Пошук

м. Київ,

вул. Дегтярівська, 53 А

пн-пт: 08:00-20:00,

сб-нд: 09:00-18:00

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Search in posts
Search in pages

Живлення сої

Живлення сої

Соя найбільш відома культура у сімействі бобових. Вона широко розповсюджена по всьому світу. Її застосовують в продуктах харчування та для відгодівлі с/г тварин. Шлях до світового панування соя розпочала із Середньої Азії, а точніше із Китаю який по праву вважається її батьківщиною. Перші згадки про сою датовані 500 – 400 роками до н.е. Вперше її описав у 1691 році натураліст із Німеччини Е. Кемпфер. В Європі, зокрема у Франції появу сої зафіксували у 1740 році, а вже її вивчення та створення нових сортів розпочали в Америці у 1804 році. Із появою нових продуктивних сортів, сою почали вирощувати у промислових масштабах. Цінність бобів сої полягає у кількості білку, вміст якого найбільший серед рослин і коливається в межах 40 %. Тому соя виступає відмінним замінником м’яса і незамінним продуктом для верств населення яке свідомо відмовилось від споживання продуктів тваринного походження. Соя як і всі рослини потребує оптимальної норми мінеральних добрив для отримання високого врожаю якісних бобів.

Кращі мінеральні добрива для сої – це фосфор, азот, калій, кальцій і магній, які вносяться на постійній основі даючи можливість культурі зформувать рекордний врожай. Перед внесенням добрив для сої потрібно попередньо зробити аналіз грунту і опираючись на отримані показники коригувати норму добрив та їх склад.

Особливо соя чутлива до кількості азоту в період за 2 – 3 тижні до початку цвітіння та 10 – 14 днів по його закінченні. В цей період азот приймає активну участь у формуванні врожаю бобів і його нестача негативно відіб’ється на його кількості, але це не означає що добриво для сої може бути максимальна доза азотних. При перевищених нормах азоту значно збільшується наростання зеленої маси, яке супроводжується великими витратами вуглеводів, що призводить до їх нестачі і як результат – відбувається голодування бульбочкових бактерій, що призводить до значного зниження їх природних функцій. Мінеральні добрива для сої азот – вносять в залежності його вмісту в грунті. Наприклад при вирощуванні сої на грунтах з високим вмістом азоту, його вносять на початку висіву у нормі 30 – 40 кг. Цієї кількості достатньо, щоб рослина протрималася до початку формування бульбочкових бактерій. Мінеральні добрива для сої у вигляді азотних добрив на збіднених грунтах вносять у передпосівний період у кількості 60 – 80 кг/га, щоб надати можливість рослинам вільно поглинати достатню кількість азоту до того часу коли почнуть утворюватися бульбочки.

Також достатня кількість азоту в грунті покращує фіто санітарний стан рослин, робить їх стійкими до температурних коливань та інших стресових ситуацій. В період посушливого сезону потрібно вносити мінеральні добрива для сої на основі фосфору і калію, особливо якщо в грунті з’являється дефіцит цих компонентів. Також відчутну прибавку до врожайності (5 – 30 %) можна отримати при застосуванні під час передпосівної обробки насіння препаратом Нітрагін, який пришвидшує утворення бульбочок із бактеріями, які належать до роду Rhizobium і це може бути кращим добривом для сої.

Рейтинг статті
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Завантаження...
";