Насіння соняшнику сербської селекції

Насіння соняшнику сербської селекції в Україні можна знайти ще з кінця 90-х років. Сербська селекція соняшнику була представлена ​​на нашому ринку раніше за всіх мультинаціональних гібридів.

Чому сербська селекція соняшнику популярна в Україні?

Аграрії, які працювали в ті роки, добре пам’ятають насіння соняшнику Тиса, Титанік, Дністер, Драган, Дунай, Сержан. Цими гібридами під класичну технологію було засіяно близько 70% площ на початку 2000 років.

Саме, тому сербські насіння соняшнику популярні і сьогодні, тому що пройшли випробування часом. Правда на посів у 2020 році перелік насіння соняшнику сербської селекції становить уже понад 50 найменувань, і представляють ці гібриди чотири великі компанії.

Варто відзначити, що сербські насіння соняшнику не завозять з Сербії як імпорт. Тут ситуація інша. Якісні батьківські лінії гібридів соняшнику виводять селекціонери інституту рільництва міста Нови Сад.

Це – величезна наукова база, яка поставляє свої напрацювання більшості світових брендів. Батьківські лінії з інституту Нови Сад імпортують акредитовані компанії і вже на території нашої країни вирощують і допрацьовують гібриди Ф1, який і ростуть на ваших полях.

Тому, якщо ви зважитеся взяти насіння соняшнику сербської селекції, повинні розуміти, що країна виробництва такого насіння – Україна, а генетичний матеріал – з Сербії. Така комбінація дозволяє отримати оптимальне співвідношення районування та якісної селекції.

Які фірми представляють насіння соняшнику НСХ в Україні?

Першопрохідцем на ринку насіння соняшнику з міста Нові Сад є компанія Сади України. Вона понад 30 років співпрацює з інститутом і вирощує сербські насіння соняшнику для ринку України.

Крім фірми Сади України, сербську селекцію вирощують компанії Нертус, Південь Агролідер і Евросіт. Ці фірми вирощують не тільки соняшник, а й сербську кукурудзу, пшеницю, сою і навіть озимий горох.

  • Сади України

Перед тим як купити насіння соняшнику Сади України, радимо вам ознайомитися з портфоліо компанії і вибрати для себе оптимальний варіант.

Більшості фермерів компанія відома насінням Титанік, Тиса, Драган та іншими. Але, селекція на стоїть на місці і зараз в асортименті Садів є високоврожайні гібриди соняшнику для 3 різних технологій вирощування.

  1. Для класичної технології у Садів України є 13 сортів соняшнику і по 2 гібрида під гранстар і евролайтінг.
  2. Насіння соняшнику під гранстар компанії Сади України це НСХ 1749 і НСХ 2649. Обидва стійкі до 50 г гербіциду Експрес.
  3. Під евролайтінг вже кілька сезонів поспіль безсумнівним лідером є Рімі 2. Також в цій групі насіння є НСХ 6342, раніше ніж Рімі 2, але теж стійкий до евролайтнінгу.

Найбільша група в прайсі Садів України це класичні гібриди під грунтовий гербіцид.

Серед традиційних гібридів сербської селекції дуже популярні в останні сезони: Анастасія, Костянтин, Латітуда, Гранада, Гольфстрім. Не втрачає позиції і відомий всім Драган.

Крім цих топових гібридів в прайс Сади України додали кілька новинок – НСХ 7258 (Раптор), НСХ 7256 (П’ятий елемент), НСХ 6376 (Солярис), НСХ 6593, НСХ 6963, НСХ 6962, НСХ 6589.

Ціна на насіння соняшнику Сади України для кінцевого споживача знаходиться в діапазоні 100-120 доларів США в залежності від типу калібрування.

  • Нертус

Цей виробник відомий завдяки таким гібридам соняшнику як Рімісол, НСХ 498, Фантазія і інші.

На сезон 2020 року Нертус представляє таке насіння:

  1. Під технологію «Чисте поле» – Рімісол і НСХ 978.
  2. Під Експрес – НСХ 494, НСХ 496, НСХ 498. Крім стійкості до 50 г трибенурон-метилу ці гібриди також мають імунітет до 7 рас вовчка.
  3. Класичний соняшник зі стійкістю до вовчка – Фалькон.
  • Юг Агролідер

Активно розвивається і просуває розробки сербських селекціонерів компанія Південь Агролідер. На ринку ця компанія близько 10 сезонів, але за цей час якість вирощування і доробки насіння змінилося в кращу сторону.

На сезон 2020 року Південь Агролідер включив в прайс наступні гібриди сербського соняшнику:
Златібор, НС Кнез, НСХ 6045, НСХ 195 (НС Адмірал), НСХ 2652, НСХ 1752, Таурус, Імісан.

  1. Якщо у вас посів соняшнику по соняшнику, тоді радимо брати сербську селекцію під Експрес – НСХ 2652 або НСХ тисяча сімсот п’ятьдесят-два.
  2. Для полів, уражених вовчка, є 2 варіанти – або гібриди під евролайтінг або насіння з генетичною стійкістю.
  3. Для технології «Чисте поле» Юг Агролідер включив в прайс кілька сортів – Таурус, Імісан, НСХ 6045.

Генетичну стійкість до українських рас вовчка мають гібриди Златибор і НС Кнез. Також, завдяки новим лініям, НС Адмірал в цьому сезоні буде стійкий до 7 + рас вовчка.

Вартість насіння соняшнику Юг Агролідер в сезон знаходиться в межах 80-95 доларів США за посівну одиницю.

  • Евросем

Наймолодша компанія, яка займається вирощуванням сербських гібридів, це Евросіт. Але навіть за короткий період часу портфоліо цієї компанії виглядає вражаюче. В асортименті є класичні соняшники, під гербіцидні технології, високоврожайні і ультраранні насіння.

На посів 2020 року компанія Евросіт презентує наступні гібриди соняшнику:

  1. Стійкі до гербіцидів варіанти – Пегас, Грифон, НС Сумо 007, НС Сумо 556.
  2. Стійкі до вовчка (7 рас +) – Авалон і Тор.
  3. Традиційні гібриди соняшнику – Аркона і Аякс.

Насіння соняшнику сербської селекції – правильний вибір для фермерів

Сербське насіння – це середній ціновий сегмент, гідні показники врожайності в більш вологих регіонах (30-40 ц / га) і гарантований урожай на полях з вовчка.

Сербські селекціонери постачають в Україну близько 30% своїх батьківських ліній, тому щороку вони намагаються виробляти максимально адаптовані саме для нашої країни – відбирають зразки рас вовчка, шукають дикі форми соняшнику, адаптують лінії до кліматичних змін.

Саме тому сербське насіння соняшнику користується популярністю серед фермерів вже більше 30 років. Адже купити насіння соняшнику сербської селекції означає отримати високоякісні і врожайні гібриди за прийнятною ціною.

Оцініть якість продукції
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (2 оценок, среднее: 4,50 из 5)
Завантаження...
Фільтр
×
Фильтрация по цене

Селекція

Технологія вирощування

Виробник

Стійкість до посухи

Найкращі області для вирощування