м. Київ,

вул. Дегтярівська, 53 А

пн-пт: 08:00-20:00,

сб-нд: 09:00-18:00

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Насіння соняшника української селекції. Огляд ринку

Насіння соняшника української селекції. Огляд ринку

Останній рік в Україну повертається тенденція використання товару, виробленого на внутрішньому ринку. Споживачі все частіше роблять вибір на користь давно забутого вітчизняного. Це якщо говорити про широкий спектр споживчих товарів.

Що ж відбувається на сільськогосподарському ринку? Чи стали фермери робити вибір на користь насіння соняшника української селекції?

За статистикою 2014 наша країна імпортувала 62,6 тис. т посівного соняшнику, тоді як експортувала всього близько 3 тис. т. Сумна статистика, чи не так? Ці цифри демонструють той факт, що українські аграрії повністю залежать від привізного посівмату соняшника, з його ризиками за термінами поставки, доларовими коливанням і т.д.

Чому ж український фермер вибирає іноземний соняшник? Разом з тим, що близько 10 років Україна є головним експортером соняшникової олії у світі, ми стали головним майданчиком для ведення бізнесу мультинаціональних виробників насіння. Майже щороку на ринку посівного соняшнику з’являються все нові зарубіжні виробники (Французькі, турецькі і т.д.)

Досвідчені світові бізнесмени швидко зорієнтувалися в ситуації, розуміючи, що в Україні площі під соняшником не планують скорочувати (в Європі чітко контролюють сівозміни, використовуючи систему штрафів і покарань). Таким чином, не настільки багатий український фермер став гаманцем для світових бізнес інтересів.

Звичайно ж, не можна не враховувати той факт, що насіння іноземної селекції більш високого рівня (за посухостійкістю, потенціалом врожайності, стійкістю до хвороб і паразитів і т.д.). Але, існує так само цікавий факт, властивий тільки для нашого ринку. Насамперед – справжність посівного матеріалу. Для хитрого торгаша не складно знайти дешевий посівний матеріал і зашити його в мішок відомого виробника. Маржинальність такого бізнесу – сотні відсотків! Тоді як фермер платить невиправдані гроші, найчастіше за селекцію українських інститутів (у кращому випадку). Другий факт – якість вирощування посівного матеріалу. Багато мультибрендів перенесли або ж планують переносити виробництво насіння для України на наші ж землі. Якість контролю українця і європейця, звичайно ж вимірюється в абсолютно різних одиницях. Тому, природно у багатьох виробників виникає питання з приводу характеристик навіть вже знайомих гібридів.

Але, навіть враховуючи фактори ризику, український фермер продовжує спонсорувати зарубіжного дядька. А що ж відбувається з нашими селекціонерами? Зубожілі інститути на держзабезпеченні часто не в змозі навіть комунальні оплатити, не те що наукою займатися. Але, на щастя, є селекціонери часів Радянського Союзу, коли на науку виділяли достатньо коштів. Саме в їхніх наукових засіках можна виявити справжні самородки. Гібриди селекції вітчизняних вчених найкраще адаптовані для умов клімату нашої країни, створені спеціально для українських земель. Єдине питання – відсутність державної підтримки розвитку насінництва в Україні. Тут варто покладатися тільки на себе. Приватні інвестори разом з досвідченими селекціонерами все таки відновлюють наш потенціал у виробництві сортів і гібридів. Зовсім недавно таким чином на ринку України з’явилися нові гібриди соняшнику вітчизняної селекції: Одісей, Ян, Меркурій і Антей.

Перші три гібрида розраховані під стандартну технологію вирощування, Антей має генетичну стійкість до гербіциду типу Гранстар. Одісей відноситься до середньостиглої групи, з періодом вегетації 105-110 днів. Цей гібрид підходить для вирощування як Лісостеповій, так і в Степовій зоні України. Невисоке потужне стебло гарантує добру посухостійкість і стійкість до вилягання. Особливістю даного гібрида є висока пластичність – він готовий дати прийнятний урожай навіть за несприятливих умов. Це довели і дослідження на сортовипробувальних станціях України. Врожайність Одіссея в різних областях зберігалася на рівні 25 ц / га.

Гібрид Ян має такий же період вегетації, як і Одіссей – 105-110 днів. Але, в цей же строк Ян готовий сформувати до 50 ц / га врожаю. При достатній наявності вологи цей гібрид здатний показати врожайність не гірше мультибрендових. Рекомендований Ян для всіх зон вирощування, але якщо у вашому регіоні достатньо вологи – то думати більше нема про що. Ян має генетичну стійкість до основних захворювань соняшнику, особливо до іржі і фомопсису. Ян досить високий гібрид з великими шапками.

Меркурій – найпізніший з представлених гібридів, термін вегетації – 110-115 днів. Середній по врожайності гібрид, з потенціалом до 45ц / га. При випробуваннях найкраще показав себе у Дніпропетровській, Кіровоградській областях (по 25-26ц / га), трохи гірше в Черкаській і Полтавській (21-22ц / га). В умовах посушливих областей врожайність невисока. Шапка невелика, насіння крупне.

Гібрид соняшнику Антей буде цікавий тим, хто практикує технологію СУМО, з використанням гербіциду на основі сульфонілсечовини. Антей стійкий до внесення 22 г гербіциду за один раз або ж два рази по 15г / га. Врожайність даного гібрида на рівні 22-25ц / га.

Всі ці гібриди є в асортименті товарів нашого інтернет-магазину. Ви можете купити насіння соняшника зробивши замовлення на сайті або зателефонувавши за вказаними номерами. Підтримайте вітчизняну селекцію і ви залишитеся задоволені!

Рейтинг статті
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
";