Пошук

м. Київ,

вул. Дегтярівська, 53 А

пн-пт: 08:00-20:00,

сб-нд: 09:00-18:00

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Search in posts
Search in pages

Системи обробки грунту (2 частина)

Системи обробки грунту (2 частина)

Вирішивши перейти на технологію обробітку грунту стріп-тіл потрібно розробити стратегію по боротьбі із шкідниками, хворобами та бур’янами, а також оцінити загрози ерозії грунту. Обов’язковим при переході на дану технологію – потрібно заздалегідь вирівняти кислотність грунту. Якщо Ваше господарство розташоване не грунтах із високим рівнем води, або має тонкий родючий шар можна перейти на зональний обробіток грунту або на стріп-тіл технологію. Обидві технології передбачають поверхневий обробіток грунту без перевороту пласта – стріп-тіл на глибину 15 – 17 см, при зональній обробці грунт розпушується на більшій глибині. Обидві системи відмінно розрихлюють грунт на достатню для посіву зернових культур глибину.

Після обробки агрегатами навіть через ущільнені ділянки грунту коренева система легко потрапляє в нижні шари. Найбільша проблема стріп-тіл це обмежений час в осінній період наприклад при обмолоті пізніх гібридів кукурудзи, коли  постійно трапляються нічні заморозки, також в цю пору випадають часті дощі. Для стріп-тіл проблемою є і сухий грунт, який лишається після обмолоту сої, особливо коли потрібно підготовить площу для внесення азотних добрив, тому всі планові роботи потрібно виконувать без затримки навіть, якщо обробка грунту не співпадає з внесенням добрив. Оброблені в такий спосіб поля на весні можуть виникнути проблеми з посівом, точніше потрапляння сошників в розрихлені смуги, особливо коли погано прибрані рослинні рештки.

Якщо погодні умови завадили підготувати площу до посіву – тоді цю процедуру переносять на весняний період, разом з тим переноситься і внесення добрив. Перевага від технології стріп-тіл очевидна – руйнується плужна підошва, готується потрібне насіннєве ложе та відбувається мульчування поверхні грунту за рахунок пожнивних решток. Особливо відмінні результати технологія демонструє під час вирощування кукурудзи. До недоліків стріп-тіл технології можна причислити дороговартісне обладнання для її втілення, а також потребує постійного контролю. No-till технологія іще більш дороговартісна ніж стріп-тіл технологія, тому вона по кишені лише великим господарствам, які проводять посівну в стислі терміни.

Перед запровадженням цієї технології зважують всі за і проти, особливу увагу приділяють заходам боротьби із бур’янами, шкідниками та хворобами, а також зважують свої фінансові можливості. Технологія потребує чітких і водночас виважених кроків, особливо коли з’являються ті чи інші проблеми. Головне постійно мати при собі запасний план на той чи інший випадок. Перед втіленням в життя технології No-till в грунт вносять фосфор і калій до максимально дозволених показників, а також вирівнюють кислотність за допомогою вапна.

Під технологію No-till створені спеціальні сівалки, які обладнані спеціальними очищувачами борозни від рослинних решток та мають обмежений тиск на грунт. Перевагою технології можна вважати мінімальних прохід по полю техніки, мінімізуються ерозійні процеси, відбувається краще вологозабезпечення посівів на протязі всієї вегетації та інше. До негативу в технології можна віднести відтермінування посіву через тривале підсихання та прогрівання грунту.

Рейтинг статті
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Завантаження...
";