Пошук

м. Київ,

вул. Дегтярівська, 53 А

пн-пт: 08:00-20:00,

сб-нд: 09:00-18:00

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Search in posts
Search in pages

Лобода біла

Лобода біла
Ботанічний клас:
Біологічна група:
Підтип:

Лобода біла – опис

Лобода біла – рослина із класу дводольних, що завдає шкоди практично всім культурним рослинам по всій країні, а також засмічує сади, виноградники, узбіччя доріг та присадибні ділянки.
Проростає з насіння, що знаходиться на глибині до 3 см. За температури від 3 до 23 градусів, найчастіше це відбувається ранньою весною і закінчується в кінці літа. Період цвітіння зазвичай припадає на початок серпня.

Стебло лободи білої розгалужене та у висоту досягає від 30 до 120 сантиметрів. Листки чергові, ромбовидно-яйцевидної форми з хвилястістю по краю. Біля основи клиновидні, вкриті борошнистим нальотом,а точніше дрібними соковмісними волосками які й надають рослині білуватого відтінку. Коренева система стрижнева та розгалужена. Якщо ж говорити про плоди рослини, то це буде так званий горішок в якому міститься насіння округло-сплющеної форми, чорного кольору яке достигає в кінці літа.
Ще одною відмінністю лободи білої від інших рослин є те. Що при основі черешків листків є пурпурні плями.

Лобода біла- один із назлісніших бур’янів, з однієї рослини може утворюватися понад 600 тисяч насінин період спокою яких становить до 6 місяців, а життєздатність насіння у ґрунті зберігається до 38 років. Варто відмітити що ранньовесняні заморозки жодним чином не знижують її схожість, а навпаки підвищують її.

Лобода біла відноситься до вітрозапильних рослин і незважаючи на невиразні генеративні органи здатна до формування пилку та самозапилення.
Варто зазначити що на сьогоднішній день на території нашої країни можна спостерігати понад 20 видів лободи.

Високоефективні гербіциди (90-95%)

Середня ефективність (50-80%)

";