Пошук

м. Київ,

вул. Дегтярівська, 53 А

пн-пт: 08:00-20:00,

сб-нд: 09:00-18:00

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Search in posts
Search in pages

Стимулятор росту: чи завжди швидко означає краще?

Сучасна наукові досягнення використовуються майже у всіх сферах діяльності людини. Чи не є винятком і сільське господарство, де дуже важливим є використання мікродобрива. Виходячи з того, що природну родючість земель виснажується щорічно, головним завданням учених є створення методів збільшення врожайності навіть на бідних ґрунтах.

Ось і з’являються кожен сезон нові назви з функцією стимулятор росту, адаптоген, регулятор росту, кріопротектор і т.д. Кожен виробник обіцяє неймовірний ефект від використання саме його препарату. Але, чи так це, насправді чи це просто стандартний маркетинговий хід. Ми постараємося провести об’єктивний аналіз існуючих препаратів для підвищення врожайності.
Насамперед, варто розібратися, що саме слід приймати як стимулятор росту. Виходячи з визначення, стимулятори росту – це речовини (природного або хімічного походження), які стимулюють поділ клітин в рослинах, тим самим збільшуючи їх вегетативну масу. Простіше кажучи, це прискорювач природних процесів в організмі рослини. До природних стимуляторів відносять такі фітогормони як гіберелін, ауксин, цитокініни. Синтетичні стимулятори – це хімічні аналоги природних фітогормонів.
Фітогормони виробляються активно зростаючими частинами рослин і переносяться по всьому організму, відповідаючи за регуляцію процесів росту і розвитку. У малих природних концентраціях фітогормони діють як регулятор і каталізатор, якщо дозу збільшити – можна отримати зворотний ефект. Фітогормони діють як і гормони в людському організмі: конкретна дія оцінити складно, але якщо їх не вистачає – починається збій.
Вчені, взявши на озброєння даний факт, запропонували заповнювати недолік і збільшувати кількість фітогормонів у рослинах, використовуючи стимулятори росту. До складу більшості відомих стимуляторів входять або гетерауксіни, або амінокислоти, або на етикетці просто пишуть, що “у складі аналоги природних фітогормонів”. Головне завдання виробника – пояскравіше описати ефект від застосування. Насправді, якщо продукт якісний, то ефект буде. Візуальний, так точно. Але, виникає одне невелике питання – якщо ми прискорюємо поділ клітин за допомогою синтетичних прискорювачів, збільшується кількість фітогормонів, то з чого рослині будувати нові клітини, де брати додаткову кількість макро і мікроелементів?
Виходить, рослина, яка розвивалося природно, витрачаючи доступну кількість будівельних елементів з повітря і грунту, балансуючи розвиток природними фітогормонами, раптом отримує укол анаболіків, тобто стимуляторів росту. Логічно, що рослина починає формувати більше клітин, а для них потрібно більше елементів. Тому, краще всього, перед використанням стимуляторів росту завищити норми внесення мінеральних добрив у грунт або ж так само застосовувати стимулятор разом з відсутніми елементами.
Для цих цілей краще всього застосовувати комплексні рішення. Сьогодні на ринку нашої країни присутній такий сегмент як мікродобрива. Звичайно ж, поняття про те, що таке мікродобрива у кожного виробника різне, з – за цього багато фермерів розчаровуються при їх використанні.
Але, на щастя, є й якісні препарати, які в складі мають макроелементи в доступних для рослини формах, хелатованих мікроелементи та фітогормони (ті ж стимулятори росту). Застосовуючи такі мікродобрива, ви збалансовано підходите до вирішення питання стимуляції росту та підвищення врожайності. Використовуючи хелатні мікродобриво Наніт ви не тільки даєте рослині допінг (додаткові фітогормони), але й насичуєте його швидко поглинається будівельним матеріалом (макро і мікроелементи).
Здається, ми докладно розібрали дію додаткових стимуляторів росту на рослини. У цьому випадку швидше може виявитися не завжди успішніше і продуктивніше. Тому, головна порада: застосовуйте комплексні рішення для підвищення врожайності або активації росту і ваші рослини обов’язково вас віддячать.

 

Рейтинг статті
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Завантаження...
";