Це питання кожен сезон хвилює фермерів, які займаються посівом озимої пшениці.
Його навіть можна назвати риторичним, бо єдиної відповіді на нього не існує. У сільському господарстві відповідь на питання «Що краще?» відрізняється для кожного конкретного випадку, погодних умов ще безлічі чинників. Що краще, може вирішити досвідчений агроном, консультант або сам фермер при наявності базових агрономічних знань.
Ми постараємося дати вам корисну і потрібну інформацію, щоб вирішити який варіант підживлення буде кращим для вашого поля.
- Концентрація азоту.
За кількістю діючої речовини карбомід безсумнівно виграє. При внесенні 100 кг карбоміду на поле, ви отримаєте 41-46 кг / га діючої речовини азоту. При внесенні 100 кг селітри – в 2 рази менше – 19-21 кг азоту. - Розчинність у воді при різній температурі.
Розчинність селітри при температурі від 0 до 10 градусів – 119-150 г / л, розчинність карбоміду при температурі 0-10 градусів 40-45 г / л. Тобто селітра краще розчиняється при низьких температурах і краще підходить для раннього підживлення озимих. - Доступність азоту.
До складу аміачної селітри входить 2 форми азоту – амонійна і нітратна. Нітратний азот швидко розчиняється в грунтовому розчині і поглинається корінням рослини. Але, разом з швидко доступною формою, нітратний азот легко переміщується в нижні шари грунту і стає недосяжним для кореневої системи пшениці.
Амонійний азот добре фіксується грунтово-поглинаючим комплексом в шарі грунту, де залягає коренева маса. Таким чином, аміачна селітра забезпечує рослину швидким азотом і довгостроковим (амонійний).
Карбамід має високий вміст азоту, але в амідній формі. Якщо вносити карбомід в грунт, то до моменту, коли рослина почне споживати доступний амонійний або нітратний азот пройде 2-3 тижні в залежності від типу грунтів, температур та інших факторів.
Як ви зрозуміли і селітра, і карбомад мають свої плюси і мінуси, вимоги до температур або водного режиму. Визначати доцільність покупки і внесення цих добрив потрібно після ретельно аналізу польових умов.
Допомогти це зробити завжди можуть агрономи Яблуком)
Хороших урожаїв.