Пошук

м. Київ,

вул. Дегтярівська, 53 А

пн-пт: 08:00-20:00,

сб-нд: 09:00-18:00

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Search in posts
Search in pages

Технологія вирощування цибулі

Технологія вирощування цибулі

Обсяги вирощування цибулі в Україні з кожним роком збільшуються. За статистикою посадка цибулі становить близько 7-10% від усієї городньої площі. Це популярна городня культура з високою врожайністю, яка може зберігатися протягом тривалого періоду часу. Цибуля нормально росте на різних типах ґрунту, хоча досить вимоглива до тепла, вологи і поживних речовин.

Добрими попередниками цибулі виступають овочі такі як капуста, редиска, помідори. Для отримання хорошого урожаю садити цибулю повторно на одному місці варто через два роки. Оптимальна норма висіву цибулі складає 4-6 кг/га.

Посадка цибулі зазвичай відбувається дуже рано – лютий, березень, коли з?являються сприятливі умови для підготовки ґрунту. Дуже важливо у ранній період уже отримати сходи цибулі, оскільки земля ще достатньо зволожена. При пізній посадці цибуля погано проростає, навіть якщо при цьому відбувається достатнє зрошування, а дозрівання припадає на дощовий період, що погано впливає на зберігання цибулі.

На ранніх стадіях розвитку цибуля потребує захисту від хвороб. Найпоширенішими хворобами цибулі є фузаріоз, випрівання, переноспороз, альтернаріоз, бактеріоз. Але є різноманітні сорти цибулі, які мають генетичну стійкість до таких хвороб. Для профілактики або при появі перших признаках хвороби доцільно використовувати фунгіцид Ширлан. Протягом періоду вегетації варто проводити три обробки фунгіцидом для кращого захисту.

Проти бур?янів ефективними будуть гербіциди Оберіг (проти злакових), Осотин (проти дводольних). Для хорошого результату варто проводити прополки, розпушування. На пухких ґрунтах цибулини виростають більші та краще зберігаються.

На зберігання цибулі значною мірою впливає використання добрив. Якщо на листках цибулі починають з?являтися плями або вони починають жовтіти, в’янути, значить їй не вистачає необхідних мікроелементів. Важливо вносити добрива, які містять в своєму складі фосфор, калій, магній. Після третього листка варто підживити цибулю азотом. В такому випадку можемо порекомендувати комплексні хелатні добрива Наніт Turbo – 2 л/га, що містять достатню кількість азоту. Після цвітіння важливо підживити цибулю фосфором і калієм – Наніт Power – 2 л/га.

Шкідників у цибулі не багато, оскільки їх відлякує її специфічний запах. Серед шкідників є цибулеві мухи та цибулеві молі. Ефективними засобами проти них будуть інсектициди ратибор, контадор (імідактопрід).

Важливо протягом періоду вегетації цибулі зрошувати цибулю при відсутності дощу, а за 4 тижні перед збиранням необхідно припинити зрошування. Збирати цибулю можна у серпні-вересні, все залежить від сорту цибулі. Найкраще збирати у суху погоду, не пошкоджуючи її, тоді вона буде добре зберігатися. Зберігається цибуля протягом довгого періоду часу в коробках, кошиках при температурі +4?С в сухому місці.

Цибуля відіграє важливу роль серед усіх овочевих культур, характеризується найдовшим терміном зберігання та використовується у свіжому вигляді протягом року. В Україні представленні різноманітні сорти цибулі, які характеризуються за періодом вегетації, за смаковими та товарними характеристиками. Купити насіння цибулі можна в аграрному інтернет-магазині «Яблуком». Найважливішим фактором одержання стабільного урожаю цибулі є забезпеченість необхідними поживними речовинами та мікроелементами. Отже, при використанні оптимальної технології вирощування цибулі, можна отримати бажаний урожай.

Рейтинг статті
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Завантаження...
";