Насіннєва картопля

Кращі сорти розбирають першими! Замовляйте улюблений сорт прямо зараз!

Поради агрономів як обрати насіннєву картоплю

Таблиця врожайності сортів картоплі

Купівля насіннєвої картоплі в Україні – непросте завдання. Крім величезного вибору сортів – як української, так і зарубіжної селекції, на ринку присутнія безліч шахраїв. Купити якісний насіннєвий картопля в таких умовах, той ще квест.

Агрономи нашого інтернет магазину підготували кілька порад про те, як вибрати насіннєву картоплю і отримати бажані результати.

  1. Визначтеся з сортом картоплі, який хотіли б придбати. Перш за все, вибирайте селекцію.

Які є селекції насіннєвої картоплі?

В Україні часів радянського союзу на розведення високоврожайних сортів картоплі приділялося багато уваги і часу. Селекційні станції картоплярства були в основному зосереджені в Чернігівській області. Після розпаду союзу держава не мала можливості утримувати всі наукові інститути, тому ця галузь практично загинула. Але, все ж, напрацювання попередніх років не були втрачені і ми маємо дуже популярні і смачні сорти української картоплі. Серед них Повінь, Слов’янка, Світанок київський, Забава і інші.

Ці сорти насіннєвої картоплі найкраще купувати у оригинатора, тобто в інституті, де їх вирощують. Тут ви маєте можливість купити посадкову картоплю еліту або 1 репродукцію з гарантією автентичності.

Крім українських сортів, величезним попитом у вітчизняних картоплярів користуються сорти картоплі голландської селекції. Саме голландська насіннєва картопля займає лідируючі позиції в світі за смаковими якостями, стійкістю до хвороб і врожайності. Посадкову насіннєву картоплю голландської селекції в Україні представляють кілька компаній – Агріко, IPM і інші. Купувати імпортну насіннєву картоплю ми радимо тільки у офіційних представників компанії – виробника або імпортера. В такому випадку ви гарантовано отримаєте картоплю потрібної репродукції. При покупці з рук або на відомих дошках оголошень ви можете оплатити гроші за 1 репродукцію, а в підсумку отримати 5 або 6 репродукцію.

Також на ринку України зустрічаються сорти картоплі німецьких компаній Солана і HZPC.

Ми не рекомендуємо купувати відразу велику кількість насіннєвої картоплі іноземної селекції. Технології вирощування картоплі за кордоном, сильно відрізняються від особливостей вирощування в Україні. Тому, купуючи нові імпортні сорти насіннєвої картоплі краще брати кілька сортів в невеликій кількості. Так ви зможете перевірити, який з сортів найкраще підійде для вирощування на вашому полі або городі.

  1. Виберіть потрібну репродукцію

Що таке репродукція у сортів картоплі?

Репродукція означає яке покоління насіннєвої картоплі ви вирощуєте. Високими репродукціями прийнято вважати супереліту, еліту і першу репродукцію. Саме високі репродукції насіннєвої картоплі купують для розведення сортів. Якщо ж мета покупки насіння картоплі – промислове вирощування – тоді можна брати низькі репродукції (від 2 і нижче).

Варто відзначити, що чим нижче репродукція посадкової картоплі – тим менше якісних переваг сорту зберігається. З кожною репродукцією сорт втрачає показники врожайності і стійкості до хвороб. У високих репродукцій стійкість до фітофторозу та інших захворювань максимальна. Якщо ж ви купуєте насіннєву картоплю 4 репродукції – будьте готові витратитися ще на кілька фунгіцидних обробок.

  1. Виберіть відповідний сорт

Для вибору потрібного сорту найкраще використовувати каталоги насіннєвої картоплі. У каталогах детально розписані всі характеристики сортів, а також розміщені справжні фотографії. Використовуючи каталог, ви зможете підібрати потрібний сорт за кольором шкірки, призначенням, кількістю бульб під кущем і іншим персональними характеристикам.

Підбираючи сорт посадкової картоплі на нашому сайті, ви можете скористатися фільтрами, щоб зупинити свою увагу на потрібному сорті.

Як повиненна виглядати насіннєва картопля? На які характеристики варто звертати увагу при купівлі насіння картоплі?

  1. Розмір бульб. Якщо ви будете купувати насіннєву картоплю у компаній, які професійно займаються вирощуванням, то вам ніколи не запропонують бульби великого розміру. Професійне калібрування насіннєвої картоплі – це розмір бульби 35-45 мм (приблизно як куряче яйце). Великі бульби в посадковому матеріалі – ознака того, що скоріше за все посів був вирощений в промисловій технології, а не як насіннєвий. Насіннєві посіви часто обробляють пестицидами для запобігання пошкодження насіння хворобами. На промислових полях цього не роблять.
  2. Якість бульб. Посадковий матеріал не повинен бути пошкоджений хворобами або шкідниками. Такі бульби не будуть зберігатися до весни або не сформують якісний урожай.
  3. Наявність документів на насіннєву картоплю. Не важливо, як ви купуєте насіння картоплі поштою або в спеціальних магазинах – завжди вимагайте документи. У кожного продавця повинні бути сертифікати якості на посадковий матеріал, копії ліцензійних угод з оригінатором або гарантійний лист від виробника, що підтверджує репродукцію посадкової картоплі.

Де надійно купити насіннєву картоплю?

Якщо ви турбуєтеся про те, кому і за який товар будете оплачувати ваші гроші, радимо дотримуватися наших порад, при виборі продавця насіннєвої картоплі.

Сьогодні насіннєву картоплю можна придбати в різних пунктах – в інтернет магазинах, в спеціальних магазинах, по каталогах поштою, на ринку або через дошку оголошень в інтернеті.

Якщо ви купуєте в інтернет-магазині або по каталогу поштою – уточніть наступні моменти:

  • Як давно зареєстрований і працює інтернет-магазин. Зробити це можна за кодом ЄДРПОУ в державному реєстрі підприємств.
  • Уточніть які документи на товар готовий надати продавець (договори з виробниками, сертифікати на картоплю)

Магазини, які довго працюють на ринку, швидше за все, нададуть вам всю необхідну інформацію.

  1. Купуючи насіннєву картоплю в спеціальних магазинах крім документів, ви ще зможете перевірити якість самого посадкового матеріалу. Як це зробити – ми писали вище.
  2. Купувати картоплю через приватні оголошення ми не радимо, тому що в цьому випадку ваша покупка абсолютно не захищена. Перевірити достовірність інформації від приватного продавця – нереально.

Наш інтернет – магазин займається продажем елітної насіннєвої картоплі вже 5 сезонів. За цей час ми отримали масу відгуків від клієнтів, які ви зможете прочитати в спеціальному розділі сайту.

У нас ви маєте можливість купити насіннєву картоплю з доставкою Новою поштою. Доставка картоплі для вас безкоштовна.

Якщо вам потрібна допомога у виборі сорту посадкової картоплі – будемо раді допомогти в телефонній розмові.

Оцініть якість продукції
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Фільтр
×
Репродукція
Оригінатор
Призначення
Колір бульб
Колір м'якоті
Кільксть клубнів в кущі
Суха речовина