Пошук

м. Київ,

вул. Дегтярівська, 53 А

пн-пт: 08:00-20:00,

сб-нд: 09:00-18:00

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Search in posts
Search in pages

Фунгіцидний захист пшениці

Фунгіцидний захист пшениці

Пшениця як і будь-яка рослина за неналежного догляду  протягом свого вегетаційного періоду може вражатися великою кількістю хвороб. Це, на жаль, призводить до втрат та зниження врожаю і, відповідно, його якості. За сільськогосподарською статистикою близько 20% урожаю зерна втрачають саме через хвороби. Але це ще не максимальні цифри, тому що з нашими інтенсивними темпами розвитку в аграрній сфері є імовірність, що дані виростуть до 50%.

Найпоширеніші збудники хвороб зернових культур поширюються повітрям і шкодять рослині протягом усього її розвитку. Негативна дія проявляється у ранньому загибелі листя та у фізіологічному порушенні процесів розвитку як клітини так і рослини вцілому. Виділяють   і ті, що активізуться безпосередньо в грунті, на рештках рослин, які пошкоджують корінь та насіння. Ще існують захворювання листка і колоса(після сходовий період).До грунтових захворювань відносять кореневі гнилі та сажкові вороби. До після сходових хвороб відносять іржасті хвороби, борошнисту росу та плямистості.

Фунгіцид – найефективніший захист у боротьбі із хвороботворчими організмами. Нині  налічується досить широкий  асортимент фунгіцидів, які дозволяють як агроному так і фермеру-любителю контролювати та попереджувати виникнення  хвороб. Кожен фунгіцид, як і будь-який, препарат містить діючу речовину, яка фактично і бореться з тим чи іншим захворюванням та його збудником.

Озимину у фазі осіннього кущення зазвичай обробляють тільки від борошнистої роси, за умов якщо осінь тепла і ураження посівів становить 5%. Обробляють препаратами на основі карбедазіму, флутріафол+тріадимефон, ципроконазол+пропіконазол. Ці речовини містяться у таких препаратах як Дезал, Джерело, Маестро.

На етапі виходу в трубку(молочна стиглість) рослина як озимої так і ярої пшеиці може уражатися іржастими хворобами, кореневими гнилями, септоріозом листя та колоса, фузаріозом колоса, різними плямистостями. Застосовують фунгіциди на основі флутріафолу, що містьться у Флутривіті та Флуафолі(аналог Імпак).

В період виходу в трубку(цвітіння рослини) профілактику проводять проти септоріозу, за умови, що уражені 5% листків росли. Діюча речовина, яка бореться із цим захворюванням – карбендазім. Вона міститься у Карбезимі(аналог Дерозал) також можна використовувати і Дезал.

Для захисту листків найдоцільніше використовувати препарати із групи стробілуринів(діюча речовина – азоксістробін). Препарати найкраще вносити на початковій стадії розвитку як септоріозу так і інши хвороб.

Використовують ще і біопрепарати для покращення імунітету рослин проти грибних і бактеріальних хвороб.

Хімічну профілактику як на пшениці озимій так і на ярій від спектру хвороб здійснюють, звертаючи увагу на фітосанітарний стан поля, і починають від фази весняного кущення, а завершують молочною стиглістю. Фунгіцид для ярої пшениці такі ж як і для озимини, тому що хвороби, які уражають ці рослини спільні. Загальні хвороби, які найчастіше вражають рослини вказані в тексті, їх набагато більше. Всі вони різняться за зовнішніми ознаками, але є і схожі, тому потрібно уважно розпізнавати хвороби за всіма їхніми ознаками. Препарати, які існують у реєстрі можуть діяти не виключно певний препарат на одну хворобу, а може боротися із декількома захворюваннями.

Важливо не забувати про норми внесення препарату, які вказані на упаковці та строки. Слідкувати за фітосанітарним станом поля. Фунгіциди нормально реагують на взаємодію із іншими препаратима(інсектециди, гербіциди), тому використання в баковій суміші можливе.

 

Рейтинг статті
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Завантаження...
";