Пошук

м. Київ,

вул. Дегтярівська, 53 А

пн-пт: 08:00-20:00,

сб-нд: 09:00-18:00

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Search in posts
Search in pages

Підживлення озимої пшениці калієвою селітрою

Підживлення озимої пшениці калієвою селітрою

Найважливіший чинник для отримання високих показників збору сільськогосподарських культур являється оптимальне мінеральне живлення. При обробці зернових культур, важливим аспектом є дотримання оптимальних норм, термінів і методів внесення добрив. Виходячи з наукових досліджень, можна бачити що пускаючи в хід листову підгодівлю, а саме таких речовин як азот і калій – впливає на підвищення врожайності, смакових якостей і форми насіння озимої пшениці. Так само рослина ставати стійкіше і не піддається хворобам. На вигляд це дрібний кристальний порошок білого кольору, який в суміші з водою – легко розчиняється, вноситися, як і інші види підгодівлі, за допомогою обприскувача.

Додатковими перевагами використання листової підгодівлі є мінімізація втрат азоту після вимивання і відновлення нітрату, а також зростання кількості елементів живлення рослинами. Азот впливає на швидкість зростання культури, а калій – збільшує силу коренів, що смокче, що в слідстві дозволяє швидко приймати поживні речовини. Такий метод внесення азотом і калієм є дуже ефективним на зернових культурах, краще застосовувати у весняний період, тому що якщо вносити восени – те нітратний азот вимивається осіданнями в нижні шари грунту і не потрапляє на культуру. Так само листова підгодівля азотними добривами практикується багатьма державами по всьому світу з метою підвищення білку в зерні.

Ефект калійної селітри на рослині:

  • прискорює зростання;
  • росте сила кореневої системи;
  • клітини рослини краще дихають;
  • підвищення врожайності;
  • активізація імунітету рослини; – покращує розмір і смак плоду.

У 2009-2010 році проводилося дослідження Познаньским університетом в Польщі на станції “Броди”.

Досвід проводився з внесенням калієвої селітри в 3-х фазах зростання рослин :

  1. Відновлення весняної вегетації (ВВВ)
  2. Вихід в трубку
  3. Колосіння

Норма внесення робочого розчину води складав 350л/га. Всього було 9 варіацій експериментів з різною концентрацією розчину KNO3 в трьох фазах зростання рослини.

При листовій підгодівлі калієвою селітрою найвищий показник надбавки врожайності був досягнутий в досвіді, в якому концентрація KNO3 була 7%-5%-3%. Збір насіння озимої пшениці склала 5.55 тонни/га, при цьому мінімальний показник – 4.3 тонни/га. Підрахунок врожайності включало зростання:

  • кількості зерен в колосі – 25.7 шт. (мінімальний показник в іншій концентрації склав 20.4шт.
  • зростання частини зерна у біомасі рослини (39%) в який так само входить листя, стебла і полова (мінімальний показник в іншій концентрації склав 31%).

Можна зробити висновок, на сьогодні, що б отримати більше вигоду і врожайність від озимої пшениці – калієва селітра відмінне добриво, який на практиці показав свою ефективність, і протестований вже великою кількістю дослідників на світовому рівні.

Рейтинг статті
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Завантаження...
";