Насіння соняшника під Евролайтінг

Популярні питання покупців:

1. Які кращі гібриди високоолеінового Евролайтнінгового соняшнику

Кращі відгуки по евролайтінговим гібридам з високим вмістом олеїнової кислоти ми отримували по соняшнику експертів, компанії Сингента

2. Що таке гібриди під Евролайтінг?

Гібриди соняшнику під Евролайтінг – спеціальні насіння, які мають стійкість до гербіцид на основі імазапір і імазамокс. Такі гербіциди здатні не тільки прибрати бур’яни на полі, а й захистити посів від вовчка подсолнечниковой.

2. Що таке насіння соняшнику під Евролайтінг Плюс?

Система Clearfield Plus розроблена фахівцями компанії БАСФ передбачає використання гербіциду Евролайтінг Плюс на спеціальних гібридах соняшнику. Особливість гербіциду в тому, що знижена концентрація діючих речовин, все так само ефективна проти бур’янів, але має меншу післядія.

Насіння соняшнику під Евролайтінг – гібриди, стійкі до обробки гербіцидами на основі імазапір і імазамокс – сильнодіючими і універсальними засобами для боротьби з бур’янами і єдиним способом боротьби з вовчка.

Гібриди соняшнику під Евролайтінг

Технологію «Чисте поле» (вирощування гібридів соняшнику зі стійкістю до імідазолінів) на території України застосовують з 2004 року. Передумовою до цього стало швидке поширення вовчка соняшникової – рослини-паразита.

Вовчок (або «вовчок») проростає на коренях соняшнику, використовуючи його структуру як господаря. Це паразитуюче рослина харчується за рахунок соняшнику. Перші ознаки гноблення соняшнику вовчка можна помітити в фазі 10 листків – рослини починають в’янути як при посухи. Але, варто перевірити кореневу систему – ви побачите шкідника. На поверхні проростки вовчка можна побачити через півтора місяці після посіву соняшника. При наявності 30 рослин вовчка на 1 соняшнику урожайність знижується в 7 разів, при ураженні 60 паразитами – урожай гине повністю.

За статистикою найбільше вовчка вражені поля в Донецькій, Запорізькій, Дніпропетровській, Херсонській, Миколаївській та Одеській областях. Саме в цих регіонах найчастіше висівають евролайтінговие соняшники.

Саме вирощування стійких до евролайтінгу гібридів і застосування гербіцидів з групи імідазолінів дозволяють контролювати розвиток вовчка. Генетична стійкість до рас вовчка не гарантує максимального захисту, тому що ніхто не може знати, яка саме раса паразитує на вашому полі. До того ж, мутації у вовчка відбуваються протягом дуже короткого періоду, нові раси з’являються кожні 2 роки. Тому якщо говорити про надійних способи захисту врожаю від вовчка – це вирощування гібридів для технології «Чисте поле».

Коли потрібно купувати насіння під Евролайтінг

Придбати насіння соняшнику має сенс тільки в тому випадку, якщо на вашому полі існують передумови для використання саме цієї технології. Евролайтінговие гібриди завжди поступаються за врожайністю традиційним, тому що основне завдання цих гібридів – забезпечити мінімальну врожайність там, де звичайний гібрид не виживає. Тому перед тим, як купувати насіння, перевірте чи є приводи для цього.

Сіяти гібриди соняшнику обов’язково потрібно якщо:

А) у вас на поле проявилася вовчок в попередньому році;
Б) на сусідньому полі в минулому сезоні була вовчок;
В) ваше поле знаходиться в ризикованих регіонах (з точки зору поширення вовчка).
Якщо зазначені критерії не відносяться до вашого полю, радимо підібрати інші, більш врожайні технології.

