Фунгіциди для садів

Опис і основні особливості фунгіцидів для саду

Фунгіциди для саду – це найкращі помічники садівника, які допомагають йому в боротьбі з хворобами, які завдають багато проблем і турбот. Плодові рослини можуть вражати як грибкові, так і вірусні захворювання.

Інфекція може поширюватися в повітрі, ґрунті, а також передаватися через насіння, розсаду. Хворі рослини втрачають врожайність, зовнішній вигляд, а можуть і взагалі загинути. Допомогти і врятувати уражені рослини можуть тільки засоби захисту рослин.

Що ж таке фунгіциди для саду?

Фунгіциди – це група препаратів, які застосовують в садівництві для лікування і профілактики з метою підвищення у рослин стійкості до дії збудників багатьох хвороб. Найчастіше хворіють рослини, які ослабли після пересадки, а також після тривалої дії негативних погодних умов (затяжних дощів, посухи, дії низьких температур). На жаль, розраховувати на високі показники врожайності від таких рослин не варто, а потрібно якомога швидше застосовувати фунгіциди для обробки саду.

Коли необхідно їх застосовувати?

Фунгіциди можна використовувати в період активної вегетації в весняно-літній період, а також в осінньо-зимовий період для обробки посадкового матеріалу і грунту. Нехтувати обробкою фунгіцидами для профілактики не варто, адже краще попередити виникнення тієї чи іншої хвороби, ніж лікувати її.

Фунгіциди в саду необхідні для:

 • попередження виникнення хвороб
 • обробітку з метою захисту при несприятливих погодних умовах
 • лікування уражених рослин з подальшим стоп-ефектом
 • протруювання посадкового матеріалу
 • знезараження грунту
 • осінньої обробки, з метою позбавлення від хвороботворних організмів,
 • які здатні перезимувати на гілках, листках і стовбурах дерев.

Якими фунгіцидами обробляти сад?

За типом дії фунгіциди можна розділити на три основні типи:

 1. Системні фунгіциди для саду проникають в організм рослини через наземні органи, а далі провідними тканинами поширюються по всіх частинах, де локалізуються і виконують захисну і лікувальну дію. Такими препаратами обприскують рослина по вегетації і підливають під корінь. Такими фунгіцидами зручно здійснювати обробку, коли необхідно захистити частину рослини або весь рослинний організм.
 2. Контактні фунгіциди для саду діють тільки на ту частину рослинного організму, на яку потрапили
 3. Комбіновані фунгіциди для саду характеризуються і контактним і системним дією. Їх особливість – ефективне проникнення в рослину і насіння.

Основні діючі речовини, що входять до складу фунгіцидів і спектр захисту:

 • Діючі речовини, що відносяться до класу триазолів (діфеконазол, флутриафол, триадимефон, тетраконазол і т.д.), відносяться до системних діючих речовин, які здатні швидко поглинатися організмом рослини, а провідними тканинами поширюватися по всіх органах, і як внаслідок отримуємо до місяця повної захисту всього рослинного організму. Такі препарати ефективно контролюють збудників борошнистої роси, іржі парші та ін.
 • Діючі речовини відносяться до класу бензімідазолу (карбендазим, БЕНОЛ, тіабендазол і ін) мають системну дію, проникають в усі органи рослини через кореневу систему, адже їх застосовують для поливу. Такі фунгіциди ефективні в боротьбі з кореневими гнилями, фомозом, білою цвіллю, антракнозом і борошнистою росою.
 • Діючі речовини, що відносяться до класу стробірулінов (крезоксім-метил, азоксистробін) виконують не тільки фунгіцидну дію, але і дія іміномодулятора. Такі діючі речовини здатні переміщатися по рослинному організму протягом всього періоду вегетації. Найчастіше їх застосовують для профілактичних обробок, щоб попередити виникнення борошнистої роси, фітофторозу, мілдью і чорної плямистості. Препарати на основі таких діючих речовин відмінно працюють навіть при несприятливих погодних умовах.
 • Діючі речовини, що відносяться до класу карбаматів (пропанокарб, тіофанат-метил), якими обробляють насадження разом з поливом, що дуже зручно в умовах сильного вітру.
 • Діючі речовини, що відносяться до класу дітіокарбонітів (Полірем, манкоцеб) ефективні в боротьбі з паршею, моноліозом і борошнистою росою. Такі препарати добре поглинаються усіма надземними частинами рослини.
Оцініть якість продукції
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Фільтр
×

Мета обробки

Культура

Діюча речовина

Препарат оригінал

Країна виробництва

Виробник

Хвороби