Пошук

м. Київ,

вул. Дегтярівська, 53 А

пн-пт: 08:00-20:00,

сб-нд: 09:00-18:00

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Search in posts
Search in pages

Методи захисту соняшнику від лугового метелика

Методи захисту соняшнику від лугового метелика

Для українських фермерів залишається актуальне питання як уберегти посіви соняшнику і мінімізувати втрати його врожайності? На зниження врожайності соняшнику можуть впливати погодні умови, недотримання агротехніки і поширення небезпечних шкідників. Основні шкідники соняшнику поширені майже в усіх агрокліматичних зонах, проте в одних умовах вони можуть з’являтися систематично, а в інших – періодами.

Найбільш небезпечним для соняшника в період вегетації є лучний метелик. Він пошкоджує листя і пригнічує їх розвиток. Лучний метелик швидко розмножується, за вегетаційний період може мати 2-3 покоління (кінець квітня – початок вересня). Найнебезпечніше для соняшника друге покоління, оскільки вони з’являються в період цвітіння і харчуються нектаром соняшнику. Оптимальною для розмноження шкідника є температура + 20-25 ° С і наявність опадів. Хоча при високій температурі (понад + 30 С) може спостерігатися різке зниження чисельності метеликів.
Лучний метелик поширений всюди, хоча найбільші спалахи бувають в Центральному та Східному Степу і Лісостепу. Гусениці харчуються майже всіма дводольними і овочевими культурами. Хорошим кормом для лучного метелика є не тільки культурні рослини, а й різні бур’яни ( «лобода», щириця, всі види полину). При масовому розмноженні метеликів, можливе переміщення гусениці на відстань 1-1,5 км., При русі вони знищують майже всю трав’яну рослинність. У разі масового поширення може бути знищена вся наземна частина соняшнику. Максимально ефективна боротьба з луговим метеликом може бути досягнута при застосуванні всіх комплексних методів – агротехнічних, хімічних і біологічних методів.

Поширення метеликів оцінюють за п’ятибальною шкалою:
1) Не більше одного метелика на 50 кроків (одиничний)
2) Не більше п’яти метеликів на 50 кроків (слабкий)
3) Від 6 до 50 метеликів на 50 кроків (середній)
4) Від 1 до 5 метеликів на 1 крок (сильний)
5) Більше 5 метеликів на 1 крок (масовий)

Для контролю лучного метелика проводять такі заходи:
– Проводять глибоку оранку ділянок, заселених зимуючими гусеницями;
– Висівають соняшник в оптимально ранні строки;
– Проводять весняне боронування грунту в місцях залягання коконів, тощо.

Добрими способами боротьби проти лучного метелика є:
– Щоб зменшити кількість місць для відкладання яєць, знищують бур’яни на полях і узбіччях;
– У період розвитку гусениць і масового відкладання яєць, проводять обприскування посівів в 3-4 прийоми з інтервалом 5 днів. Використовують інсектициди на основі дельтаметрину (0,3 л / га) і хлорантраніліпролу (0,15 л / га)
– Рекомендують використовувати якісний посівний матеріал. Оскільки майже всі насіння соняшнику на ринку України протруєне фунгіцидною протруйників, тому щоб уникнути неприємних випадків і застрахувати свій урожай, варто протравити насіння інсектицидним протруйником (Круізер).

Отже, боротьба з луговим метеликом є ​​складна і вимагає комплексних заходів. Масове розмноження метелика може завдати чималих економічних збитків. Тому важливо стежити за фітосанітарним станом культури. Головний акцент при боротьбі з луговим метеликом, необхідно зробити на знищення гусениць, це допоможе зберегти урожай поточного року, а також знизить кількість шкідників на наступний рік. Важливо вчасно виявити проблему і вжити всіх необхідних заходів. Необхідно використовувати тільки якісний посівний матеріал соняшнику та агрохімію. Купити насіння соняшнику і пестициди Ви можете в нашому інтернет магазині ЯБЛУКОМ.

Рейтинг статті
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 оценок, среднее: 3,00 из 5)
Завантаження...
";