Пошук

м. Київ,

вул. Дегтярівська, 53 А

пн-пт: 08:00-20:00,

сб-нд: 09:00-18:00

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Search in posts
Search in pages

Місце соняшника в сівозміні

Місце соняшника в сівозміні

Як відомо сівозміна має дуже велике значення, для отримання найкращих врожаїв тих чи інших культур, адже для кожної культури існують як хороші попередники так і погані. Сівозміна це не просто ланцюжок випадкових чергувань вигаданих кимось, це науково обгрунтуване періодичне повторення парів і сільськогосподарських культур у часі.

У цій статті ми розглянемо які попередники є хорошими, а які погані для соняшника, а також яким попередником виявляється сам соняшник для інших рослин. Крім того, надзвичайно важливо купити насіння соняшника якісне і не заражене хворобами.

Соняшник необхідно розміщувати на чисті, не забруднені бур’янами поля в пропашну сівозміну. Ця рослина, дуже вимоглива до попередників, що відрізняє її від інших культур. Ці вимоги пов’язані з двома критеріями: інфекційним початком і остаточною водою. Найменші запаси грунтової вологи залишаються після цукрових буряків, багаторічних трав і суданської трави особливо в посушливих районах, а сам соняшник настільки зневоднює грунт, що запаси вологи повністю відновлюються, тільки через 2-3 роки, тобто під третьою культурою.

У зв’язку з усім перерахованим вище, після культур, з глибоко проникаючою кореневою системою, соняшник рекомендується вирощувати як мінімум через 3-4 роки. Також не варто сіяти соняшник відразу після ріпаку, сої, гороху, томатів тому як дані культури мають спільних шкідників і хвороби такі як сіра та біла гнилі, склеотініоз та ін. Кукурудза (і на силос і на зерно), озима пшениця, ярі колосові, зернові бобові (крім квасолі) не користуються вологою глибоких горизонтів грунту, тому ці культури як попередники для соняшника вважаються і є найкращими. Просапні культури як, наприклад, картопля – в якості попередника придатні тільки тоді, коли не були застосовані органічні добрива, грунт не був занадто висушеним, а також якщо під час їх збирання не була сильно зруйнована структура грунту.

Існує одне дуже важливе правило: соняшник, в сівозміні, необхідно повертати на попереднє місце не раніше шести – восьми років. До цього висновку підштовхнули результати трирічних досліджень і слідуючи даної рекомендації ви зможете домогтися максимальної врожайності як гібридів так і сортів соняшнику, а також уникнути скупчування в грунті вовчка та інфекційних хвороб.

Гідність соняшника як попередника для інших культур визначається кліматичними умовами під час його вирощування. У регіонах, де присутня велика кількість вологи він вважається досить не поганим попередником для озимої пшениці, а також для інших озимих зернових. Ця рослина пронизує грунт своїм потужним корінням, чим створює для наступної культури сприятливі умови для засвоєння великого обсягу грунту. На полі, соняшник залишає приблизно 7 т / га сухої органічної маси рослинних залишків, їх необхідно подрібнити і закласти в грунт для того щоб наступна культура мала можливість використовувати поживні речовини. Рослинні залишки соняшнику вміщають в себе значну кількість магнію і калію, саме тому, наступні культури, у більшості випадків, обходяться без калійних добрив, але замість цього, після соняшнику, практично повністю вичерпані запаси живильних речовин (особливо азоту) і запаси вологи. Так, наприклад, соняшник сербської селекції НС Х 6043, є вартим попередником для озимих, не тільки тому, що залишає після себе досить мікроелементів, а й тим що має короткий період вегетації, що дозволяє посіяти озимі вчасно.

Гарних Вам врожаїв!

Якісно і надійно захистити посіви соняшнику від хвороб, бур’янів і шкідників можна за допомогою готових рішень від агрономів «Яблуком»:

Рейтинг статті
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (2 оценок, среднее: 4,50 из 5)
Завантаження...
";