Пошук

м. Київ,

вул. Дегтярівська, 53 А

пн-пт: 08:00-20:00,

сб-нд: 09:00-18:00

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Search in posts
Search in pages

Основні проблеми при вирощуванні кукурудзи

Основні проблеми при вирощуванні кукурудзи

Основними проблемами при вирощування кукурудзи на теренах України є нехватка макро- та мікроелементів (азот, марганець, магній, фосфор, цинк) та гербіцидна обробка посівів. Дефіцит азоту на кукурудзі може проявлятися напротязі всієї вегетації кукурудзи. Зазвичай перші ознаки дефіциту азоту вже видно у фазі 5-6 листків кукурудзи, виглядає це як маленька висота рослини та світло-зелений колір листя. Для уникнення проблем дефіциту азоту на кукурудзі варто вносити мінеральне добриво з азотом перед посівом, а також мікродобриво по листку у фазі 6-8 листків кукурудзи.

Дефіцит марганцю проявляється у пожовтінні рослини, біло-жовтому кольорі між прожилками саме на молоденьких листках, в той час, як старе нижнє листя залишається зеленим, хвилястість листя, пожовкле та поникше листя, коротенькі міжвузля. Нехватка марганцю виправляється внесенням мікродобрив по листку.

Дефіцит магнію у кукурудзи буває дуже рідко. Його ознаки: від блідо-зеленого до жовтого кольору листя, нижні листки стають полосатими з білими точками на червоному фоні, почервоніння країв листя, пожовкле та поникше листя, побіління між прожилками на молодих листках. Нехватка магнію виправляється внесенням мікродобрив по листку.

Дефіцит фосфору зазвичай зустрічається у фазі 4-5 листків кукурудзи. Його симптоми це: пурпурно червоний, навіть фіолетовий колір листя (проявляється на краях листя, а потім поширюється на весь листок і всю вегетативну масу), затримка росту та відмирання нижніх листків. Від дефіциту фосфору страждає в першу чергу вегетативна маса а не зерно. Зазвичай фосфор вносять при посіві кукурудзи.

Кукурудза – цинкофільна культура, тобто цинк приймає участь в регулюванні метаболізму кукурудзи. Зазвичай ознаки, що сиглялізують про дефіцит цинку на кукурудзі з’являються у фазі 5-6 та 10-12 листків кукурудзи: знебарвлення, побіління з двух сторін листка, які з часом висихають, а от центральна жилка та край листка залишаються зеленими, старі листки не страждають. Якщо є підозри на нестачу цинку в грунті, то найліпше зробити аналіз грунту. Якщо цинку в грунті менше ніж 1-2 мг ZN/га, то варто вирівнювати його нехватку, адже його дефіцит може призвести до втрат врожаю до 20 ц/га. Нехватка цинку виправляється внесенням мікродобрив по листку.Найкраще культурою поглинаються мікродобрива в хілатній формі. Норма внесення цинку – 500-600 г на гектар. Така норма дозволить ефективно вирівняти дефіцит цинку, цо виникає при наборі вегетативної маси рослиною. На ринку України існує багато мікродобрив з цинком, проте слід пам’ятати, що вони не повинні мати у своєму складі мідь, тому що мідь нейтралізує дію цинку, та ще й збільшує дефіцит цього елементу.

Суттєвим фактором впливу на врожай кукурудзи є проблеми при внесенні системних гербіцидів. Для препаратів групи сульфонілсечовини та похідні хлорфеноксикарбонових кислот, піколінової кислоти звичним є проникнення в культуру через вегетативну масу. При невірному внесенні можлива фітотоксична дія цих препаратів на кукурудзу. Діючі речовини цих препаратів поглинаються рослиною в різних кількостях (це напряму залежить від погодних умов). Якщо кукурудза поглине завелику концентрацію таких препаратів, то це може затормозити розвиток молодих пагонів. Саме тому гербіциди на кукурудзу доцільно вносити лише до 7-го листка, адже поки кукурудза молода (до 7-го листка) її листкова кутикула поглигнає менше вологи ніж у фазі розвитку від 7-го листка. Вносячи гербіцид на пізніх фазах розвитку кукурудзи, фермери ризикують отримати хімічний опік на кукурудзі. Виведення діючих речовин гербіцидів з кукурудзи залежить в першу чергу від погоди. Стресові погодні умови уповільнюють виведення діючих речовин з культури.

Рейтинг статті
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Завантаження...
";