Гербіциди для сої - післясходові

Післясходові гербіциди на сою для боротьби з бур’янами

Важливість сої в сільському господарстві не варто недооцінювати. За останні роки площі під вирощування основний бобової культури збільшилися в два рази і досягли позначки 2 млн га.

Соя – відмінний попередник для будь-якої сільськогосподарської культури; цінна білкова культура, через що є незамінним продуктом в харчовій промисловості.

Аграрій, звичайно, щороку стикаються з певними проблемами в технології вирощування, а саме з різними вірусами, особливо бур’янами, які створюють конкуренцію в посівах особливо на ранніх етапах розвитку.

Чому важливо використовувати гербіциди для сої

Соя, на жаль, є слабким конкурентом бур’янам, а все через біологічних особливостей культури, адже на ранніх етапах розвиток надземної маси відбувається повільно, так як це період інтенсивного наростання кореневої системи. Тому бур’яни стають серйозними конкурентами в боротьбі за поживні елементи, світло і вологу, що істотно впливає на показник врожайності.

Тому в боротьбі з бур’янами ефективною була і залишається гербіцидна захист посівів. Перш за все з метою максимального знищення бур’янів на ранніх етапах розвитку застосовують грунтові гербіциди на сої. Вибирають гербіциди для сої до складу яких входять такі діючі речовини: ацетохлор, s-маталохлор, прометрин, метрибузин, кломазон, імазетапір, трифлуралін, пендиметалін.

Контроль бур’янів на сої за допомогою післясходових гербіцидів

Для ефективного контролю бур’янів вже по вегетації застосовують післясходові гербіциди для сої. Для захисту від однорічних бур’янів у фазу від двох листя і багаторічних злакових з оптімалной висотою – 10-15 см використовують гербіциди для сої до складу яких входять такі діючі речовини: клетодим, тепралоксидим, квізалофоп-п-тефурил, флузалофоп-П-бутил, хізалофоп П-етил. У боротьбі з однорічними дводольними бур’янами самими ефектівними є препарати на основі діючої речовини бентазон і тифенсульфурон-метил.

А щоб контролювати і однорічні злакові та дводольні бур’яни вибирають післясходові гербіциди для сої на основі діючої речовини імазамокс в фазу два-три листа сої. І, звичайно, не варто забувати про гербіцидах суцільної дії на основі діючої речовини ізпропіламінная сіль гліфосату, які можна застосовувати на сої, яка має генетичну стійкість до дії таких препаратів. Такі гербіциди ефективно контролюють широкий спектр однорічних і багаторічних дводольних і злакових бур’янів.

Як проводити гербіцидну обробку сої

Для отримання максимального ефекту від внесення того чи іншого гербіциду на сою, обробку необхідно проводити в безвітряну погоду. Важливо забезпечити мінімальне стікання робочого розчину з рослини на поверхню грунту. З практики найвища токсичність від гербіцидів спостерігається при температурі повітря +18 – +24 ˚С. Оптимальною температурою для ефективної дії ґрунтових гербіцидів є помірно тепла погода, температура повітря + 15- + 20 ˚С, а вологість грунту в межах 20-22%.

Перед обприскуванням не варто забувати подивитися прогноз погоди, адже спека негативно впливає на дію гербіцидів. У посушливих регіонах норму робочого розчину краще збільшувати до 250-300 л / га для кращого змочування рослин. Така норма дозволяє давати мінімальні рекомендовані норми препарату, якщо бур’яни знаходяться в чутливих фазах розвитку. Малі норми пестицидів зменшують фітоцідний ефект. Несвоєчасне проведення захисних заходів в пізні терміни розвитку бур’янів і сої вимагають збільшення норм витрати гербіцидів, що, на жаль, викликає пригнічення сходів сої.

Оцініть якість продукції
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Фільтр
×
Бур'яни
Діюча речовина
Препарат оригінал
Площа обробки
Країна виробництва
Виробник