Насіння озимого ріпаку

Купити озимий ріпак на посів або не ризикувати – головна дилема тих фермерів, у яких є вільні під посів озимих культур поля.

Озимий ріпак – культура прибуткова, але вимоглива. Ризики при посіві озимого ріпаку істотно вище, ніж при посіві зернових, а й рентабельність більше.

Технологія вирощування озимого ріпаку в Україні складається з декількох дуже важливих етапів:

  1. Правильний підбір гібриду або сорту озимого ріпаку
  2. Своєчасний посів ріпаку
  3. Якісний захист від бур’янів
  4. Оперативний захист від шкідників ріпаку
  5. Збирання в потрібні терміни

Тільки при дотриманні рекомендацій агрономів в цих критичних точках можна виростити максимальний урожай озимого ріпаку.

Підбір гібриду або сорту ріпаку озимого

Головною відмінністю сортів і гібридів будь-якої рослини є ваша мета вирощування цієї культури. Якщо для вас важливо отримати максимальний прибуток в поточному сезоні, краще вибирати гібриди озимого ріпаку. Гібриди завжди більш врожайні, ніж сорти, мають високі показники морозостійкості і адаптивності до умов вирощування. Також гібриди можуть бути пристосовані до різних гербіцидних технологій вирощування.

Якщо ж ваша мета – отримати хороше насіння ріпаку для довгострокового вирощування – тоді купуйте сорту. Генетичні особливості сорту в тому, що він зберігає свій максимальний потенціал, розподіляючи його на майбутні покоління (репродукції). Тому сорт і гібрид при однакових умовах вирощування, покажуть різну врожайність, і сорт завжди програє в сезоні.

Якщо говорити про виробників, то купувати насіння озимого ріпаку Лембке Монсанто або Сингента варто тільки досвідченим фермерам. Такі гібриди озимого ріпаку реалізують високу врожайність тільки в інтенсивній технології вирощування.

У разі якщо ви плануєте вперше спробувати посіяти озимий ріпак, рекомендуємо звернути увагу на українську селекцію. До того ж, серед українських гібридів озимого ріпаку є варіанти і під раундап, і під імазамокс, і для традиційної технології.

Коли сіяти озимий ріпак

Це, напевно, найважливіший фактор у технології вирощування даної культури. Ранні строки сівби ріпаку можуть знизити рівень морозостійкості, в той час як пізній термін висіву ризикований по температурному режиму.

Оптимальні терміни для посіву озимого ріпаку в Україні це період з 15 по 30 серпня, але це тільки календарні рекомендації.

У життєвих умовах вам необхідно врахувати наступні фактори – тип гібрида, швидкість нарощування вегетативної маси на ранніх етапах, наявність вологи. З урахуванням зазначених моментів терміни висіву можна перенести аж до середини вересня.

Норма висіву озимого ріпаку

При посіві ріпаку озимого необхідно дотримуватися рекомендацій виробника обраного вами гібриду. Загальні поради по нормі висіву такі:

Для сортів озимого ріпаку при посіві до 15 серпня – 30-40 схожих насінин на 1 м2,

для посіву в період з 15 по 30 серпня – 40-60 схожих насінин на квадрат;

для пізніх строків посіву – не менше 70 шт насіння на квадратний метр.

Для гібридів ріпаку озимого норми висіву нижче на 10-15 шт на метр, тому що гібриди краще гілкуються.

Якісний захист від бур’янів і шкідників озимого рапсу

Дуже важливо під час вирощування ріпаку захистити його від бур’янів і шкідників. Велику проблему в посівах ріпаку становлять такі шкідники як капустяна міль, квіткоїд та прихованохоботник. Дуже важливо попрацювати інсектицидом не тоді, коли шкідник вже орудує на полі, а завчасно. Підібрати якісні інсектициди для ріпаку ви завжди можете за допомогою менеджерів «Яблуком».

Терміни збирання озимого ріпаку

Дуже важливо після всіх проведених заходів по вирощуванню ріпаку вчасно його зібрати. Озимий ріпак відрізняється ярусністю дозрівання, тому можна помилитися в термінах збирання.

Вам необхідно відвідувати посів кожні 5 днів після того, як рослина закінчила цвітіння. Фаза, коли нижні стручки на головному стеблі набувають жовтого кольору. При вологості насіння 25-30% можна використовувати десиканти для скорочення терміну дозрівання і зниження втрат врожаю.

Фізіологічна стиглість озимого ріпаку настає при вологості насіння 8-10%.

Які сорти озимого ріпаку найурожайніші?

Максимальний урожай озимого ріпаку можна зібрати не з сортів, а їх гібридів. Обов’язково слід підбирати гібрид ріпаку інтенсивного типу.

Гібриди озимого ріпаку Рохан, Вісбі, Шрек, Абакус, Шерпа компанії Лембке показують хороші врожайності в різних регіонах України.

Також часто фермеви купують насіння озимого ріпаку Піонер або Монсанто.

Більш дрібні сільгоспвиробники вибирають на посів насіння озимого ріпаку Чорний велетень, Поляріс, Блекстоун, Редстоун і інші варіанти з української селекції.

Ми готові запропонувати вам насіння озимого ріпаку під раундап, насіння ріпаку для традиційної технології або під імазамокс від світових та вітчизняних виробників.

Крім якісного насіння ви отримаєте повну консультаційну підтримку в період вирощування озимого ріпаку, а також безкоштовну доставку на будь-який товар.

Купити насіння озимого ріпаку ви можете зробивши замовлення на сайті або зателефонувати за будь-якою зручною для вас номеру.

Оцініть якість продукції
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Loading...
Фільтр
×
Селекція
Технологія вирощування
Виробник
Потенціал врожайності
Висота рослини