Пошук

м. Київ,

вул. Дегтярівська, 53 А

пн-пт: 08:00-20:00,

сб-нд: 09:00-18:00

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Search in posts
Search in pages

Система живлення соняшника

Система живлення соняшника

Соняшник має найбільшу серед культурних рослин кореневу систему, яка в середньому сягає глибини 3-х метрів, тому його вирощування потребує родючого грунту. Крім того культура добре реагує на внесення основних мінеральних добрив, особливо азоту. Для точного визначення залишкового вмісту азоту на майбутньому соняшниковому полі потрібно взяти пробу з глибини від 90 см до 150 см. Такі глибинні проби потрібні тому, що соняшник навіть на такій глибині здатний засвоювати азот. Певна кількість азоту в грунті міститься завжди.

Його накопичення відбувається за рахунок рослинних решток, бобових культур, органічних добрив, залишків мінеральних добрив,тощо. Для внесення азоту його норму корегують спираючись на показники проб та запланований врожай насіння. В залежності від кількості органічної речовини в грунті – норму азотних добрив збільшують, або зменшують. Нормою органічної речовини вважається 1 – 1,5 %, якщо показник менший 1-го % заплановану норму азотних добрив збільшують в середньому на 15 кг/га, якщо показник більший 2-х % – норму азота зменшують на 11 кг/га.

На грунтах із низьким вмістом фосфору після його внесення можна очікувати гарантовану прибавку до врожаю. У випадку коли соняшник вирощується після озимої пшениці внесення фосфору може не знадобиться. Кількість фосфору в грунті визначають по методу Bray чи Оlsen і в залежності від його вмісту приймають рішення. Калій дуже важливий елемент у вирощуванні соняшника, він приймає активну участь у процесах фотосинтезу та покращує вуглеводний обмін.

Що внести з посівом соняшника

Мінеральні добрива і зокрема азотні можна вносити перед посівом під час підготовки поля, або під час посіву в рядки чи міжряддя в залежності від кількості азота. На думку фахівців азотні та інші добрива на поливних землях під час посіву соняшника краще вносити понад рядками на відстані 5 см, це робиться для того щоб уникнути ушкоджень. Якщо єдиним способом внесення азоту і калію під час посіву лише в рядки – норму добрив знижують до 4,5 кг/га. На звичайних грунтах (богара) перевагу віддають передпосівному внесенню азотних добрив. Калійні добрива у вигляді хлориду калію також вносять до посіву в розсип. Достатня кількість фосфору в грунті позитивно впливає на врожайність культури.

Кращі результати отримують  під час внесення разом із посівом в рядки, до того ж норма фосфору внесеного такім способом вдвічі нижча від звичайного внесення. Фосфор в різній формі дає однаково гарні результати – дігідро фосфат амонію, фосфат амонію, або полі фосфат амонію. Різниця між ними полягає у вартості та способі внесення. Важливу роль для кращого засвоєння основних мінеральних добрив, підвищення імунітету та стресостійкості рослин відіграють мікроелементи, які варто вносити під час посіву культури в рядки разом з насінням. В грунті нижче орного шару вже міститься певна кількість сульфатів, сірки, цинку та інших мікроелементів і разом з посівом вноситься лише їх недостаюча частина.

Рейтинг статті
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 оценок, среднее: 4,00 из 5)
Завантаження...
";