Насіння кукурудзи української селекції

Як вдало купити насіння кукурудзи української селекції на посів?

Як отримати хороший урожайний гібрид кукурудзи за невеликі гроші?

Чи можна вирощувати посівну кукурудзу української селекції без добрив і збирати врожаї вище 8 т / га?

На ці та інші популярні питання фермерів на рахунок сортів і гібридів кукурудзи української селекції ми спробуємо дати зрозумілі і корисні відповіді. Розбиратися в тому, як купити високоврожайні насіння кукурудзи української селекції будемо поетапно.

Етап перший – сорти та гібриди посівної кукурудзи.

Важливо розуміти, в чому істотно відрізняються сорти кукурудзи на зерно від гібридів, так як на ринку посівмату можна придбати обидва варіанти.

Сорти кукурудзи на посів завжди менш урожайні, ніж гібриди. Це – особливість селекції. Якщо вам потрібен високий урожай кукурудзи в поточному сезоні – купуйте гібрид. Якщо ви розраховуєте збирати середні врожаї, але кілька років не витрачатися на закупівлю посівного матеріалу, а висівати частину зібраної кукурудзи – беріть сорт.

Для тих, хто займається вирощуванням кукурудзи на своїх паях або на орендній землі у великих обсягах – безсумнівно більше вигоди принесуть гібриди кукурудзи. Якщо вам потрібно засіяти город або невелику площу для вирощування кормової кукурудзи – можна купити і сорт кукурудзи, і гібрид.

Етап другий – виробники посівмату кукурудзи української селекції.

Варто відзначити, що сучасному ринку української кукурудзи є кілька гравців – комерційні компанії, наукові інститути, фермерські господарства.

Перші – займаються бізнесом, тобто – виробляють продукт, якого вимагає ринок. За якістю генетики, виробництва, доробки насіння, маркетингу та впізнаваністю гібридів ці компанії на високому рівні. Серед популярних українських виробників насіннєвої кукурудзи варто виділити кілька компаній – ВНІС, МАІС, РОСТ АГРО. Гібриди цих компаній – кукурудза ВН 63, Гран 6, Амарок, Бестселер, ДМС 2911, Даниїл, та інші користуються попитом серед українських фермерів і дають відмінні врожаї в різних областях України.

Другий гравець – вітчизняні селекційні інститути. Це – люди – науки. Вони мають непогані лінії для хороших гібридів кукурудзи, але не займаються комерційним вирощуванням.

І тут, з’являється третій гравець – фермерські господарства, які купують батьківські лінії в інститутах і займаються вирощуванням насіннєвої кукурудзи. При цьому, фермерські господарства є 2 типів – офіційні (дотримуються технології, мають офіційні договори з оригінатором, отримують сертифікати державного зразка) і напівлегальні – ті, хто вирощує неофіційно, з невідомими лініями і якістю. Найчастіше обидва види господарств вирощують популярні недорогі гібриди кукурудзи – Любава, Пивиха, Хотин, Солонянський, Хортиця та інші. Різниця в посівному матеріалі від обох виробників завжди в ціні і гарантії якості.

Купівля посівної кукурудзи у офіційного виробника завжди трохи дорожче, адже він платить податки, дотримується технології, платить роялті оригінатору і оплачує проходження сертифікації посівного матеріалу. Але, такий виробник гарантує якість посівмат кукурудзи. Крім того, ваша покупка захищена законодавством, у вас є всі документи про купівлю і в разі конфліктних ситуацій ви можете отримати компенсацію відповідно до законодавства України.

Купівля насіння кукурудзи у нелегальних виробників дешевше і ризикованіше. Якщо вам продадуть несхоже насіння кукурудзи, ніхто не зможе вам допомогти отримати компенсацію, так як для держави не існує такого виробника і покарати його за законом – неможливо. Всі ризики повністю лягають на вашу кишеню.

Де купити насіння кормової кукурудзи – вибір за вами, але завжди порівнюйте вартість безпеки і ступінь ризику. На 1 -2 гектара можна і ризикнути, але коли пересівати доводиться 20-30 га некондиційної дешевої кукурудзи – це чималі витрати.

Етап третій – вибір гібрида кукурудзи згідно регіону.

Дуже важливо, вибираючи посівну кукурудзу звертати увагу не тільки на ціну або виробника, але ще і на особливості гібрида, чи підходить він для вашого регіону.

Легше всього вибирати насіння української кукурудзи по періоду дозрівання або ФАО. Такі ранні гібриди, як кукурудза Пивиха або Хотин з ФАО до 220 підійдуть для Північних областей, а також для регіонів, де в кінці липня починається період температури +40 і посухи.

Для Центральних і Східних регіонів можна вибирати гібрид кукурудзи з ФАО від 220 до 330. Такі гібриди дають максимум врожайності в зазначених областях. Але, варто враховувати, що більшість недорогих українських гібридів кукурудзи з ФАО 300+ мають слабкий показник влагоотдачи. Якщо у вас немає своєї сушки, краще брати гібриди з показником ФАО максимум 290-300.

Для Західних областей також можна брати насіння кукурудзи з ФАО від 240 до 340 в залежності від району.

Радимо вам обов’язково перед покупкою посівної кукурудзи проконсультуватися з агрономом або менеджерами Яблуком. Кваліфіковані фахівці завжди підкажуть який варіант посівної кукурудзи української селекції буде найкращим варіантом для вашого поля

Оцініть якість продукції
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Завантаження...
Фільтр
×
Фильтрация по цене

Селекція

Призначення

ФАО

Врожайність

Вологовіддача

Країна виробництва

Виробник

Стійкість до посухи

Найкращі області для вирощування

Стійкість до холоду

Здатність формувати 2 качана

Придатність для вирощування в монокультурі

Тип насіння