Пошук

м. Київ,

вул. Дегтярівська, 53 А

пн-пт: 08:00-20:00,

сб-нд: 09:00-18:00

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Search in posts
Search in pages

Стеблові та кореневі гнилі кукурудзи

Стеблові та кореневі гнилі кукурудзи

Безсмінні посіви зернових культур, в тому числі кукурудзи призводить до появи хвороб та різноманітних стеблових, кореневих гнилей. Це може проявлятися, як на ранніх сходах так і на дорослих рослинах. Існують фузаріозні, бактеріальні гнилі та інші. На жаль, з року в рік, збільшується тенденція до змішаних гнилей, тобто одразу і коренева, і стеблова гниль кукурудзи. Більш за все в західному регіоні України переважає фузаріозна та гельмінтоспоріозна гниль. В центральних та північних областях в кукурудзо сіянні більш поширені біла та сіра гнилі.

В даній статті торкнемося болючої теми багатьох фермерів – фузаріозна гниль на кукурудзі. Сприяє поширенню гриба з роду Fusarium сильне зволоження на початку літа та спекотна погода с середини до кінця літа. Це захворювання вважається найбільш шкідливим, так як вилікувати культуру вже дуже важко і це сильно відображається на урожайності. Фузаріоз проявляється на протязі всієї вегетації. Від зерна, посадженого в землю до повного дозрівання качанів. Уражене зерно кукурудзи має заздалегідь слабкий потенціал і проростки, які з’являються на поверхні грунту, швидко відмирають через відсутність імунітету і сили. На поверхні стебла та в місцях міжвузля рослини можна побачити плями білого та бурого відтінку. Волога погода стає поштовхом до посилення збудника хвороби. Через це з’являється наліт наліт біло-рожевого та червоного кольорів. Прояви цієї хвороби різноманітні, але причини одні й ті ж самі. Захворювання у вигляді некрозу можна побачити на стеблах в районі міжвузля та вузлів. Мікотоксини фузаріозних грибів виділяються в слабкі та уражені тканини рослини, що призводить до їх загнивання. Як наслідок діяльності токсинів, стебло кукурудзи стає напівпустим усередині та дуже м’яким. Заражені рослини не здатні утворювати здорові качани. Ця хвороба поширюється завдяки конідія спорам, які легко поширюються через краплини дощу та наявності вітру. В першу чергу заражуються слабкі рослини, які не пристосувалися до екстремальних погодних умов. Насамперед, джерело інфекції для зараження – це залишки попереднього урожаю на полі, а також інфекція у грунті. Заражене насіння також передає цю інфекцію. В якості захисних дій можна порекомендувати дотримуватися правильної сівозміни та підбирати гібриди, які мають стійкість до різноманітних гнилей. Також потрібно протруювати насіння і висівати його у сроки не пізніше, ніж через 7 днів після протруювання.

Хвороби кукурудзи не закінчуються на фузаріозних грибкових інфекціях. Наступна болячка – це вугільна гниль. Вона також дуже поширена по всій території країни, особливо в південних областях. Прояявляється на коренях у вигляді плям, спочатку світло-бурого кольору, а потім чорного.

Щоб захистити кукурудзу від цієї напасті, використовують тіж самі заходи, що й при ураженні грибами з роду Fusarium. Збудником вугільної гнилі являється мітоспоровий гриб. Крім курудзи він уражає й інші культури, навіть цукровий буряк та соняшник. По зовнішньому вигляді можна оприділити, що вугільна гниль прогресує. Якщо листя починає в’янути у спекотну погоду, то це означає що гниль дуже прогресує, тому що це оптимальні умови для її розростання. Взагалі, захист кукурудзи від хвороб можливий завжди. Аграріям важливо дотримуватися сівозміни. Правильно протруювати насіння. Мати дезінфіковану техніку. Також потрібно аналізувати метеодані, для правильного визначення, яка культура буде сіятися далі. Шановні фермери! Бажаємо вам гарних врожаїв та безпеки від таких важких напастей.

Рейтинг статті
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Завантаження...
";