Пошук

м. Київ,

вул. Дегтярівська, 53 А

пн-пт: 08:00-20:00,

сб-нд: 09:00-18:00

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Search in posts
Search in pages

Кульбаба

Кульбаба
Ботанічний клас:
Біологічна група:
Підтип:

Кульбаба – особенности

Кульбаба звичайна – дуже популярна рослина, яку багато хто навіть не вважає бур’яном. Вона росте майже всюди в усіх регіонах. Завдяки вмісту корисних мікроелементів в кульбабі, вона відноситься до лікарських рослин і має широке застосування, як в фармакології, так і в кулінарії.

Особливості будови. Порожнє і гладке стебло всередині містить молочний сік. У довжину кульбаба досягає 30ти сантиметрів. Корінь у нього стрижневий, але не дуже глибокий і має невелике розгалуження. Листя широке і зубовидне. Має яскраво-жовті квіти і білі повітряні сімя’нки.

Як бур’ян кульбаба складно виведиться. Причиною цього є легкість рослини в репродукції. Одна рослина дає до 4000 літаючих насінин, які з легкістю поширюються на велику площу. Також до розмноження має відношення і сам корінь. Навіть частина кореня може дати початок новій рослині. Це дуже ускладнює процес боротьби з бур’яном механічним шляхом і призводить до необхідності обов’язкового застосування гербіцидів.

Ефективно проводити гербіцидну обробку кульбаб восени, коли її листя в’яне і життєві сили бур’яну перетікають в корінь. І саме восени поживні речовини цієї рослини починають свій рух в корінь. Це кращий момент для нанесення удару системним гербіцидом від дводольних бур’янів, який поглинається листям і буде переміщатися в корінь з рослинними соками.

Засоби для боротьби з кульбабою:

Високоефективні гербіциди (90-95%)

Середня ефективність (50-80%)

";