Пошук

м. Київ,

вул. Дегтярівська, 53 А

пн-пт: 08:00-20:00,

сб-нд: 09:00-18:00

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Search in posts
Search in pages

Клоп ягідний

Клоп ягідний

Характеристика шкідника

Ягідний клоп, відомий також за назвою щетинник ягідний невеличкий жук із тілом трикутної форми. Особливість – у разі небезпеки виділяє  неприємний запах. Розмір тіла від десяти до дванадцяти міліметрів. Доросла особина здатна маскуватися і змінювати колір тіла, підлаштовуючись до навколишніх умов. Личинка зовні виглядає майже як доросла комаха, але покрита пухнастим волосяним покривом, який із часом, орієнтовно через півтора місяці втрачається. Перед досягненням дорослої стадії клоп линяє близько п’яти разів.

Яйцекладка починається у травні – червні. Самка відкладає яйця на поверхні листкової пластини та на ягодах. Приблизно через тиждень із яєць з’являються маленькі личинки, які спочатку тримаютьсяневеликими купками, а потім починають розповзатися по рослині.

Шкідник проколює своїм хоботком рослину та висмоктує із неї сік. У місці проколу тканини бліднуть та відсихають. Якщо на одній рослині зустрічається велика кількість шкідників, то існує велика імовірність, що в подальшому вона загине.

Зимує шкідник під падаллю . Весною, за теплої температури повітря, клоп виходить на зовні. Любить живитися плотво-ягідними культурами, але не нехтує і навіть бур’янами.

Рекомендовані інсектициди

Фуфанон, Карбофос, Актелік, Оперкот акро

";