Пошук

м. Київ,

вул. Дегтярівська, 53 А

пн-пт: 08:00-20:00,

сб-нд: 09:00-18:00

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Search in posts
Search in pages

Чи варто використовувати інокулянт

Чи варто використовувати інокулянт

Насіння сої оброблене якісним інокулянтом дозволяє знизити внесення азотних добрив на посівах сої до мінімуму, при цьому врожайність культури лишається не змінною. В цьому цінність інокуляції важко переоцінити, але існує інша проблема, яка полягає у доцільності інокулянта в монокультурі чи короткостроковій сівозміні, коли грунт має достатню насиченість адаптованих бульбочкових бактерій. За твердженням фахівців потрібно орієнтуватись не на кількість бактерій, а на їх здатність фіксувати азот та відповідно стимулювати ростову діяльність рослин.

Наприклад декілька бульбочок заселених бактерій зможуть фіксувати більше азоту ніж десяток аборигенних. На кореневій системі рослини розвивається така кількість бактерій, яку рослина взмозі забезпечить продуктами харчування, тому невелика кількість бульбочок свідчить лише про високу якість того чи іншого штаму і навпаки велика кількість бульбочок свідчить про низьку ефективність бактерій. Правдивість наведених аргументів допоможе встановити аналіз взятого грунту на вміст в ньому азоту, а от врожайність сої не може слугувати переконливим аргументом, так як існує багато факторів, які як збільшують врожайність так і знижують її (наприклад погодні умови).

Бактерії для сої для формування необхідної кількості бульбочок, які забезпечать рослину достатньою кількістю доступного азоту потрібно насичить грунт навколо рослин достатньою кількістю бактерій Rhizobium, які в одночас складуть конкуренцію аборигенним бактеріям і не тільки та зформують достатньо бульбочок. Так як Rhizobium дуже повільно розмножуються, малоімовірним є той факт, що при щорічній інокуляції вдасця зформувати в грунті стабільну популяцію, яка здатна для самостійного відтворення в достатніх для успішного вирощування сої об’ємах. Навіть якби і справді Rhizobium могли розмножуватися в достатній кількості то вони будуть рівномірно розподілені в грунті, а нам потрібна їх концентрація в районі кореневої системи, тому лише посівне насіння оброблене якісним інокулятом може дати таку насиченість бактерій в потрібному місці.

Інокулянти у 2016 році корпорація Сварог Вест Групп на території Шепетівського району провела дослід про доцільність використання інокулянта у монокультурі. Дослідну ділянку розділили навпіл і засіяли соєю одного сорту, одну половину обробленим насінням іншу без обробки. На посівах застосовували однакові агроприйоми, звичні для даного господарства. Контрольний огляд рослин провели в кінці цвітіння, коли починали формуватись стручки.

Поверхневий огляд довів, що рослини насіння яких оброблене інокулянтом має більш інтенсивне забарвлення, котрольне зважування рослин з обох ділянок показало більшу на 17,1 % вагу дослідної ділянки ніж контрольної, кількість бульбочок також була більшою в середньому у 3 рази. В кінцевому результаті врожайність сої яка вирощувалась за допомогою інокулянта на 11,6 % була вищою від контролю. Таким чином за допомогою досліду було доведено, що навіть соя яка вирощується у монокультурі потребує обов’язкової інокуляції.

Рейтинг статті
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Завантаження...
";