Пошук

м. Київ,

вул. Дегтярівська, 53 А

пн-пт: 08:00-20:00,

сб-нд: 09:00-18:00

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Search in posts
Search in pages

Як затримати зимову вологу на полі?

Як затримати зимову вологу на полі?

Запас грунтової вологи, яка накопичується в осінньо-зимовий період відіграє ключову роль у формуванні майбутнього врожаю культурних рослин. Особливо сніжна зима корисна для озимих культур, які під снігом добре витримують великі морози. Тому першочергове завдання для аграріїв в зимовий період – це накопичення снігу та його утримання від швидкого танення. Кількість грунтової вологи залежить від товщини снігового покриву.

Для збільшення і збереження снігового покриву всі методи підійдуть, наприклад встановлення щитів, але найдієвиший метод збільшення снігового покриву виходить на кукурузних і соняшникових полях при умові що після збору урожаю не проводились грунтові роботи чи на даному полі застосовується нульова технологія обробітку грунту також відмінні результати отримують при застосуванні технології Strip-Till, яка передбачає обмолот культур при якому лишається висока стерня ну і звичайно свою важливу роль виконують захисні лісосмуги. Також для накопичення снігу та затримання вологи існують спеціальні агрегати, які здебільшого використовують на бобових полях великої площі, які після проходження по снігу лишають після себе високі бурти, між якими і накопичується сніг. Зазвичай формувати бурти починають коли сніговий покрив промине 10-ти сантиметрову відмітку. При засипанні між буртового простору під час снігопадів – бурти поновлюють.

Непогано зарекомендували себе на засніжених полях трактори із відвалами, які використовуються для очистки доріг. З їх допомогою можна формувать відмінні перепони для знесення снігу з поля. Також існують методи збереження снігового покриву та запобігання його швидкого танення. Якщо грунт не має значного промерзання можна по снігу провести глибоку оранку, або сніг притрусити соломою чи ущільнити його шляхом прикочування. На думку фахівців все ж таки краще за все накопичує та зберігає сніг No-till технологія, зазвичай на весні переорані восени поля вже чорніють, а поля із No-till технологією стоять засніжені.

Тому із впевненістю можна сказать, що затримання вологи краще діє на необроблених полях, оскільки грунт під пожнивними рештками прогрівається повільніше, що дозволяє талим водам не стікати, а поступово впитуватись в грунт. Вся робота, яка проводилась в зимовий період по насиченню полів вологою може зійти нанівець при несвоєчасному закритті вологи в грунті. Після танення снігу на грунті під час підсихання утворюється шкірка, яка пришвидшує випаровування вологи, тому з цим видом польових робіт зволікати неможна. Як стверджують фахівці – запізнення закриття вологи на одну добу призводить до значних втрат останньої, що обов’язково відіб’ється на майбутній врожайності культур. Не раніше ніж за годину до посіву ярих культур проводять закриття вологи, що передбачає культивацію грунту в поперек з ораного поля на глибину близько 12 см із подальшим невідкладним його засіванням. Культивацію застосовують на перезволожених та важких грунтах, на легких грунтах достатньо боронування у 2 сліди та прикочуванням голчатими котками. Передпосівна культивація руйнує капіляри по яких вода із нижніх шарів піднімається до поверхні грунту.

Рейтинг статті
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Завантаження...
";