Пошук

м. Київ,

вул. Дегтярівська, 53 А

пн-пт: 08:00-20:00,

сб-нд: 09:00-18:00

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Search in posts
Search in pages

Фактори збільшення урожайності цукрових буряків.

Фактори збільшення урожайності цукрових буряків.

Цукрові буряки – культура в якої один із найбільш не розкритих потенціалів урожайності. Причому до факторів збільшення урожайності можна віднести як густота посіву буряків так і строки збирання. Вплив густоти стояння на кінцеву урожайність цукрових буряків досліджується практично із моменту початку вирощування цієї культури. Завдяки безлічі дослідів проведених по всій території України вдалося з’ясувати, що своєчасний збір урожаю покращує кількісні та якісні показники цукрових буряків.

За результатами трирічних досліджень проведених із українськими гібридами цукрових буряків в ранні строки збирання, площа листової поверхні зменшилась в середньому в 1,6 рази, а пізнього строку збирання в 2,9 рази якщо порівнювати із періодом інтенсивного росту.

За пізніх строків збирання листкова маса значно зменшується в порівнянні із ранніми, а маса коренеплодів в свою чергу значно збільшується. Завдяки аналізу проведеного дослідження на гібриді Білоцерківський ЧС 57 було встановлено, що середня вага коренеплоду становила 850 грамів саме за пізні строків збору врожаю. Співвідношення ж між масою листків та масою коренеплодів було 0,33 за густоти стояння 50-55 тис. на гектар, а при умові максимальної густоти стояння до 0,30.

Також із дослідження стала відомою закономірність – якщо перенести терміни збирання на 1 місяць, то маса сухих речовин збільшується із 15 до 44 грам, при тому, що маса сухих речовин у листовій масі зменшувалась в середньому на 6 грамів за місяць.

Ще одним із факторів, що впливає на урожайність цукрових буряків – інтенсивність споживання поживних речовин з ґрунту. Дослідження показали, що буряки найбільше виносять із ґрунту калій, трішки менше азот і не багато фосфору. Також за результатами дослідження було встановлено що із збільшенням густоти посіву значно зменшується винос азоту. Проте, також була встановлена закономірність – із пізнім збиранням збільшується виніс основних елементів живлення – азоту на 15 кг, фосфору на 3 кг, а калію на 12 кг.

Найбільшу врожайність українські гібриди цукрового буряку демонструють за умов пізніх строків збору врожаю та суттєвому збільшенні норма висіву буряків (110-115 тис. шт/га.). За таких умов урожайність цукрового буряку зростала в середньому на 4 тони з гектару. Також разом із кількісними показниками із загущенням посіву зростають і якісні показники – збільшується цукристість в середньому на 0,7-1%.

Отже, для отримання високого врожаю цукрових буряків в умовах лісостепової зони України потрібно загущувати посіви до 110-115 тисяч насінин на гектар, а також намагатися максимально подовжити строки збирання урожаю.

Рейтинг статті
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 оценок, среднее: 4,00 из 5)
Завантаження...
";