Пошук

м. Київ,

вул. Дегтярівська, 53 А

пн-пт: 08:00-20:00,

сб-нд: 09:00-18:00

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Search in posts
Search in pages

Особливості вирощування сидеральних культур

Особливості вирощування сидеральних культур

Сидерати – це культури які висівають на полях із подальшою заробкою їх на піку вегетації в грунт. Таким чином вони виконують роль органічних добрив насичуючи орний шар грунту поживними речовинами та покращуючи його родючість. ,,Зелені добрива’’ дуже корисні для грунту та для рослин, які на цій площі будуть вирощуватись. Потрібно звернути увагу, що сидерати це також частина сівообороту і наступні культури висівають з поправкою на них.

Сидерати висівають восени чи навесні в залежності від культур, які росли перед ними. Посів проводять шляхом хаотичного розкидання насіння для зниження забур’яненості площі. Такий вид добрив крім покращення структури грунту дозволяє знизити патогенність поля та чисельність шкідливих комах. Зазвичай культури на сидерат підбирають холодостійкі із швидким набором зеленої маси. Їх перелік невеликий і включає в себе:

  1. гірчицю;
  2. фацелію;
  3. жито;
  4. ріпак;
  5. овес;
  6. люпин;
  7. ячмінь;
  8. гречку;
  9. вику.

Гірчиця належить до холодостійких сидератів, яку можна вирощувати як восени так і на весні. Востаннє її можна посіять напередодні похолодання. Відрощу бадиль не скошують, а залишають на зиму. До весни зелена маса добре перегніє перетворившись на поживний гумус. Зазвичай гірчицю сіють в розсип, але можна і рядковим способом. Головне дотримуватись норми висіву, яка коливається в межах 4 – 7 г/м². Збільшення норми висіву призведе до загнивання зеленої маси прямо на корені.

Фацелія – без перебільшення унікальна культура. Вона проявляє свої унікальні якості практично на всих напрямках. Фацелія відмінний попередник для багатьох культур, невибаглива до типу та структури грунтів, легко переносить засушливі періоди, затінені участки та витримує заморозки до – 90 °С. До того ж посіви фацелії унеможливлюють проростання бур’янів, також запах рослин негативно діє на шкідливих комах (плодожерки, листовійки, попелиці, дротяники), які просто зникають із засіяного участку. На відміну від шкідників, фацелія приваблює корисних комах-запилювачів, особливо це стосується медоносних бджіл, які з неї збирають багато цілющого меду. Її висів проводять у будь-який час, останній термін – незадовго до похолодання.

Жито – одна із найбільш морозостійких рослин серед культур на сидерат. Воно придатне для зимівлі із подальшим переорюванням на весні. На час заробки в грунт воно має велику зелену масу, яка дасть для наступників багато поживних речовин. Жито придатне для вирощування на різних грунтах, особливо добре підходить для щойно розпаханої цілини. Житні сидерати є великим джерелом азотних та калійних добрив, а також здатні розкладать фосфор на доступні для рослин сполуки.

Гречка належить до тих сидератів, які в короткі терміни здатні наростити значні обсяги зеленої маси. За її невибагливість до типу грунтів рекомендована для удобрення слабо родючих грунтів (важкі, кислі, солончаки). Також гречка добре підходить для сидерації садів та ягідників, а також є відмінним медоносом.

Вика – бобова культура із коротким терміном вегетації, яку зазвичай висівають перед розсадними та гарбузовими культурами. Основний елемент який вона здатна найбільше накопичить – це азот. Норма висіву на 1 га. становить близько 150 кг. Для більш збалансованого удобрення грунту рекомендують висівать вику разом із іншими сидератами.

Рейтинг статті
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Завантаження...
";