Пошук

м. Київ,

вул. Дегтярівська, 53 А

пн-пт: 08:00-20:00,

сб-нд: 09:00-18:00

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Search in posts
Search in pages

Колорадський жук

Колорадський жук

Характеристика шкідника

Жук довжиною від 9 до 12 мм. Має жовте забарвлення із чіткими чорними смугами, що розміщені на надкрилах. Личинка більша від жука на 2 мм. Забарвлення у личинки яскраво-оранжеве із чорними крапками, зріла личинка змінює колір на жовтий, а по тілу видно характерні малюнки.

Так званий шлюбний період триває ціле літо, починаючи із кінця травня. Самка здатна відкласти до 2500 яєць. Яйця відкладає купками, в середньому по 15-20 штук в одній купці. Із Яйця через дві неділі виходить личинка. Личинки тримаються разом, колоніями, а жуки завжди поодинокі.

Колорадський жук – надзвичайно плодючий шкідник. Самка відкладає яйця на нижній пластині листка, що захистити їх від різного роду пошкоджень. Личинка, що вилупилася із яйця, досягнувши розмірів 15 мм, заривається в ґрунті та заляльковується, а через 15 днів стає вже дозрівшим дорослим жуком.  За літо у колорадських жуків формується від двох до трьох поколінь.

Личинки та жуки живляться листям, без якого картопля зупиняє свій ріст і розвиток.  Найбільш шкодочинними являються личинки четвертого покоління. Прийнято вважати, що колорадський жук паразитує тільки на картоплі, але він полюбляє живитися листям усіх пасльонових культур.

Рекомендовані інсектициди

Жук off, АЦ Люкс, Командор, Контадор, Оперкот Акро

";