Стійкі до вовчка

Шановні клієнти! В звязку з постійними коливаннями курсів євро/доллара та дефіцитом по деяким позиціям, прохання УТОЧНЮВАТИ наявність товарів та ціну у телефонному режимі. Дякуємо за розуміння!

Як обрати потрібний гібрид для Вашого поля читайте тут

Акционные товары
Популярні питання покупців:

1. Який найстійкіший гібрид соняшнику до вовчка?

Стійкість соняшнику до вовчка – це відносний показник, так як швидкість мутації і появи нових рас вовчка не співмірні зі швидкістю селекції соняшнику. Жоден виробник не може гарантувати 100% контроль вовчка за допомогою генетичної стійкості. Але, за відгуками клієнтів в останні 3 сезони найкраще з агресивними расами вовчка впоралися гібриди PR64F66, Белла, ЛГ 5555, Златібор, Фалькон, Метеор.
Якщо ви не хочете вносити Евролайтінг, але на поле є вовчок – радимо вибирати один з цих соняшників

Насіння соняшнику стійке до вовчка з кожним роком набирає популярності серед аграріїв. Насичення сівозмін соняшником в останні 10 років спровокувало в Україні навалау злісного рослини-паразита – вовчка. Ця рослина, не маючи власної кореневої системи, раніше паразитувала тільки на полину або сафлорі. Але, з часом виявилося, що соняшник є більш приємним господарем для вовчка, і в останні 3-4 роки це спорідненість стає великою проблемою.

Що таке вовчок?

Це паразитуюча рослина, яке живе за рахунок господаря (рослини, яке забезпечує вовчка водою, поживними елементами за рахунок своєї кореневої системи). Проблемним вовчок став, паразитуючи на соняшнику. При ураженні соняшнику 30 пагонами вовчку врожайність знижується майже в сім разів; якщо на коренях соняшнику зростає 60 і більше рослин вовчка – врожаю не буде взагалі.

Вражає також здатність вовчка до відтворення та розповсюдження. Один пагін вовчка дає 60-100 тисяч насінин. Якщо помножити такий обсяг на 10 паразитуючих рослин на 1 соняшнику – цифра виходить мільйонна. Насіння вовчка дуже дрібне, переноситься вітром, агрегатами, пилом на сотні кілометрів.

Як зупинити вовчка або отримати врожаї в умовах засміченості поля цим шкідником?

Крім технології «Чисте поле», яку застосовують в Україні близько 12 років, з’явився новий спосіб контролю вовчка – гібриди соняшнику стійкі до вовчка. Таке насіння володіє генетичною толерантністю до враження певними видами паразитуючого вовчка.

Як працює толерантність соняшнику до вовчка?

Якщо насіння стійке до вовчка, це не означає, що коріння соняшнику буде ідеально чисте. Вовчок випускає гаусторії і кріпиться навіть до стійких гібридів, але не має можливості випустити пагони, розвиватися і плодоносити. На коренях гібридів стійких до певних видів вовчка ви побачите потовщене коріння, вузли, але вовчок розвиватися далі не буде. Це відбувається за рахунок здатності стійких гібридів при проростанні гаусторії прискорювати нарощування камбію і утворювати додаткові шари лігніну, який стає перешкодою для паразита.

Як зрозуміти сорти соняшнику стійкі до вовчка чи ні?

По-перше, толерантність до цієї паразитуючої рослині мають тільки гібриди соняшнику. Якщо вам продають стійкий сорт – це обман.

По-друге – не можна перевірити, на скільки, конкретно толерантний соняшник. Виробники насіння соняшнику заявляють стійкість до певних рас. Є раси паразита високовірулентні (більше зустрічаються на полях) і менш агресивні. Якщо ви купили насіння соняшнику стійке до вовчка з позначкою «6 рас», не можна бути впевненим у тому, що вовчка на полі не буде. Може трапитися так, що саме на вашому полі паразитує 7 або 8 раса. Зараз офіційно їх зареєстровано в Європі 8.

Якщо брав гібрид піонер стійкий до вовчка кілька сезонів, а тепер він вражений паразитом – це підробка?

Необов’язково, вовчок дуже швидко мутує і з’являються нові раси. Ймовірно, що більш старі гібриди без зміни батьківських ліній не здатні  такою ж ефективністю протидіяти вовчку. Саме тому бажано купувати нові гібриди соняшнику стійкі до вовчка хоча б раз на два роки.

Також, перед тим як купити насіння соняшнику стійкого до вовчка, уточнюйте країну вирощування, так як раси вовчка також мають відмінності по країнах. Генетична стійкість проти турецької раси може не працювати в умовах українських полів.

На цій сторінці зібрані всі зареєстровані стійкі до вовчку гібриди. Ви можете самостійно підібрати насіння або звернутись за допомогою до менеджерів нашого магазину. А дізнатися більше про вовчок можна в цій статті

Оцініть якість продукції
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Фільтр
×
Виробник
Стійкість до вовчка
Період вегетації
Найкращі області для вирощування