Пошук

м. Київ,

вул. Дегтярівська, 53 А

пн-пт: 08:00-20:00,

сб-нд: 09:00-18:00

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Search in posts
Search in pages

Як правильно вносити КАС

Як правильно вносити КАС

Cучасні господарства, які успішно впроваджують новітні технології гостро потребують забезпечення їх різноманітними ресурсами – особливо якісними добривами. Особливої уваги заслуговує суміш рідких добрив КАС, що складається із карбаміду, селітри, аміачної та звичайної води. У процентному співвідношенні це виглядає так – 35,4 х 44,3 х 0,5 х 19,4. Таким чином КАС містить 3 види води – аміачну, амідну та нітратну. Така форма добрив дозволяє рослинам засвоювати доступний азот на протязі всієї вегетації.

Внесення добрива відбувається без загортання в грунт, хоча при внесенні в посушливу пору – бажане мінімальне пригортання. Після внесення КАС першим засвоюється азот нітратний, це відбувається через його підвищену рухливість. Азот аміачний після внесення не рухається і лишається в верхніх шарах грунту, забезпечуючи посіви харчуванням на протязі всієї вегетації. З часом аміачна вода перетворюється на нітратну. Найбільшій кількості перетворень піддається амідна вода – спочатку вона перетворюється на аміачну і вже потім на нітратну.

Завдяки таким перетворенням  КАС можна вважати універсальним добривом для швидкого та довготривалого засвоєння одночасно. КАС випускають трьох видів із маркуванням 28, 30 та 32 в залежності від вмісту азоту. Чим менша частка азоту тим КАС більш морозостійкий і навпаки – при зростанні частки азоту зменшується і морозостійкість добрива. Перевага КАС над сухими добривами полягає не лише в низькій втраті азоту, а ще й тому що його можна вносить разом із ЗЗР, мікродобривами та регуляторами росту, що дуже важливо з економічної точки зору до того ж за твердженням фахівців під час використання добрива не відбувається забруднення довколишнього середовища.

Внесення КАС

Добриво можна починать вносить вже під оранку, також напередодні посіву під культивацію і звичайно ж разом з посівом чи по його закінченні. Завдяки рідкому стану добрива можна досягти високої точності у дозуванні. Кращий час для внесення КАС – період вегетації рослин, коли при внесенні одночасно відбувається позакореневе підживлення і кореневе, що дозволяє отримати високі результати в короткі терміни. Підживлення перезимувавшої озимини розпочинають відразу після сходження снігу в період відновлення вегетації. В цей час дають близько 40-а кг/га нерозведеного КАС. Наступного разу добриво вносять у кількості 30 кг/га на початку виходу культури в трубочку. В цей час застосовуються бакові суміші разом із ЗЗР та регуляторами росту, тому концентрацію КАС знижують у 3 – 4 рази.

Добриво можна внести і третій раз на початку колосіння, для цього вистачить норми 10 кг/га. Для ярих зернових середня норма КАС становить близько 15 кг/га, концентрацію якої за допомогою води знижують у 4 рази. Це роблять для уникнення опіків молодого листя, хоча це не впливає на загальну врожайність культури. При внесенні КАС потрібно звертати увагу на погодні умови, так як добриво не любить високої температури і вологості, тому його внесення краще проводити за помірної температури у вечірні часи. Дощ і роса тільки шкодять успішному засвоєнню добрива.

Рейтинг статті
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Завантаження...
";