Пошук

м. Київ,

вул. Дегтярівська, 53 А

пн-пт: 08:00-20:00,

сб-нд: 09:00-18:00

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Search in posts
Search in pages

Захист кукурудзи від дводольних бур’янів

Захист кукурудзи від дводольних бур’янів

В Україні велика кількість посівних площ відведена для вирощування злакових культур, зокрема і кукурудзи. Не зважаючи на велику кількість переваг у вирощуванні цієї культури (висока врожайність, широта використання, можливість вирощувати її майже всюди), є і ряд факторів, що знижують можливість отримання гарного врожаю.

Зокрема головною запорукою щедрого урожаю є якісне насіння кукурудзи

Головною проблемою фермера перед початком сівби є дводольні та злакові бур’яни, адже кукурудза дуже чутлива до них, а причиною цього є довгий період змикання рядків. До засобів захисту кукурудзи від дводольних бур’янів можна віднести такі: агротехнічні (боронування, підгортання, культивація, міжрядковий обробіток) та хімічні (використання ґрунтового або післясходового гербіциду).

Незважаючи на високу витратність ресурсів, ефективність агротехнічних засобів може досягати 95%. Тому варто звернути увагу на основні їх види:

– основний обробіток ґрунту є ефективним засобом боротьби з дводольними бур’янами, він дозволяє знищити близько половини небажаної рослинності.

– передсходове боронування проводять за декілька днів до появи листків рослини на поверхні ґрунту, це дає можливість прибрати вже сформовані бур’яни без шкоди культурі що вирощується. Варто звернути увагу на правильний вибір борін (середні, легкі, важкі).

– боронування та використання просапних механізмів у фазі 2-4 листків, а також пригортання бур’янів дозволяють зберегти культуру від пригнічення інтенсивності розвитку та забезпечити ріст культури.

– використання окучників відбувається тоді, коли рослина вже зависока для вищезазначених методів.

Незважаючи на ефективність агротехнічних методів, інколи їх використання є недостатнім і як наслідок застосовують засоби хімічного впливу. Це зумовлено високою стійкістю кукурудзи до багатьох гербіцидів.

Ефективним засобом боротьби з дводольними бур’янами прийнято вважати досходові гербіциди з високим вмістом ацетахлору. Найпопулярнішим серед них є Герб 900. Діюча речовина потрапляє на поверхню рослини-шкідника та порушує вегетативні процеси, що з часом призводить до її гибелі. Проте, для отримання позитивного ефекту від впливу гербіциду необхідно забезпечити наявність допоміжних факторів – рівномірність поверхні ґрунту, наявність вологи, проведення коткування.

Ґрунтові гербіциди для кукурудзи займають провідне місце серед засобів захисту рослин від бур’янів. Досить непогано в цьому аспекті себе проявив Преміум Голд. Проте найефективнішим методом захисту кукурудзи від дводольних вважають внесення трьохкомпонентного гербіциду, сфера впливу якого набагато ширша, що дозволяє навіть при наявності несприятливих зовнішніх факторів отримати гідний урожай.

До основних переваг ґрунтових гербіцидів над досходовими можна віднести – довший період дії, діють на ширший перелік дводольних, не несуть негативного впливу на рослину. можливість використовувати як до сходів так і в фазі 1-3 листків.

Варто звернути увагу на дотримання норм та правильності використання ґрунтових та досходових гербіцидів, адже недотримання інструкцій та рекомендацій по їх використанню можуть призвести до негативних наслідків – порушення нормального росту, скручення листків, деформація стебла. Також є неприпустимим використання гербіциду суцільної дії (Аргумент, Раундап) до неселективного посівного матеріалу, адже це призведе до неминучої загибелі культури на протязі 10 днів.

Отже, при правильному та своєчасному використанні агротехнічних та хімічних засобів, можна з легкістю захистити посіви кукурудзи від дводольних бур’янів.

 

Рейтинг статті
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Завантаження...
";