Насіння вівса

Технологія вирощування насіння вівса

Овес на території України вирощують переважно в зоні Лісостепу та Полісся. Овес з усіх сільськогосподарських культур найменш вимогливий до попередників і грунтів. Кращу врожайність можна отримати після зернобобових і просапних культур. Насіння вівса перед посівом необхідно обов’язково протравливать. Краще вибирати посівний матеріал М1000 якого становить 30-35 г, а показник енергії проростання вище 80%. Існує теорія, що чим більше насіння вівса для посіву, чим більше його фракція, тим вище показник врожайності.

Посів насіння вівса

Овес вимагає збільшення площі живлення, так як дуже добре кущиться, але енергія розвитку бічних пагонів в порівнянні з іншими зерновими культурами менше. На окремих посівах спостерігається затримка дозрівання зерна, через що затягується період збору врожаю і це негативно відбивається на якості зерна. У зоні Лісостепу норма висіву насіння вівса становить 4,5-5,5 млн з розрахунку на 1 га, на Поліссі – 5-5,5 млн.

Норми і система добрива

Овес з усіх зернових культур краще засвоює поживні елементи з грунту і добре реагує на підвищений показник кислотності ґрунтового розчину. Овес здатний засвоювати всі необхідні елементи протягом усього періоду вегетації. Фосфорні і калійні добрива краще вносити під зяблеву обробку, а азотні навесні. Норма добрив становить N30-60P30-60K30-30.

Збір врожаю

Овес краще збирати роздільним способом. Збір врожаю рекомендується починати за умови, що зерно нагорі волоті досягло повної зрілості, а в середині – середньої.

Застосування насіння вівса

Насіння вівса голозерного використовують для приготування шліфованих круп, адже воно містить підвищений вміст білка і амінокислот. З вівсяної муки виготовляють печиво, галети і сурогати кави. Вівсяну солому використовують для корму худобі, через високий вміст в ньому білків і вуглеводів. Овес в поєднанні з викою, горохом і чиною вирощують на зелений корм.

Корисні властивості для грунту

Вже давно доведено, що овес здатний пригнічувати ріст і розвиток бур’янів різного виду, а все завдяки кореневій системі, яка глибоко розвивається в грунт на глибину близько 120 см і розпушує його. Також коріння можуть переводити Калій з недоступною форми в доступну, тому сьогодні всі, хто вирощує овочеві культури намагаються залучати до сівозміни суміші з вівса. Часто овес вирощують з зернобобовими культурами, що призводить до збагачення грунту азотом.

Користь насіння вівса для організму людини

Солома вівса має жарознижувальну і протизапальну дію, а зерно – загальнозміцнюючий. Вівсяну крупу використовують при шлунково-кишкових хворобах, гострих і хронічних запальних процесах, що протікають в нирках і сечовому міхурі, а також при туберкульозі та цукровому діабеті.

Купити насіння вівса можна в нашому інтернет-магазині, а для детальної інформації про сорт і рекомендаціями по вирощуванню радимо звернутися до наших менеджерів-консультантів.

Оцініть якість продукції
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Loading...
Фільтр
×
Селекція
Форма
Тарна одиниця
Тип зернівки
Потенціал врожайності
Рекомендована норма посіву
Стійкість до посухи
Період вегетації
Найкращі області для вирощування
Стійкість до хвороб