Насіння озимого ріпаку

Традиційний озимий ріпак Стійкий озимий ріпак Вирощування озимого ріпаку

 

Насіння озимого ріпаку – одна з найпопулярніших культур в продажу для вирощування в українських аграріїв. Озимий традиційний ріпак демонструє сильне розгалуження, має розвинену кореневу систему.

Деякі гібриди формують багато стручків, що є показником хорошого врожаю озимого ріпаку. Культура рівномірно дозріває, а урожай характеризується відмінною якістю. Фермери мають можливість купити насіння озимих гібридів двох видів: традиційний і стійкий.

Озимий ріпак: біологічні особливості традиційної селекції насіння

Традиційний озимий ріпак не схильний до вилягання, що зменшує втрати зерна. Цьому сприяє середня висота сформувалися рослин. Стручки не розтріскуються, при складанні врожаю можна застосовувати метод прямого комбайнування.
Купити насіння озимого ріпаку в Україні, фото 2 - Яблуком

Традиційні сорти озимого ріпаку характеризуються:

  • хорошою зимостійкістю;
  • цвітінням в більш ранні терміни;
  • стійкістю до весняних заморозків;
  • хорошими регенеративними властивостями;
  • високими показниками врожаю при доступній ціні посівмату;
  • середніми темпами розвитку.

Стебла традиційних гібридів стійкі до ламкості. Обмолот деяких сортів рекомендовано проводити без попереднього скошування.

Терміни посіву озимого ріпаку

Час посіву ріпаку – важливий елемент, від якого залежить продуктивність культури. Терміни посіву також впливають на появу своєчасних сходів ріпаку.

Осіння вегетація повинна забезпечити озимому традиційному рапсу інтенсивний розвиток коренів. Від тривалості осінньої вегетації залежить також накопичення пластичних речовин.

Посівну деяких гібридних сортів можна здійснювати в середньо-пізні терміни. Занадто пізній висів насіння озимого ріпаку негативно впливає на зимостійкість. Рослини не встигають “загартуватися”, тому посіви рідшають, знижується урожай.

У разі раннього посіву традиційні озимі гібриди сильно переростають, спостерігається загнивання коренів, загибель рослин.

Стійкий озимий ріпак

Ця озима культура має багато відмінностей від ярих сортів. Великої уваги заслуговують стійкі гібриди культури, які не бояться екстремальних погодних умов, абіотичних стресів.

Селекціонери вивели такі гібриди, в яких добре розвинені біологічні особливості. Ці насіння характеризуються високою морозостійкістю, переносять різкі перепади температурного фону.

Характеристика стійких сортів озимого ріпаку

Одна з важливих характеристик стійких озимих сортів – термотолерантность. Рослини не бояться підвищених температур, а також сонячної радіації.

Стійкість до шкідливих комах, до розтріскування стручків, до вилягання і солей гліфосату – основні характеристики нових гібридів. Стійкі озимі сорти мають хорошу схожість, вони дають високу врожайність.

У продажу є стійкі до раундапу гібриди ріпаку за приємною ціною. Після висіву таких насіння можна застосовувати гербіцидні препарати типу “Раундап”, “гліфосат”, технологію “Чисте поле”.
Купити насіння озимого ріпаку в Україні, фото 1 - Яблуком

Технологія вирощування озимого ріпаку

Купити озимий ріпак, стійкий до раундапу – це зробити вкладення в конкурентноздатну сільськогосподарську культуру. Рослина любить середньосуглинисті грунти і навіть піщані ґрунти. Для таких озимих гібридів не підходять занадто сухі ділянки з низьким заляганням грунтових вод.

Високих врожаїв агрономи досягають після використання добрив. Стійкі сорти добре реагують на внесення міндобрив. Необхідно правильно підібрати норму використання, склад добрив. Під озимі стійкі сорти фахівці вносять всі види азотних добрив.

Озимий ріпак завжди реагує на терміни посіву. Занадто раннє висівання призводить до переростання прикореневого частин культури. Пізній посів – основна причина недорозвиненою кореневої системи, посилення ураження хворобами.

Оцініть якість продукції
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Фільтр
×
Селекція
Технологія вирощування
Виробник
Потенціал врожайності
Висота рослини