Пошук

м. Київ,

вул. Дегтярівська, 53 А

пн-пт: 08:00-20:00,

сб-нд: 09:00-18:00

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Search in posts
Search in pages

Терміни і способи внесення мінеральних добрив

Терміни і способи внесення мінеральних добрив

Правильний вибір термінів і внесень, будь-яких мінеральних добрив – запорука максимального врожаю хорошої якості. Знайшовши правильний підхід, Ви забезпечите рослинам найоптимальніше харчування на протязі всього їх періоду вегетації. Для того щоб мінеральні добрива давали потрібний ефект, перш за все треба звертати увагу на глибину їх загортання і на стан грунту, в який вони вносяться. Так, для кращого ефекту, мінеральні добрива треба вносити у вогкий шар грунту, в зону динамічної активності кореневої системи рослини, на глибину близько 15-25 см (адже саме коренева система буде проводити потрібні елементи в інші частини рослин). У разі ж дрібної закладки добрив або ж при поверхневому їх внесенні без закладення зовсім, вони будуть знаходиться в верхньому, сухому шарі грунту над кореневою системою і не дадуть рослині практично ніякої користі. Особливо негативний результат таке закладення покаже, при відсутності атмосферних опадів і поливів, тому що поживні речовини добрив зазвичай транспортуються в грунті разом з рухом води, і якщо її немає, у них не буде жодних шансів проникнути в більш глибокі шари грунту.

Розрізняють три різні способи внесення добрив: допосівне, припосівне і післяпосівне. Допосівне внесення вважається основним так як саме таким способом вносять основну частину від загальної норми мінеральних добрив, що застосовуються під дану культуру. Допосівне добриво вносять найчастіше навесні двома способами: врозкид або стрічково (локально). Більш прогресивним способом вважається стрічковий. Саме завдяки такій технології, розподіл поживних речовин в грунті буде максимально доцільним. Нерівномірність розміщення добрив під час локального внесення становить не більше 8-10%, тоді як при внесенні врозкид ця цифра може досягати 70%! Тоді добрива просто перестають бути ефективними.

Припосівне добриво вноситься під час висадки розсади або разом з посівом насіння, безпосередньо в лунки (рядки) або закладають стрічками на незначній відстані від них. У такий період внесення необхідно вибирати добрива які мають властивість швидко розкладатися, наприклад амофос або суперфосфат. Припосівне добриво постачає харчування молодим рослинам, в той час, коли їх коренева система ще слабо розвинена і не в змозі отримувати харчування з грунту. Зазвичай вносять не велику дозу, щоб уникнути великої зосередженості поживних речовин в районі молодих корінь (їх надлишок теж може негативно відображатися на рослині).

Післяпосівне внесення добрив або підживлення, застосовують як доповнення до основного і припосівного добрива, з метою збільшити живлення рослин в ті періоди, коли вони найбільш інтенсивно споживають поживні речовини. Таким способом компенсують брак мікро і макроелементів, котрих з яких-небудь причин не вистачає рослині. Доведено, що найбільш ефективним таке підживлення буде, в разі внесення його у вигляді рідких хелатних мікродобрив. Вони найбільш швидко і ефективно засвоюються рослинами. Підживлення проводиться шляхом обприскування рослин (позакоренево). Можливе також кореневе підживлення, тоді добрива розміщують в безпосередній близькості від кореневої системи рослини з наступним поливом. В такому випадку треба вибирати добре розчинні у воді добрива. Але таке підживлення набагато менш ефективне ніж позакореневе.

У будь-якому випадку поєднання способів внесення визначається виходячи з особливостей розвитку і харчування культур, а також виходячи з особливостей грунтово-кліматичних умов. Хороших Вам врожаїв!

 

Рейтинг статті
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Завантаження...
";