Пошук

м. Київ,

вул. Дегтярівська, 53 А

пн-пт: 08:00-20:00,

сб-нд: 09:00-18:00

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Search in posts
Search in pages

Хвороби кукурудзи та їх основні ознаки

Хвороби кукурудзи та їх основні ознаки

Кукурудза піддається багатьом хворобам. Вони, без лікування, можуть завдати значної шкоди культурі та знизити врожай. Навіть, якщо ви купили якісне насіння кукурудзи ви ризикуєте втратити частину урожаю через ураження хворобами. І так розглянемо ряд основних хвороб, які вражають кукурудзу та їх ознаки.

Гниль червона

Якщо навесні досить волого, то це дуже сприятливі умови для розвитку цієї хвороби. Її можна виявити в дозріваючий період кукурудзи. Хвороба відрізняється за цегляно-червонуватими листками обгортки, вони сильно злипаються один з одним і пристають до качана.

Суха або рожева гниль, ця хвороба відома також як фузаріоз качанів.

Збудник цієї хвороби називається гриб фузаріум. Він вражає качани кукурудзи і викликає в них гниття. На зернівках з’являється рожевий наліт з суперечка і грибниць. На зернівках з’являються тріщини, якщо навіть зернівки на хворому качані виглядають здоровими, вони все одно заражені і будуть сприяти розвитку хвороби. Стрижень качана також уражається і стає рожевим. хвороба розвивається в холодну і сиру погоду, так само як і червона гнилизна. При зберіганні качанів в сирому приміщенні, в купі, хвороба швидко їх охопить і вони можуть повністю загинути. Зараженню сприяють механічні пошкодження качана. Якщо насіння проросли, то зараження качана вже буде неможливо і може статися при збиранні врожаю.

Нігроспороз

В результаті поразки рослини цією хворобою, загнивають зерна і стрижень качана. Спори утворюють чорний наліт на зернівках. Кукурудза заражається цією хворобою, під час формування качана, що впливає на його подальшу долю, зерна будуть слабко розвинені, іноді набувають білуватий відтінок. Значно погіршується схожість, або повністю зникає.

Пузирчаста головешка

Збудником цієї хвороби є головневий гриб, він вражає всю рослину над землею, але іноді спостерігається ураження навіть на коренях кукурудзи. Хвороба деформує рослину, утворюються прикриті оболонкою жовна, яка через час лопається і від туди з’являється багато сажкових спор грибів. На листі також утворюються жовна, але більш дрібні. У суцвіттях чоловічого роду, тобто в мітелках, здуваються квітки або навіть цілі гілки суцвіть, а в качанах, тільки зерна. Після розтріскування зерна і вивільнення хвороби на свободу, вона переноситься за вітром на інші рослини, також осідає на грунті, після чого гриб починає проростати, який може заразити нову рослину. Зараження кукурудзи може статися на всіх етапах росту. Сорти кукурудзи з більш високим ФАО, більше схильні до ризику зараження через свого тривалого дозрівання. Це хвороба також може викликати різні розлади у тварин, які з”їдять уражене насіння.

Пилова головешка

Ця хвороба вражає тільки тканини метілки або качана, перетворюючи їх на сажкові спори. Качан який заразився, руйнується повністю, а ось в мітелках, тільки бічні гілки суцвіття. Можна діагностувати тільки у кінці цвітіння культури. Утворюються здуття, покриті сухуватою плівкою, так її можна відрізнити від пухирчастої сажки, у якої плівка більш блискуча і волога. Вражає культуру в період проростка. Заражені рослини дуже низького зросту в основному. Якщо правильно чергувати сажа культури, то швидше за все ця хвороба не виникне на полі.

Біла гниль

При зараженні спостерігається покриття білим нальотом гриба і зволоження, також поява жовно. Хвороба протікає і добре собі відчуває в сиру погоду.

гельмінтоспоріоз

З’являються плями витягнутої форму. Вони незабаром буріють і засихають. Хвороба добре розвивається на кукурудзі, яка відчуває нестачу вологи або поживних речовин, а також тепла. Хвороба сильно знижує врожай.

Захистити посіви кукурудзи від хвороб можна використовуючи якісні фунгіцидні протруйники такі як Росток

Рейтинг статті
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Завантаження...
";