Пошук

м. Київ,

вул. Дегтярівська, 53 А

пн-пт: 08:00-20:00,

сб-нд: 09:00-18:00

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Search in posts
Search in pages

Вирощування цукрової кукурудзи: основна технологія

Вирощування цукрової кукурудзи: основна технологія

Основною задачею аграріїв це створення найкращих умов для отримання рекордних врожаїв с/г культур. Однією із рентабельних культур які часто висівають фермери – це кукурудза і особливо цукрова, рентабельність якої за даними деяких експертів може сягати 400 – 600 %. Цукрова кукурудза не має такого широкого розповсюдження як у Європі чи в Америці. Споживацька норма зерна яка припадає на одну людину в Україні становить 1 кг, але норма яку пропонують медичні фахівці становить 3 кг. тому вирощування цукрової кукурудзи має великі перспективи в нашій країні. Наша Лісостепова зона найкраще підходить для вирощування цукрової кукурудзи. Клімат цієї зони дуже схожий із кукурузним поясом Америки. Лідером у вирощуванні цієї культури є Штати, за ними Європа і замикає тройку лідерів Азія. Досвід при вирощуванні кукурудзи потрібно запозичувати в цих країнах.

Для отримання рекордних врожаїв потрібно дотримуватись певних правил вирощування, які передбачають підбір високоврожайного насіння цукрової кукурудзи; підготовка поля до висіву із внесенням оптимальної норми мінеральних добрив; проводити висів насіння у добре прогрітий грунт (+13 +16 0 °С); посівну площу із цукровою кукурудзою потрібно створювать на деякій відстані від посівів звичайної кукурудзи, щоб уникнути небажаного перезапилення; регуліровка сівалки так як насіння цукрової кукурудзи відрізняється розміром від звичайної; висів насіння проводять на глибину 2 см; під час вегетації вносять мікроелементи. Для забезпечення оптимальної потреби рослин у воді проводять триразове зрошення грунту – у фазу 9 – 10 листочка, на початку випускання волоті та під час наливу зерна. Часто до води яка іде на полив добавляють мікроелементи. Достатня вологість грунту дозволяє рослинам краще засвоювати поживні речовини. В залежності від погодних умов кукурудза стане готовою до збору через 20 днів, якщо рахувати від середини цвітіння. Щоб на протязі всього сезону отримувати врожаї потрібно вирощувати цукрову кукурудзу різних термінів дозрівання. Також важливу роль відіграє рН грунту, яка повинна коливатись в межах 5,8 – 7,0, якщо кислотність грунту виходить за межі норми – то врожайність кукурудзи знижується від 1 до 4 т/га. Останнім часом наші аграрії віддають перевагу нульовому обробітку грунту.

Така технологія дозволяє зберігати грунтову вологу та відновлювати родючість грунту. Вирощування цукрової кукурудзи в такий спосіб розповсюджена практика в усьому світі. Користь від такого методу отримує не тільки грунт а і аграрії – зменшуючи витрати на обробіток грунту. Запорукою високих врожаїв при застосуванні даного методу це накопичення на поверхні грунту пожнивних останків. Після багаторічного застосування no-till технології американці отримують набагато більші врожаї цукрової кукурудзи ніж ми при застосуванні глибокої оранки. Для отримання надраннього врожаю висів цукрової кукурудзи проводять в середині квітні і посіви накривають плівкою створюючи парниковий ефект. Також практикують розсадний метод, який ще більш ефективний хоча не набув широкого розповсюдження.

Рейтинг статті
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Завантаження...
";