Пошук

м. Київ,

вул. Дегтярівська, 53 А

пн-пт: 08:00-20:00,

сб-нд: 09:00-18:00

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Search in posts
Search in pages

Чим краще підживити озимі (1 частина)

Чим краще підживити озимі (1 частина)

Основна причина низької врожайності перспективних сортів озимої пшениці це недостатня кількість мінеральних добрив, які вносяться під їх посів. Цим грішать не тільки аграрії в нашій країні, а й в країнах з розвиненим сільським господарством. Левову частку добрив, які вносять для вирощування озимої пшениці займає азот. Його засвоєння рослинами відбувається швидше і в більшій кількості. Тому достатній вміст азоту в грунті на протязі всієї вегетації позитивно впливає на розвиток озимої пшениці та її врожайність. Помилково вважається, що внесеної восенини повної норми азоту вистачає на всю вегетацію.

Часто трапляються випадки особливо після дощової осені та сніжної зими,коли посіви озимої пшениці після відновлення активної вегетації мають жовтуватий відтінок. Це свідчить про вимивання азоту в нижні шари грунту і посіви страждають від його нестачі. Внесені восени під оранку добрива не дають чітко розуміння потенційної врожайності, особливо коли посівна відбувається в посушливий період і насіння довгий час не проростає, або ж навпаки, якщо грунтової вологи вдосталь може відбутись загущення посівів, що теж не на користь врожайності та призводить до їх швидкого забур’янення. Осіннє внесення азоту в середньому 25 кг/га виправдане пізнім посівом чи під час застосування нульової технології обробітку грунту.

В цей час добриво вноситься виключно в рядки, щоб не спровокувати проростання бур’янів. Далекоглядні аграрії перенесли внесення більшої частини азотних добрив на весняний період, розділивши цей обсяг на декілька частин та отримують від цього відчутні результати. Загалом для точного уявлення про вміст в грунті азоту, його кислотність, щільність та інші параметри,які знадобляться для точного розрахунку норми мінеральних добрив проводять аналіз грунту. Проби беруться окремо на кожному полі, до того ж в різних його місцях на глибині від 10 см до 80 см. Часто для підживлення озимини фермери обирають карбамід, який повільно набуває нітратної форми, що може спричини деякі незручності при пізньому посіві озимини. Вноситься карбамід в безвітряну погоду в розсип спеціальними розкидачами, які потребують калібровки.

Широко відома форма азотного добрива, яка вже не одне десятиліття застосовується для підживлення озимини і до цих пір не втратила своєї популярності. Підживлені КАС посіви отримують рівномірну дозу азоту незалежно від щільності грунту, густоти посіву та інших перешкод. КАС розділені на декілька форм випуску – КАС 28, КАС 30 і КАС 32, які відрізняються один від одного кількістю води та можуть застосовуватись за різних температур. КАС бажано вносити окремо від ЗЗР, так як існує висока імовірність опіку озимини, хоча існує багато аграріїв, які за для економії ресурсів нехтують цим попередженням.

Для збільшення прохідності техніки при внесенні КАС по весняних полях рекомендується оснастити її додатковими колесами для збільшення прохідності. Оприскувачі, якими вносять КАС обладнують спеціальними форсунками, які дозволяють ощадно розподіляти добриво на поверхні грунту. Також потрібно відрегулювати висоту штанг, що дозволить уникнути пропусків та перекриттів.

Рейтинг статті
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Завантаження...
";