Пошук

м. Київ,

вул. Дегтярівська, 53 А

пн-пт: 08:00-20:00,

сб-нд: 09:00-18:00

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Search in posts
Search in pages

Посадка картоплі: головні етапи (2 частина)

Посадка картоплі: головні етапи (2 частина)

В грунті запас мікроелементів може змінюватись в залежності від його складу та вмісту гумусу. Крім сприяння кращого засвоєння мінеральних добрив, мікроелементи сприяють зміцненню імунітету картоплі, що дозволяє знизити майже на половину ураження паршою та ризоктоніозом. На грунтах, які мають дефіцит мікроелементів (бідні грунти) їх вносять з основними добривами, а також впродовж вегетації культури.

Весняну оранку під посадку картоплі розпочинають відразу після її достатнього прогрівання із подальшим вирівнюванням культиваторами та боронами. Перед цим проводять підготовку бульб до висіву. Для початку за місяць відбирають 100 посадкових картоплин та кладуть їх на пророщення в темне місце де підтримується температура на рівні + 12 + 160 С. через деякий час, коли висота відростків сягне 10 – 15 см – всю бульбу оглядають та вибраковують ту яка не відповідає стандарту, решту бульби перераховують та вираховують її відсоток.

Ця процедура потрібна, щоб під час висіву створити достатню щільність рослин, для цього навіть існує формула Н = 0,01 х Г х М в ній Н – норма висіву, Г – кількість бульб на 1 га, М – маса середньої бульби. Розпочинається посів картоплі коли температура підніметься до + 5 + 70 С. Посадка бульб відбувається на глибину 6 – 10 см. в залежності від типу грунту. Сприятливі умови для посадки картоплі настають в 2 – 3-й декаді квітня. Готовність грунту для посіву можна визначити ,,на око’’  взявши його в руку та міцно стиснувши, потім опустити руку та випустити грудку.

Якщо грудка впавши розсипалась – можна сміливо розпочинати посадку картоплі. Посівна компанія триває близько 10-и днів і перевищення цих термінів призводить до втрати врожаю на декілька центнерів що дня. Оптимальні терміни дозволяють не тільки отримати високий врожай бульб, а й знизити імовірне ураження патогенами. Спочатку висівають ранньостиглі сорти, а потім середньостиглі. Для отримання надраннього врожаю гребені для посадки картоплі нарізають іще восени, а на весні в них саджають пророщену бульбу в цьому випадку появу сходів можна очікувати на 1 – 1,5 тижні раніше.

Також такі посадки накривають поліетиленовою плівкою, що дозволяє над бульбою створити парниковий ефект. В цьому випадку можна очікувати збільшення врожайності до 50 %. Під час посадки картоплі бажано орієнтуватись на сторони світу. Рядки, які направлені із півдня на північ отримують більше світла в них покращений фотосинтез, що призводить до утворення більшого числа пагонів та формування більшої кількості бульб. Висаджені в такий спосіб бульби дозволяють збільшити врожай картоплі на 10 – 15 %.

Якщо Ви вірно відрегулювали свою сівалку то картопляне поле ще до початку цвітіння зімкне рядки, що позитивно вплине на мікроклімат поверхні грунту – знизиться випаровування грунтової вологи та припинеться проростання бур’янів. Загалом правильність норми посіву визначається по кількості стебел на 1 га. Для посадок насіннєвої картоплі нормальна кількість стебел коливається в межах 250 – 300 тис. шт, для харчових посадок норму зменшують до 200 – 220 тис. шт. Під час посіву картоплі проводять обробку бульб протруйниками проти хвороб та шкідників.

Рейтинг статті
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Завантаження...
";