Насіннєва картопля

Доступна фасовка по 5 та 20 кг.

Як купити якісну насіннєву картоплю?

Про це замислюється кожен дачник, городник або промисловий виробник картоплі. Актуальність цього питання зростає з наближенням весни, через те, що правильно зберігати насіннєву картоплю можуть не всі.

Перед тим як замовити посадкову картоплю поштою необхідно визначитися з сортами і репродукцією.

Агрономи-консультанти “Яблуком” підготували кілька порад для тих, хто хоче вибрати кращі сорти картоплі.

Як вибрати елітну насіннєву картоплю:

  1. Cелекція. Вважається, що кращими картоплярів є голландці. На ринку України можна знайти сорти картоплі голландської, німецької, російської, української селекцій.
  2. Важливо – перевіряти наявність документів, які б підтверджували походження картоплі. Також зверніть увагу на репродукцію. Чим вище репродукція (еліта, 1 репродукція, 2 репродукція), тим довше ви зможете вирощувати картоплю, не змінюючи сорти. За порадами картоплярів, змінювати сорти слід з різною частотою, залежно від кліматичної зони. На Півдні – частіше за все, 1 раз в два роки; в Лісостепу – раз на 3-4 роки; Полісся – тільки через 5-6 років.
  3. Тип стиглості. Якщо ви хочете їсти або продавати ранню картоплю, слід віддавати перевагу ультрараннім сортам, таким як Магда, Рів’єра, Озіріс. Якщо ж головна мета – довго зберегти товарну картоплю, тоді вам підійдуть Дельфіні, Сетанта, Саванна, Електра, тобто середньостиглі сорти.
  4. Стійкість до парші, ризоктониозу та інших хвороб картоплі. Цей фактор важливий, якщо ви купуєте посівну картоплю високих репродукцій. В такому випадку показники стійкості повинні повністю відповідати заявленим виробником параметрам.

Особисті уподобання, такі як: колір шкірки або м’якоті, величина і кількість бульб в кущі, глибина залягання вічок, розваристість, відсоток вмісту сухих речовин, призначення.

Зверніть увагу, елітна насіннєва картопля найчастіше поставляється в оригінальній упаковці з перекладом на українську мову. Дуже рідко справжню еліту реалізують у звичайній тарі без написів англійською мовою або мовою країни-походження насіннєвої картоплі.

Також важлива фракція картоплі на посадку. Ідеальний посадковий матеріал не повинен бути великим (35-55 мм), вага однієї картоплини в межах 50-80 м Саме така насіннєва картопля формує багато пагонів.

Вибираючи для посадки ранні сорти картоплі, варто пам’ятати, що завдяки ранньому дозріванню, такі сорти не нагромаджують багато сухої речовини. Відповідно, рання картопля поступається за смаковими показниками середньостиглим і середньопізнім сортам.

Ми рекомендуємо обирати кілька сортів насіннєвого садивного матеріалу. Такий підхід допоможе вам обмежити ризики неврожаю, випробувати різні сорти по терміну дозрівання і за смаковими якостями. Найкраще замовляти насіння картоплі 4 або 5 сортів.

Де купити насіннєву картоплю?

Якщо ви хочете отримати оригінальну репродукцію і якісний посадкову картоплю – замовляйте його у насіннєвих господарств або їх представників. Картопля, вирощена в домашніх умовах, і пропонована як посадковий матеріал – ризиковане вкладення грошей.

Насіннєве господарство зобов’язане дотримуватися чіткої технології вирощування, що запобігає ймовірності купити уражену хворобами посадкову картоплю. До того ж, насіннєве господарство або їх офіційний представник завжди надасть вам документи, що підтверджують репродукцію картоплі на посадку. Варто відзначити, що ціна на якісний насіннєвий картопля високих репродукцій не може бути нижче 20 грн / кг.

Купити сорти насіннєвої картоплі з безкоштовною доставкою ви можете в аграрному – інтернет магазині “Яблуком”. Ми співпрацюємо з кращими насіннєвими господарствами України і тому пропонуємо тільки якісну посадкову картоплю. Крім того, наші менеджери готові допомогти підібрати вам засоби захисту вашого картоплі від бур’янів, жука або хвороб.

Оцініть якість продукції
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Loading...
Фільтр
×
Репродукція
Оригінатор
Призначення
Колір бульб
Колір м'якоті
Кільксть клубнів в кущі
Суха речовина