Пошук

м. Київ,

вул. Дегтярівська, 53 А

пн-пт: 08:00-20:00,

сб-нд: 09:00-18:00

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Search in posts
Search in pages

Як діють гербіциди?

Як діють гербіциди?

Іще в минулому сторіччі із розвитком механізації та її інтенсивного впровадження в сільське господарство постало питання оптимізації агрозаходів по боротьбі із небажаною рослинністю у посівах культурних рослин. 20-те сторіччя відоме не лише стрімким розвитком механізації, а і інших галузей промисловості в тому числі і хімічної. Так як всі механічні засоби видалення бур’янів займають багато часу і потребують значних матеріальних витрат було вирішено скористатись послугами вчених-хіміків. Перші спроби видалення рослин хімічним способом описав Теофраст у IV сторіччі до нашої ери. Він пропонував знищувати дерева шляхом їх поливу олією. В I сторіччі до нашої ери Вергілій пропонував видаляти рослинність поливаючи її морською чи солоною водою. Лише наприкінці ХІХ сторіччя хімік Лібіхом помітив, що солі міді мають пагубний вплив на дводольні бур’яни. Згодом з’явились повідомлення про схожу дію і сульфату заліза та інших сполук. Появі звичного для нас гербіциду передувало у 30-х роках 20-го сторіччя відкриття механізму дії фітогормона ауксин на широколисті бур’яни. На його основі було створено найдієвіший гербіцид – 2.4-Д, який і сьогодні складає достойну конкуренцію сучасним гербіцидам.

Сучасні гербіциди слали доступними широким масам населення. Купити гербіцид для присадибної ділянки можна в садово-огородніх магазинах. На сьогоднішній день гербіциди займають провідне місце у системі захисту рослин. Їх налічується велика кількість. В своїй основі вони мають різні механізми впливу на бур’яни, тим самим охоплюючи весь спектр небажаної рослинності у всих культурних насадженнях, але і бур’яни не стоять на місці. Після тривалого застосування однотипного гербіциду у них з’являється резистенція – звикання. Після постійних обробок однотипними гербіцидами на полі з’являється декілька рослин бур’яну, які не загинуть від дії препарату і дадуть насіння то через декілька років це поле повністю засіється резистентними до цього препарату бур’янами.

Тому не рідше ніж через 2 роки потрібно застосовувати препарати із різним механізмом дії. Крім звикання до препаратів, деякі бур’яни мають до них природну (вроджену) стійкість. Гербіциди розділяють на два типи, одні мають вибіркову дію (впливають виключно на бур’яни), другий тип – це гербіциди суцільної дії, які знищують всю рослинність на обробленій ділянці. Їх широко застосовують під час передпосівної підготовки поля для звільнення від падалиці та відрощого бур’яну. Також гербіциди суцільної дії добре підходять для контролю небажаної рослинності на ділянках які не призначені для ведення с/г господарства (пустирі, з/д полотно, тощо). Іще гербіциди розподіляють за видами культурних рослин в посівах яких вони безпечно знищують бур’яни. Останнім часом селекціонери працюють над створенням гібридів, які були б стійкими і до інших гербіцидів. Вже створені гібриди кукурудзи із стійкістю до Імідозолінону та Гліфосату і нові гібриди сої, які витривалі до дії Сульфонілуріуму та Глюфосинату. Такі гібриди значно розширюють можливості фермерів. Поява гербіцидів дала значний поштовх для впровадження інтенсивних технологій та отримання високих врожаїв. Тому для спрощеної купівлі гербіцидів існує безліч інтернет магазинів, які дозволяють сидячи в кабінеті замовити потрібний Вам гербіцид в необмеженій кількості.

Рейтинг статті
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Завантаження...
";