Пошук

м. Київ,

вул. Дегтярівська, 53 А

пн-пт: 08:00-20:00,

сб-нд: 09:00-18:00

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Search in posts
Search in pages

Вибір протруйника для озимих зернових

Вибір протруйника для озимих зернових

З приходом осені основна турбота аграріїв – підготувати насіння озимої пшениці до посіву. У сьогоднішніх реаліях кожна копійка на рахунку, і тому важливо зберегти якомога більше насіння, не дати йому стати легкою здобиччю шкідників і різних захворювань.

На перший план в питаннях захисту насіння виходить протруювання перед посівом – хімічна обробка для знищення зовнішніх і внутрішніх хвороб посівного матеріалу. Обрати протруйник для пшениці – актуальна проблема тому спробуємо розібратись.

Протруйники бувають:

• фунгіцидні

• інсектицидні

• інсектофунгіцідние

Фунгіцидні протруйники (з латинської гриб – fungus; вбивати – caedo) борються з хворобами, які викликають гриби і бактерії (кореневі гнилі, різоктоніозная гниль, курна сажка, снігова пліснява)

Інсектицидні протруйники (з латинської комаха – insectum і вбиваю – caedo) вбивають шкідників-комах, які їдять насіння, сходи, знищують коріння культур (цикадки, злакові мухи, хлібна жужелиця, совка)

Інсектофунгіцідны протруйники, як зрозуміло з назви, об’єднують в собі властивості інсектицидних і фунгіцидних протруйників.

Крім того, протруйники бувають комплексного впливу і одноцільового. У першому випадку препарат захищає рослину відразу від декількох видів загроз, ніж підвищує стійкість культури під час розвитку. Одноцільові ж захищають тільки від загроз одного виду, тому вони не настільки популярні.

На сьогоднішній день все більше виробників починає випускати трикомпонентні протруйники, які захищають посівний матеріал від більшого спектру збудників хвороб. Також з тією ж метою, і для спрощення агротехнічних робіт були створені інсекто-фунгіцидні протруйники. Використання такого роду протруйника захищає відразу і від хвороб, і від шкідників, а також спрощує приготування робочого розчину.

Також розрізняють протруйники за характером дії:

• контактні – використовуються в основному в профілактичних цілях – створюють захисну оболонку для рослини, вбиваючи патогени в грунті поблизу насіння

• системні – розправляються з небезпечними хворобами всередині насіння, не забуваючи про зовнішньої охорони рослини.

Як протруювати насіння?

Є різні способи протруювання насіння: сухе, мокре, напівсухе та гідрофобізація.

Сухе протруювання містить в собі нанесення на насіння сухого порошку.

При напівсухому використовуються розчини і суспензії, після якої насіння не просушуються (вологість майже не змінюється)

При мокрому протравленні насіння обприскують, замочують або поливають мокрим розчином, після якого йде просушка до вологого стану.

При гідрофобізації насіння покриваються плівкою за рахунок обробки їх полімерними речовинами.

Протруйники можуть бути одно- або багатокомпонентними. Природно, кожен аграрій спирається вже на свої можливості при виборі протруйника, але, звичайно ж, чим більше компонентів – тим краще захищене насіння. Крім того, можна також використовувати стимулятори росту разом з протруйниками, з метою активізувати розвиток рослини на самих ранніх етапах. Як стимулятор росту ви можете використовувати як гуматвмісні добрива, так і комплексні мікродобрива. Комплексне мікродобриво НАНІТ Master в складі має 26% фосфору, який стимулює розвиток кореневої системи. Також у складі НАНІТ Master є азот, калій і мікроелементи, які необхідні на початку розвитку рослини. На такому етапі розвитку не завжди рослини може отримати необхідні елементи живлення з грунту.

У нашому інтернет-магазині Ви можете підібрати протруйник спеціально для ваших потреб, а також довідатися наші рекомендації щодо його застосування.

Пам’ятайте, що передпосівне протруювання насіння – гарантія захисту від втрати потенційного майбутнього врожаю на 45-55%.

Крім якісного протруйника, дуже важливо подбати про посіві під час вегетації. Для того, щоб не шукати все ЗЗР в сезон, радимо Вам купити комплекс для захисту і харчування пшениці. Розроблено агрономами-практиками з метою спростити вибір сучасним аграріям:

Рейтинг статті
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Завантаження...
";