м. Київ,

вул. Дегтярівська, 53 А

пн-пт: 08:00-20:00,

сб-нд: 09:00-18:00

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

Як правильно підібрати гібрид соняшника

Як правильно підібрати гібрид соняшника

Напевно кожен фермер стикався з проблемою вибору насіння соняшнику, адже на сьогоднішній день, на ринку України представлена ​​величезна кількість різних видів цієї рослини і коли приходить час купувати насіння дуже складно визначиться який же саме підійде по всіх параметрах для того чи іншого регіону, під особливості ґрунту і клімату.

Свій вибір можна здійснювати за кількома критеріями: за ціною, за якістю, за хазяйським і Апробаційні ознаки. Останнім часом ми часто стикаємося з питанням, з боку наших клієнтів, який гібрид краще вибрати: простий або хімічний? Саме тому в цій статті ми вирішили розглянути це питання і, можливо, кілька допомогти Вам у здійсненні вибору.

Звичайні гібриди соняшнику, напевно більш популярні, в зв’язку з тим, що вже давно відомі і випробувані. А чому б і ні: і врожайність у них хороша і ціна такого посівного матеріалу більш доступна. Але в разі якщо на Вашому полі велику кількість дводольних бур’янів або воно сильно заражене вовчка, простий гібрид соняшнику навряд чи зможе дати очікуваний від нього урожай. У таких випадках все таки краще віддати перевагу хімічним гібридам. Якщо треба прибрати дводольні бур’яни необхідно вибирати гібрид соняшнику стійкий до гербіциду на основі діючої речовини трибенурон-метил, якщо ж на вашому полі велика проблема з вовчка свій вибір краще зупинити на гібриді, який придатний для вирощування за технологією “Чисте поле”, і який генетично стійкий до гербіцидів з групи імідозолінов.

Велике значення при виборі гібрида грає попередник вашого рослини. У разі якщо попередником була, наприклад, пшениця або ячмінь, Ви можете сміливо зупиняти свій вибір на простому гібриді, адже тоді на Вашому полі будуть присутні в основному злакові бур’яни, які можна легко прибрати гербіцидом на основі діючої речовини ацетохлор або ж зробити бакову суміш з двома діючими речовинами ацетохлор і прометрин, тоді Ви заберете не тільки злакові, а й ті, рідкісні, дводольні бур’яни. Така суміш буде діяти на Вашому полі близько 3 місяців, тобто в самий критичний період для соняшника. Якщо ж попередником був соняшник, на Вашому полі буде дуже багато дводольних бур’янів, в такому випадку Ви не зможете обійтися без гербіциду типу Гранстар, і відповідно без гібрида соняшнику стійкого до такого гербіциду. Аналогічно вибір можна здійснити і з гібридом соняшнику стійкого до гербіциду типу Евролайтнінг.

Що стосується витрат на прості і хімічні гібриди, все залежить від самого фермера. Очевидно, що вартість самого посівного матеріалу хімічного гібрида значно вище ніж на простий. Але простий гібрид, якщо дотримуватися всіх рекомендацій, вимагає більш значних витрат на різні гербіциди, адже існує думка, що соняшник необхідно обробляти не тільки грунтовими гербіцидами, а й посходовими. Хоча зараз багато фермерів, з метою економії, не дотримуються всіх рекомендацій, і вибирають для себе найбільш оптимальний, бюджетний і, що найголовніше, вже перевірений ними спосіб, який їх влаштовує. Хімічний же гібрид не вимагає такої кількості гербіцидів, досить того, до якого він генетично стійкий. Виходячи з усього перерахованого вище складно сказати, на обробіток якого гібрида фермеру доведеться витратитися більше.

Не можна обійти увагою таке питання як післядія гербіцидів. Що стосується тих, діючою речовиною яких є трибенурон-метил, то післядії у таких гербіцидів відсутня. З гербіцидами типу Евролайтнінг (Евроланг) не все так просто. Їх післядія становить 9 місяців, тобто Ви не зможете, після соняшнику, засіяти поле, наприклад, пшеницею. Але якщо проблема з вовчка на Вашому полі стоїть гостро, і Ви не можете дозволити собі засіяти його звичайним гібридом, варто звернути увагу на гербіциди, дія яких ні чим не відрізняється від Евролайтнінга, хоч і мають інше діюча речовина – імезатапір. Післядія цього гербіциду становить всього 4 місяці.

Хороших Вам врожаїв!

Рейтинг статті
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Loading...
";