Пошук

м. Київ,

вул. Дегтярівська, 53 А

пн-пт: 08:00-20:00,

сб-нд: 09:00-18:00

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Search in posts
Search in pages

Злакові мухи і методи боротьби з ними

Злакові мухи і методи боротьби з ними

Протягом останніх років більшість агрономів та фермерів звертаються до наукових інститутів з проблемою шкодочинності злакових мух і без ефективності препаратів проти них. Проводяться різні обробки, використовують ланку різних препаратів різних виробників, але поїдання зеленої маси все рівно доходить до 10%. Таких проблем існує дуже багато, але їх можна пояснити без проблем та вжити заходів проти них.

Перелік зернових культур та деяких кормових культур сосуть більше 80 видів мух, спеціалізація більше на пшеницю,там є близько 30 видів злакових мух,озимий та ярий ячмінь до 20 видів, на кукурудзі і на просі до 10 видів. Самі розповсюджені і шкідливі є пшенична муха, опоміза, шведська, ярова. Окремі злакові мухи пошкоджують декілька культур,в тому числі і дикорослі – це створює проблему в тому шкідники швидше розмножується. Злакові мухи та їх личинки проникають в середину стебла, проте личинки гессенської мухи та личинки зеленоглазки наносять шкоду з зовнішньої сторони. Не слід забувати про личинки стеблових блох. Виходячи з цього, всю цю групу шкідників можна назвати «скритностебловими» шкідниками. Велику роль по тривалості на полях для злакових мух відіграє погода, адже вони має мати свої температурні рамки. А через швидкої переміни температур вони набагато довше перебувають на полях, так як звикають і рамки збільшуються. Великою проблемою у боротьбі зі злаковими мухами є те що вони літають по полях від 30 до 50 днів, але різні види в різний період проявляється, тому боротьба з ними не стабільна і важко підібрати час коли обробляти поле. В злакової мухи та опімози відкладання яєць розпочинається в на початку жовтня з приходом холодної погоди, тому що в серпні через жарку погоду вони просто згоряють. Кожні шкідники мають своє покоління, так само і злакові мухи мають два покоління, а шведська муха до трьох поколінь. Поширення шкідників залежить від того чи можуть вони пережити заморозки, мухи перезимовують в стеблях, виключно від третього покоління, а всі інші личинки шкідників у верхньому шарі гумусу. Такі форми перезимування в різних місцях і в різний час, анонсують боротьбу з ним за один раз всіх відразу. Сприяють розмноженню шкідників не тільки територіальні кліматичні умови, а й не дотримуються сівозмін. У господарствах де є тваринництво зазвичай витримують чотирьох пільну сівозміну, невід’ємною частиною якої є ячмінь або пшениця. Актуально на сьогоднішній день стало вирощування зернових культур, як монокультур. У цьому разі,щоб був максимальний захист від злакових мух, на протруйники потрібно не поскупитись, а інсектициди від злакових мух потрібно вносити мінімум три рази.

Ні в якому разі не можна залишати стерню під оранку, адже в стерні вони відкладають яйця і вони потім переходять у верхній шар ґрунту, тому потрібно з нею боротись(народний метод – спалювання,не самий безпечний). На допомогу цій проблемі є деструктори стерні та целюлози. Вони за рахунок грибків, які потрапляють на стерню – змушують їх швидше перетворюватись на органічне добриво, а шкідники на пшениці чи то на ячменю просто гинуть ще у фазі личинки.

Для того щоб зрозуміти коли потрібно починати обробки проти шкідників, можна виїхати на поле і спробувати почути рій мух, але буває таке що рій з’являється з запізненням,тоді можна починати обробку від фази трьох листків.

Контактні інсектициди взагалі не допоможуть, перетроїди – вони ж спрацюють при максимальних нормах, але на декілька днів, а щодо фосфорорганічних пестицидів – їх вистачає на 20-30 діб, тому їх вигідно використовувати по конкретиці при великій кількості мух.

Рейтинг статті
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Завантаження...
";