Пошук

м. Київ,

вул. Дегтярівська, 53 А

пн-пт: 08:00-20:00,

сб-нд: 09:00-18:00

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Search in posts
Search in pages

Хелатні мікродобрива. Суть та загальні відомості.

Хелатні мікродобрива. Суть та загальні відомості.

Мікроелементи це хімічні елементи, які на відміну від основних елементів живлення (азот, калій та фосфор) використовуються рослинами в значно меншій кількості, проте відіграють не менш важливу роль у забезпеченні нормальної життєдіяльності. До таких мікроелементів відносять – бор, залізо, марганець, кобальт, цинк та молібден. Варто зазначити, що після формування врожаю, з ґрунту виноситься чимала кількість поживних речовин, включаючи мікроелементи, кількість яких можна частково відновити внесенням гною, проте цей прийом, останнім часом, практично втратив свою популярність.

Важливо розуміти, що мікроелементи не можуть бути замінені тими чи іншими сполуками. Рослини ж можуть споживати мікроелементи у формі рідини.
Мікроелементи – запорука отримання якісного та високого врожаю, це твердження обґрунтовується тим, що мікроелементи:
– інтенсифікують процеси синтезу, які впливають на ефективність засвоєння води та комплексу NPK
– покращують хворобостійкість та відновлюваність тканин рослини
– зміцнюють імунітет
– пришвидшують перебіг біологічних та хімічних процесів у рослині

Кілька десятків років тому мікроелементи вносилися в ґрунт у формі неорганічних солей (мідний, залізний та цинковий купороси), які крім того що дуже погано засвоювалися, так ще й призводили до «засолення» ґрунту. В сучасних умовах широко використовують хелатні мікродобрива, які на 100% засвоюються рослинами та не мають негативних наслідків після використання. Хелатна ж форма отримується шляхом поєднання мікроелементів з молекулами органічних кислот (хелантів). Просто кажучи, органічна молекула обхвачує мікроелемент і проникає в рослину, де розкладається на простіші сполуки, а мікроелемент вклинюється в загальну структуру рослини.

Найкращий результат від використання хелатних мікродобрив спостерігається при обробці рослин в процесі вегетації, іншими словами при листковому обприскуванні. Слід розуміти, що лише позакореневим живленням досягнути максимальної ефективності культури практично неможливо, адже все таки елементи комплексу NPK в більшій мірі рослина засвоює через коріння з ґрунту, а мікроелементи найкраще за все засвоюються через вегетативну масу у вигляді хелатних мікродобрив. При правильному виборі мікродобрив, можна стимулювати розвиток кореневої системи, що в свою чергу покращить ефективність поглинання вологи та основних елементів живлення.

Хелатні мікродобрива дуже часто вносять разом із фунгіцидами та інсектицидами, це дозволяє значно зменшити витрати на паливо, адже зменшується кількість обробок та на 20-30 % знижується витрата пестициду. При можливості, дуже дієвим методом використання мікродобрив є комбінування способу внесення, а саме краплинним поливом та обприскуванням. Такий прийом значно підвищує загальну ефективність позакореневого живлення.

І все-таки, який ефект можна очікувати при проведенні позакореневого живлення рослин хелатними мікродобривами?
– збільшення періоду зберігання продукції
– покращення споживчих та смакових властивостей урожаю
– зниження рівня нітратів у плодах, за рахунок повного розкладу азоту
– підвищення рівня мікроелементів в плодах, а відповідно і смакових та поживних якостей.

Отже, незважаючи на всю затратність внесення хелатних мікродобрив, останнім часом фермери все частіше схиляються до того, що очікувати високий та якісний врожай обходячись лише мінеральними добривами практично не можливо.

Рейтинг статті
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Завантаження...
";