Соняшник під Евролайтінг – вибір гібрида

Насіння гібридів соняшнику стійких до Евролайтінгу, доступні для покупки в інтернет-магазині “Яблуком” від наступних виробників:

 • Лімагрейн;
 • Юг Агролідер;
 • Сингента;
 • Нертус;
 • ТД Гермес;
 • Косад Семанс;

При виборі компанії виробника та цінового сегмента варто пам’ятати, що в будь-якому випадку є відмінності між насінням за 1500-2000 грн і 5000-7000 грн за посівну одиницю. Більш бюджетні варіанти можуть мати не 100% стійкість до евролайтнінгу (вам слід розраховувати, що після обробки гербіцидом невелика частина посіву може загинути). Також світова селекція гарантує високу стійкість до стресів гібридів до впливу Евролайтнінга або аналогів. Такі гібриди соняшнику не жовтіють, не зупиняються в рості після внесення гербіцидів.

Краще віддавати перевагу більш новим гібридам, тому що сучасні напрацювання селекціонерів гарантують не тільки високу толерантність до гербіциду, а й кращу врожайність.

Купівля насіння соняшнику під Евролайтнінг Плюс

Перед покупкою насіння дуже важливо переконається, чи підходить обраний вами гібрид соняшнику для обробки Евролайтнінгом. Найчастіше, недосвідчені фермери можуть потрапити в пастку, коли купують стійкий гібрид, а за фактом весь посів гине після внесення гербіциду.

Щоб уникнути подібних ситуацій, потрібно пам’ятати назви гібридів соняшнику, придатних для технології «Чисте поле». До того ж в останні роки на ринку з’явилася можливість купити насіння соняшнику під евролайтінг плюс. Давайте розберемося, які гібриди у різних виробників, підходять для вирощування по цих технологіях.

Почнемо з мультинаціональних виробників посівмату. Ці компанії мають в портфоліо по кілька гібридів соняшнику як для звичайного евролайтінга, так і для евролайтінг плюс.

Для початку розглянемо насіння соняшнику Піонер під Евролайтінг.

Для системи «Чисте поле» бренд Піонер розробив гібрид P64LC108. Якщо ж ви плануєте вирощувати насіння під евролайтінг плюс – купуйте новинку соняшник P64LP130.

В асортименті компанії Сингента насіння під евролайтінг займають третю частину портфоліо.

 • Під «класичний» евролайтінг можна брати насіння Ададжіо, Неома, Фортімі, Санай, Барбаті і Діамантіс.
 • Під клеарфілд плюс підійдуть гібриди соняшнику Сингента Бакарді, Катана, Неостар, Розета.

Французький бренд Лімагрейн сміливо можна назвати лідером за кількістю гібридів соняшнику під євролайтінг. Крім того, що асортимент дуже широкий, кожен гібрид має буквено-цифровий код назви і запам’ятати їх практично нереально.

 • Якщо вам потрібно купити насіння соняшнику Лімагрейн під євролайтінг вам підійдуть ці гібриди:
  ЛГ 5543, ЛГ 5633, ЛГ 5663, ЛГ 5451, ЛГ 5542, ЛГ 5661, ЛГ 5452, ЛГ 5463, ЛГ 5492.
 • Для вирощування соняшнику з новим гербіцидом Євролайтнінг Плюс підходящими будуть тільки ці гібриди соняшнику:
  ЛГ 5631, ЛГ 5555, ЛГ 5671, ЛГ 50635

Тепер розберемося, яке насіння соняшнику Євраліс можна вирощувати під євролайтінг.

 • Для вирощування за технологією Clearfield Євраліс створив такі гібриди як Новаміс, Терраміс, Генераліс, Флоріміс, Графік.
 • Для Clearfield + підходять Генезис, Каприз, Яніс, Лоріс.

Що стосується гібридів соняшнику, стійких до євролайтінгу з сербської селекції, то тут лідером по впізнаваності є гібрид Рімі. Саме цей соняшник був першим гібридом під євролайтінг на ринку України.

Оцініть якість продукції
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Loading...
Фільтр
×

Селекція

Фактична врожайність

Технологія вирощування

Виробник

Рік врожаю

Стійкість до посухи

Придатність для ноутіл

Найкращі області для вирощування