Протруйники для зернових

Який протруйник насіння вибрати для озимої пшениці?

Протруйники для зернових: головні особливості і характеристики

Протруйник насіння озимої пшениці є одним з ключових чинників в отриманні високого врожаю. Мало просто вибрати високоврожайний сорт озимої пшениці, внести на поле оптимальну кількість елементів живлення – важливо також забезпечити якісний захист молодих паростків озимих зернових від збудників хвороб, які мешкають в грунті.

Захист коренів на ранніх етапах розвитку зернових – це базовий елемент технології вирощування, ігноруючи цей момент, ви ризикуєте недоотримати від 20 до 70% врожаю. Перед тим, як купити протруйник насіння пшениці, важливо врахувати всі чинники, від яких буде залежати врожайність вашого посіву.

Від яких проблем з пшеницею ви позбудетеся за допомогою протруйника насіння

 1. Якщо ви правильно підберете протруйник для озимої пшениці ваш посів не захворіє сажкою, кореневими гнилями, сніговою пліснявою, альтернаріоз.
 2. Якщо зважитеся купити інсектицидний протруйник для насіння пшениці, то додатково захистіть молоді сходи від жужелиці та інших шкідників сходів.
 3. Протруєне насіння краще переносять несприятливі погодні умови, крім цього, деякі з них мають в складі стимулятори росту. Насіння, оброблені такими протруйниками, дають більш швидкі, здорові і рівномірні сходи.

Як правильно вибрати протруйник для насіння озимої пшениці?

Спочатку необхідно розібратися з завданнями, які повинен вирішити куплений вами протруйник

Головні завдання, які повинен вирішити комбінований протруйник насіння пшениці наступні:

 • максимальний комплекс захисту від усіх хвороб;
 • тривалий період захисної дії;
 • можливість скоротити витрати на весняні обробки;
 • вигідна ціна

Зібрати всі ці характеристики в одному препараті на сьогоднішній день нереально, але досягти максимального успіху в підборі правильного протруйника для пшениці або ячменю можна. Знайти гідне хімічний засіб для зернових це не просте завдання, так як потрібно врахувати всі чинники поля і посівного матеріалу.

Ми зібрали топ-5 порад агрономів, який допоможуть вам вибрати кращий протруйник для пшениці або ячменю:

Порада 1. Якщо ви сієте зернові культури по зерновому попереднику, обов’язково купуйте як мінімум 2-х компонентний протруйник. Купівля традиційного РАКС обійдеться вам дешевше всього на 100-150 грн / т, а хвороби, які не контролює даний препарат, знижують врожайність до 40%. Але, якщо ваша задача купити протруйник насіння пшениці від головешки – цей препарат вам точно підійде.

Порада 2. За стерньових попередниках додавайте інсектицидний протруйник для пшениці до паразитами відразу беріть комплексний. Ризик пошкодження сходів жужелицею не зрівняється з копійчаними витратами. Інсектицидний протруйник для насіння пшениці володіє рострегулюючою властивостями, тому протравливать насіння ним краще перед самим посівом.

Порада 3. Якщо вам потрібно вибрати протруйник для пшениці від головешки – сміливо беріть будь-який препарат на основі тебуконазолу. Це діюча речовина відмінно захищає сходи від сажкових хвороб. Якщо необхідно забезпечити захист від кореневих гнилей – в складі повинен бути флутриафол, захист від снігової плісняви ​​забезпечує тирам. На жаль, немає єдиного діючої речовини, яке на 100% захистить від всіх хвороб. Для комплексного захисту вибирайте 3-х компонентний протруйник Антал, Авіценна або Максим.

Порада 4. Якщо посівний матеріал ви купили не в насіннєвому господарстві або у офіційного дистриб’ютора – обов’язково вибирайте хороший багатокомпонентний протруйник. Товарні посіви часто мають високий фон зараження грибними хворобами. Насіннєві господарства для уникнення такої ситуації роблять фунгіцидні обробки. При купівлі насіння пшениці з рук – забезпечте максимальну фунгіцидну захист.

Порада 5. Перевіряйте постачальників засобів захисту рослин. На ринку багато фальсифікату і купуючи дешеву підробку, вам все одно доведеться платити двічі – або за неробочий протруйник, або за зіпсовані насіння.

З огляду на всі поради фахівців, дати точну відповідь який протруювач краще для пшениці все одно не виходить. Оцініть всі вихідні параметри, визначте завдання і бюджет – і вибирайте краще рішення.

Якщо вас знадобиться допомога, перед тим як придбати протруйник для зернових звертайтеся до менеджерів «Яблуком». Ми завжди раді допомогти вам в досягненні максимального результату.

Серед представленої на ринку хімії більшу частину займають протруйники для пшениці.

Види протруйників для зернових:

 • однокомпонентні;
 • багатокомпонентні;
 • фунгіцидні;
 • інсектицидні;

Правильно визначитися буває дуже не просто. Розкриваємо «секрети» підбору протруйника насіння ячменю і пшениці, які допоможуть вам вибрати найкращий варіант.

Вибір протруйників для ярої та озимої пшениці:

 1. Для обробки насіння ярої пшениці буде достатньо найпростішого фунгіцидної протруйника на основі тебуконазолу (Джагер Плюс, Діксі Ультра, Тебузан Ультра, Раназол Ультра).
 2. Для протруювання насіння озимої пшениці від хвороб необхідно підбирати більш ефективні препарати. Сходи озимої пшениці піддаються атаці більшої кількості патогенів, ніж яра пшениця. Саме тому необхідно застосовувати препарати з широким охопленням контрольованих грибів. До складу препарату повинно входити від 2 до 3 діючих речовин (Венцедор, Антал, супервина, Максим). Тільки такий препарат буде якісно і довго захищати сходи озимої від кореневих гнилей, снігової плісняви ​​та сажкових захворювань.
 3. Інсектицидний протруйник для насіння пшениці зазвичай проводиться на основі імідаклоприду. Це діюча речовина входить до складу таких препаратів як Канонір Ультра, Лорд, Командор Екстра та інші. Використання даних препаратів дозволить вам захистити посіви від жужелиці, злакової мухи, цикадок.
 4. Можна також використовувати комплексні препарати, які одночасно захищають і від шкідника і від хвороб (Рекорд Квадро). Але, необхідно розуміти, що багатофункціональні гарантують захист на рівень нижче, ніж цілеспрямовані препарати. Тому більш ефективною дією буде створення баковій суміші з фунгіцидної і інсектицидний засіб.

Як правильно підготувати протруйник для насіння озимої пшениці до обробки

Спочатку вам потрібно приготувати робочий розчин на основі протруйника насіння і води. Для якісної обробки 1 т насіння пшениці вам потрібно 8-10 л води. В необхідний обсяг води ви додаєте фунгіцидний або інсектицидний протруйник насіння зернових в нормі, зазначеної на упаковці пестициду.

Оцініть якість продукції
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Фільтр
×
Тип дії
К-сть насіння для оброблення
Вартість обробки 1 т
Кількість компонентів
Країна виробництва
Виробник
(Язык) Условия заказа