій фазі, тільки чим пізніше вноситися, тим вище норма на гектар.

Мінуси вирощування сої ГМО

 1. При постійному застосуванні гербіцидів суцільної дії (Раундап і аналоги) бур’яни з часом виробляють стійкість. Так як Раундап є одним з найбільш сильнодіючих гербіцидів, стійкість бур’янів до нього означає толерантність і до всіх інших гербіцидів. В Україні в регіонах, де вирощують багато гмо сої, вже існують види лободи та інших бур’янів, які не реагують на внесення гербіцидів. Таким чином, ми провокуємо розвиток нових підвидів бур’янів, з якими не справляються всі відомі зараз гербіциди.
 2. Не всі елеватори приймають гмо сою. Законодавством України заборонено вирощування даного виду сої. Відповідно, ринок закупівлі товарної гмо сої знаходиться в тіні і не завжди готовий поглинути пропозицію. Тому, вирощуючи сою під раундап, ви можете зіткнутися з проблемою – куди продати вирощений урожай.
 3. Так як насіння сої ГМО офіційно продавати не можна, ніяких документів при покупці посівного матеріалу ви не отримуєте. Дуже часто під виглядом стійкою сої продають звичайну, яка повністю згоряє після внесення гліфосату. Висунути претензії в таких випадках офіційно нікому, тому часто фермери зазнають збитків.

Ми розібрали головні факти «за» і «проти» вирощування сої під раундап. Тільки ваше правильне рішення може убезпечити від збитків або невиправданих витрат. Звертайтеся до наших агрономів, які завжди готові допомогти вам з вибором насіння сої та розробити технологію вирощування з максимальним урожаєм.

Запорукою багатого врожаю сої вважаються високоякісне насіння. Хоча ця культура вибаглива при вирощуванні традиційною технологією, її обсяги виробництва на території України тільки збільшуються. Купуючи насіння сої, аграрії звертають увагу на характерні особливості певного сорту.

“Чисті” насіння сої – правильне рішення

Існує думка, що генетично модифіковане насіння вигідніше купувати, але це не так. Хороший урожай забезпечують насіння традиційної сої. Такі сорти мають високий потенціал урожайності, стійкість до поширених захворювань, придатні вони для неоднакових кліматичних зон.

Великою врожайністю відрізняються пізні, середньопізні види традиційної сої. Правда, вони схильні до ризиків в умовах раннього заморозка. Можна висівати кілька сортів культури, щоб зменшити вплив поганих погодних факторів.

Вибір насіння сої: рекомендації

Насіння традиційної сої відрізняються потенційною врожайністю, рівнем пластичності до грунту, стійкістю до розтріскування, хвороб.

При виборі насіння обов’язково дивіться на наступні параметри:

 • гектарну норму висіву;
 • період вегетації;
 • силу стартового росту;
 • стійкість до вилягання;
 • вміст білка й олії;
 • вага 1 тисячі насіння.

Велике значення має технологія вирощування рослин: традиційна або RR. Для традиційного способу підходять не всі сорти, правильним вибором стануть “Сузір’я”, “Алмаз”, “Спритна”. Купити насіння сої можна на сторінках аграрного магазину “Яблуком”.

Вітчизняні аграрії, які віддають перевагу насінню традиційної сої, забезпечують Україні гідне місце на європейському ринку такої продукції. Незабаром Україна на соєвому ринку може скласти конкуренцію Бразилії, Аргентині – головним імпортерам продукції.

Оцініть якість продукції
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Loading...
Фільтр
×
Селекція
Форма
Тарна одиниця
Тип обробки насіння
Потенціал врожайності
Висота рослини
Кількість білка
Густота посіву
Найкращі області для вирощування
Сума ефективних температур CPU